Úterý 30.4 16:00 - Koupaliště, Volyně

Táborsko přivezlo z Líšně bod, znovu ale neskórovalo

Táborsko remizovalo v Líšni 0:0. , Autor: Karolina Kabíčková

Táborsko remizovalo v Líšni 0:0.     Autor: Karolina Kabíčková

BRNO/TÁBOR - Fotbalisté Táborska vstřelili ve čtyřech posledních druholigových zápasech jediný gól a na úspěšnou trefu čekají už 250 minut. Sobotní utkání na hřišti brněnské Líšně skončilo bez branek, tudíž svěřenci trenéra Romana Nádvorníka přivezli alespoň bod, přesto se po 11. kole propadli na 6. místo tabulky. Brankář Martin Pastornický udržel letos už šesté čisté konto, díky čemuž se osamostatnil na čele této statistiky celé soutěže. Cestu za další nulou neměl ale vůbec jednoduchou. Domácí totiž orazítkovali v první půli dvakrát brankovou konstrukci. Smůlu měl při hlavičce do tyče Vandas, břevno zabránilo ve skórování Matochovi. Na konci poločasu se mohli prosadit Táborští, jenže nepokrytý Mach nezakončil na zadní tyči dobře.

Fanoušci sledovali ve druhém dějství velký boj, který mohl rozhodnout Lutonský. Po závaru v šestnáctce mířil ale vysoko nad bránu. Závěrečná desetiminutovka s nastavením se proměnila v karetní mariáš, kdy rozhodčí Opočenský rozdal šest z celkových devíti žlutých karet.

V příštím kole se Táborsko představí v sobotu 7. října na domácím stadionu, kde přivítá od 16 hodin rezervu ligové Sigmy Olomouc.

SK Líšeň 2019 – FC Silon Táborsko 0:0, rozhodčí Opočenský – Šafránková, Mojžíš, ŽK (5-4): 56. Pašek, 81. Polášek, 86. Otrísal, 87. Jokovič, 90+4. Lutonský – 58. Skopec, 69. Šašinka, 83. Pastornický, 90+6. Dordič, 467 diváků.

SK Líšeň 2019: Veselý – Jeřábek, Jokovič, Pašek (80. Tauš), Lutonský – Sokol – Polášek, Čermák (63. Vlasák), Machalík (80. Mionič), Matocha (90. Aldin) – Vandas (80. Otrísal).

FC Silon Táborsko: Pastornický – Plachý, Foltyn, Koné (64. Sojka), Tusjak – Bláha, Skopec – Mach (50. Varačka), Kateřiňák, Dordič (90+6. Kalousek) – Šašinka.

Trenér Táborska Roman Nádvorník bod z náročného duelu bere. „Líšeň hraje v poslední době ve velké formě, dnes neprohrála už šestý zápas v řadě. V poháru odehrála velmi dobré utkání proti Spartě. Máme za sebou tedy těžké střetnutí. Jsem rád, že jsme s Líšní odehráli remízový zápas. Kdyby vyhrálo jedno nebo druhé mužstvo, bylo by to asi nespravedlivé," zhodnotil vystoupení na severu Brna Nádvorník.

Podle trenéra Táborska se hrál vyrovnaný zápas ve velkém tempu. „S bodem z venku jsme spokojení. Věřím, že z Líšně se body vozit nebudou. V současné situaci se potřebujeme nakopnout a vrátit se na vítěznou vlnu. Věřím, že tímto zápasem se nám to povedlo," dodal trenér Táborska.