Pavel skóroval v přípravě na NHL, asistovali Pastrňák i gólman Mrázek

foto Hokejista Colorada Ondřej Pavel se raduje ze svého gólu se spoluhráčem Tomášem Tatarem na ledě Dallasu v přípravném utkání před NHL 4. října 2023.

New York - Hokejový útočník Ondřej Pavel skóroval v přípravném utkání na NHL, ale neodvrátil prohru Colorada 1:3 v Dallasu. David Pastrňák, Pavel Zacha a Jakub Lauko asistovali shodně u jednoho gólu Bostonu, který doma podlehl Washingtonu 4:5 v prodloužení. Petr Mrázek kryl 17 střel Detroitu při výhře Chicaga 4:2 a přihrál na gól Connoru Bedardovi, jedničce posledního draftu. Jednu asistenci si připsal i Filip Zadina u vítězství San Jose 2:0 ve Vegas.

Fotogalerie

Pavel podepsal letos na jaře s Coloradem nováčkovskou smlouvu coby hráč univerzitní soutěže NCAA, kde odehrál poslední tři sezony. Třiadvacetiletý odchovanec pražské Kobry působí v zámoří od ročníku 2016/17, do NHL ale draftovaný nebyl. Nesbírá body po hrstech, ale je platný v oslabeních, dohrává souboje a má rád vhazování. Trenéři jej někdy nasazují i na nejlepší hráče soupeře.

Pavel ve svém prvním letošním přípravném utkání NHL naplno ukázal, proč se ozývají hlasy, že by si mohl vybojovat místo dokonce v hlavním týmu. Na ledě strávil 11 a půl minuty, z toho téměř třetinu času v oslabení, ze kterého otevřel skóre. Český centr se prosmýkl kolem obránce a poslal puk mezi betony brankáře Jakea Oettingera. Připsal si tři hity a vyhrál tři z pěti vhazování.

Colorado ale vedení v Dallasu neudrželo. V závěru druhé třetiny vyrovnal Jason Robertson, v 54. minutě rozhodl Joe Pavelski a výhru zpečetil trefou do prázdné branky Craig Smith. Čtvrtý útok domácích tvořili Radek Faksa a Matěj Blümel, jenž v minulém zápase skóroval. Tentokrát vyšli čeští hráči naprázdno, na ledě ale strávil jen deset, respektive osm minut.

Boston prohrával už po 26 sekundách, ale ještě v první třetině vyrovnal i díky českým hráčům. Pastrňák převzal puk od Zachy a přihrál jej z pravého kruhu doleva Jamesi Van Riemsdykovi, který zakončil rychlý kontr gólem. Domácí vedli jen jednou (2:1) a po divoké úvodní třetině (2:3) vyrovnal po Laukově asistenci Milan Lucic, jehož přihrávku si do vlastní sítě srazil Sonny Milano.

O výhře Washingtonu rozhodl Matthew Phillips, přihrával mu John Carlson (1+2). V obraně Bostonu nastupoval Jakub Zbořil. Během 19 minut si připsal tři hity a jeden kladný bod.

Mrázka překonal jen Joe Veleno, který střelami z kruhu vyrovnal na 1:1 a 2:2. Zápas rozhodl v 50. minutě svou druhou trefou večera Corey Perry. Výhru zpečetil při risku Detroitu bez gólmana Bedard, jemuž na červenou čáru přihrál Mrázek. Jednička posledního draftu skórovala v přípravě poprvé a v zápase si připsala tři body (1+2) stejně jako Taylor Hall (0+3).

Z českých brankářů zasáhl do hry ještě Lukáš Dostál. Jedničku Anaheimu Johna Gibsona ale zastoupil zhruba v půlce utkání na 92 sekund a nemusel zasahovat. Ducks podlehli na ledě Los Angeles 1:4 a u jediné trefy asistoval Radko Gudas. Domácí rozhodli už v první třetině, kterou ovládli 3:0.

Z početné české enklávy v San Jose nastoupil jen Zadina a připsal si v přesilové hře asistenci u branky, kterou zvýšil Jacob MacDonald od modré čáry na 2:0. Úvodní gól vstřelil Thomas Bordeleau a Kaapo Kähkönen kryl všech 18 střel.

Přípravné zápasy před NHL:

Boston - Washington 4:5 v prodl. (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 1. J. Van Riemsdyk (Pastrňák, Zacha), 3. Lohrei, 29. Lucic (Lauko), 45. Poitras - 1. McMichael, 8. Wilson, 16. Milano, 41. Carlson, 65. Phillips.

Tampa Bay - Florida (v Orlandu) 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 6. Jeannot, 51. Paul.

Dallas - Colorado 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 39. J. Robertson, 54. Pavelski, 60. C. Smith - 23. Pavel.

Chicago - Detroit 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 3. a 50. Perry, 36. Murphy, 59. Bedard (Mrázek) - 21. a 45. Veleno. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta.

Los Angeles - Anaheim 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 5. Fiala, 12. Kempe, 12. Grundström, 49. Lizotte - 30. Leason (Gudas). Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 92 sekund a nešla na něj žádná střela.

Vegas - San Jose 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 27. Bordeleau, 33. MacDonald (Zadina).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK