sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Memoriál Jana Kukrála se už příště bude konat v novém areálu. Letošní ročník opanovaly hlavně týmy ze Strakonicka

Čest hasičů z Písecka hájily v Jehnědně hlavně děti. Ostatní soutěže vyhráli hasiči a hasičky ze Strakonicka.  , Autor: Martin Petřík

Čest hasičů z Písecka hájily v Jehnědně hlavně děti. Ostatní soutěže vyhráli hasiči a hasičky ze Strakonicka.     Autor: Martin Petřík

JEHNĚDNO – Soutěžní hasičskou derniéru zažila poslední zářijový den při 15. ročníku Memoriálu Jana Kukrála louka u rybníka v Jehnědně. V sobotu po ní běželi hasiči naposledy, neboť už v listopadu podle slov starosty Miroslava Ušatého budou mít v Jehnědně nový areál. Obec Albrechtice nad Vltavou totiž dostane přislíbené peníze. Plány jsou velké. Jednou by chtěli v Jehnědně pořádat i hasičskou extraligu.

Při 15. ročníku Memoriálu Jana Kukrála běželi hasiči naposledy uprostřed obce. Příští ročník by se podle slov starosty Ušatého už bude konat v místě nového areálu. Tam už je kompletně hotové zázemí a do konce listopadu by mělo být hotové vše ostatní, potřebné pro konání hasičských soutěží. Zázemí už bylo dokonce dvakrát odzkoušeno při dechovkových koncertech. Do budoucna starosta Albrechtic nad Vltavou počítá s velkými hasičskými akcemi. Snem pak zůstává hasičská extraliga. Ještě předtím však musí areál projít zátěžovou zkouškou při jiných hasičských akcích. V místě by se také mohlo hrát loutkové divadlo či promítat kino.

V sobotu absolvovali hasiči svou soutěž na starém známém místě. Situaci jim trochu zkomplikovalo nepříznivé počasí, které způsobilo lehce podmáčený terén. Možná kvůli tomu se mezi muži a veterány hodně chybovalo. Naopak ženy si při svých útocích dávaly velký pozor.

Soutěž v Jehnědně byla i letos výrazem kamarádství hasičů z píseckého a strakonického okresu. Hasiči z Jehnědna v okrese Písek se totiž účastní okresní pohárové soutěže Strakonicka, a tak si za nimi přijeli zasoutěžit hlavně jejich tamní soupeři.

V kategorii mužů nakonec těsně vyhrály Přechovice B ze Strakonicka. Předčily i své áčko, které skončilo na třetím místě. Mezi ženami se radovaly Novosedly, opět ze strakonického okresu. Druhé místo obsadily ženy z domácího Jehnědna. Mezi veterány opět měli největší radost Přechovičtí. Ti tak soutěž v Jehnědně ovládli. Ukázaly se také děti, ty z Chřešťovic nedaly svým konkurentům šanci.

Výsledky Memoriálu Jana Kukrála v Jehnědně:

Muži: 1. Přechovice B – 17,36, 2. Milenovice – 17,94, 3. Přechovice A – 18,83, 4. Hoštice – 21,15, 5. Poříčí – 22,03, 6. Vacovice – 31,80, 7. Jehnědno a Doubravice u Volyně – neplatné pokusy.
Ženy: 1. Novosedly – 21,79, 2. Jehnědno – 22,43, 3. Poříčí – 22,96, 4. Chřešťovice – 47,24.
Veteráni: 1. Přechovice – 19,51, 2. Dřešín – 23,74, 3. Černětice – neplatný pokus.
Děti: 1. Chřešťovice – 21,00, 2. Jehnědno – 25,79, 3. Chřešťovice B – 38,46, 4. Kluky A – neplatný pokus. Mimo soutěž běžely Kluky B s časem 35,41.