Vstupenky online

Domácí Sokolov vynuloval Vsetín

Tomáš Petr Marek • 04.10.2023

Šlágr 8. kola Chance ligy přinesl zápas mezi domácím Sokolovem a hostujícím Vsetínem. Domácí už ve čtvrté minutě utkání do vedení poslal Štěpán Csamangó. Druhá třetina byla bezgólová. Ve třetí třetině využil přesilovou hru Roman Přikryl a poslal tak Sokolov do vedení 2:0. V závěru utkání ještě bezpečně uklidil do prázdné brány kotouč Daniel Kružík a zvýšil skóre na konečných 3:0. Valaši si tak ze západu Čech neodvezli ani bod a posouvají se v tabulce na třetí místo.

CHANCE LIGA - 8.kolo st 4.10.18:00
HC Baník Sokolov
VHK ROBE Vsetín
3:0(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Š. Csamangó (D. Mikyska, J. Mlčák), 54. R. Přikryl (V. Habal), 60. D. Kružík (D. Kofroň) Rozhodčí: Petružálek, Svoboda - Kokrment, Teršíp. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 637. Střely na branku: 17:39. Průběh utkání: 3:0.

HC Baník Sokolov: Habal – M. Rohan (C), Tureček, D. Mikyska, Weinhold, Rulík, Klejna, Mlčák – V. Adamec, Kverka (A), Tomeček – Vracovský, Přikryl, Kružík – Procházka, Kofroň, Koffer – Csamango, Vrdlovec, Křemen.
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Staněk, Ďurkáč, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček – Bērziņš, Jonák, Rob (A) – Půček, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kratochvil, Dědek, Vaňo.

Domácí Sokolov do utkání nevstoupil úplně nejlíp, jelikož Vsetín je dokázal v úvodních dvou minutách zatlačit do jejich vlastního obranného pásma. Hra se pak přelila do bránícího pásma hostujících Valachů a hned z úvodního náporu Sokolov dokázal vsítit branku, kdy po šikovné nahrávce Dalimila Mikysky od modré čáry do mezikruží nasměroval puk do takřka odkryté brány Štěpán Csamangó a poslal tak baník do jednobrankového vedení. Vsetín pak dokázal seveřany na chvíli opět zatlačit k jejich brankáři, ale vyšel z toho nakonec jen faul Berzinše a domácí si tak zahráli jejich první přesilovku. Tu však Sokolov nevyužil. Krátce před koncem početní výhody ještě zelenožlutí ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Jonák Habala překonat nedokázal.

Pro změnu za sekání si 2 minuty odpykal domácí Vracovský. Však ani Vsetín nakonec přesilovku využít nedokázal a to díky zabezpečené obraně domácích. Herní aktivita obou celků se pak ustálila a vyrovnala. Valaši poté převzali iniciativu do svých rukou a pokoušeli se o vyrovnání ještě před koncem prvního dějství. Blízko tomu byl Jonák, osamocený před brankou Habala, ke kterému se dostal kotouč od Luboše Roba, ale muže v masce trefil pouze do vyrážečky. Nátlaku hostů pomohlo i podražení sokolovského Procházky a tak si zelenožlutí před koncem první třetiny zahráli početní výhodu. Ale ani tuto přesilovku využít nedokázali a tím skončila první třetina.

Už v první minutě druhé periody dokázali Valaši mnohokrát zahrozit v útočném pásmu. Srovnání měl na holi Ondřej Smetana, ke kterému se dostal puk zpoza brány do brankoviště, ale trefil pouze připraveného Habala. Hra se však opět dokázala vyrovnat. Ve velké šanci byl střelec prvního gólu Csamangó, ten ale trefil beton Romančíka. Domácí avšak nedokázali být bezzubí. I přes poměrně velký tlak Vsetínských, se párkrát dokázali dostat až před brankáře v zelenožlutém dresu, ale gól z toho nevytěžili. Hra rychle plynula, protože se moc nepřerušovalo a byl k vidění rychlý hokej nahoru a dolů.

6 minut před koncem prostřední třetiny Erik Hrňa skvěle našel Romana Půčka v přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný se puk snažil nasměrovat mezi betony Vladislava Habala, ale brankář Sokolova měl hůl přichystanou na správném místě a dokázal tak udržet hubený náskok domácích. To nahecovalo seveřany tak, aby se hra přesunula před bránu hostí a dokázali je zavřít v jejich obranném pásmu. Dosavadním hlavním hrdinou tohoto klání byl již zmiňovaný Vladislav Habal, který Vsetín velmi trápil jeho zákroky a tím před začátkem posledního dějství pomohl baníku udržet příznivé skóre pro domácí Sokolov.

Vsetínští v tomto klání museli vyhrát, aby si udrželi první místo v tabulce. Díky tomu se hnali víc a víc ke srovnání a mohli tak ještě strhnout skóre na svou stranu. Hráči i rozhodčí si byli vědomi toho, že hra stále rychle plyne a blíží se ke konci, to domácím velice prospívalo a využívali tak odklízení kotouče do středního pásma, z toho také vyplývalo časté usídlení Valachů v útočném pásmu. Avšak hodně blízko ke zvýšení skóre byla dvojice domácích hráčů, kteří jeli dva na jednoho, ale situace byla neúspěšná.

Vladislav Habal skvěle zamezil vyrovnání, kdy Pavel Klhůfek dostal nahrávku od svého spoluhráče a snažil se zakončit do prázdné brány. Brankář domácích byl ale proti. Zelenožlutým nepomohla ani vysoká hůl Danielse Berzinše. 7 minut před koncem třetí třetiny domácí poslal do vedení 2:0 v přesilovce Roman Přikryl, jenž projel vsetínskou obranou a poslal puk backhandem do protipohybu Patrika Romančíka. Vsetínští se rozhodli dvě minuty před koncem posledního dějství odvolat svého brankáře, aby měli možnost minimálně snížit. Místo kýženého snížení se radovali domácí, jenž ujeli dva na jednoho a Daniel Kružík poslal kotouč do okryté klece a rozhodl tak utkání. Na konci zápasu byl ještě vyloučen Roman Vaňo, to ale na skóre už nic nezměnilo.

Nejlepší hráči utkání: Vladislav Habal (HC Baník Sokolov) – Ondřej Smetana (VHK ROBE Vsetín)

Ohlasy k utkání

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): „I když jsme inkasovali hned ve čtvrté minutě, měli jsme v celém utkání dobrý pohyb a z toho plynula naše aktivita v útočném pásmu. Měli jsme spoustu situací, které byly gólové, ale v koncovce jsme selhali. Výsledek je krutý, body si chceme vzít v dalších utkáních zpátky.“