Darmstadt poprvé vyhrál, Brémy s Pavlenkou v brance porazil 4:2

foto Ilustrační foto - Brankář Jiří Pavlenka a Amos Pieper z Brém v utkání 4. kola německé ligy proti Frankfurtu, které se hrálo 28. srpna 2022.

Berlín - Fotbalisté Darmstadtu se v šestém kole německé ligy dočkali prvního vítězství v sezoně. Brémy s českým reprezentantem Jiřím Pavlenkou v brance doma porazili 4:2.

Domácí se dostali do vedení už v páté minutě, když se prosadil Bader, a ještě do přestávky zdvojnásobil jejich vedení Skarke. Trenér Werderu Werner o přestávce připravil dvojnásobné střídání, ani to však kýžený efekt nepřineslo.

V 62. minutě vedly domácí "Lilie" už 4:0 po trefách Mehlema a bývalého hráče Brém Kempeho, jenž se prosadil z penalty. Hosté dokázali v závěru už pouze zkorigovat skóre díky brankám Demana a Veljkoviče.

Darmstadt díky tříbodovému zisku opustil sestupové pásmo a je se čtyřmi body patnáctý. Brémy mají šest bodů a jsou o tři příčky výše.

Freiburg doma porazil Augsburg 2:0 a bodoval naplno poprvé po třech zápasech. První branku v sezoně si v páté minutě připsal Grifo, když proměnil penaltu. Domácí kapitán poté asistoval i u druhého gólu Freiburgu, jeho centr z rohového kopu do sítě poslal hlavou Lienhart.

Svěřenci trenéra Streicha jsou na osmém místě s deseti body, Augsburg má pět bodů a je čtrnáctý.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Darmstadt - Brémy 4:2 (5. Bader, 25. Skarke, 50. Mehlem, 62. Kempe - 70. Deman, 79. Veljkovič), Freiburg - Augsburg 2:0 (3. Grifo z pen., 56. Lienhart).