Češi na úvod kvalifikace padli s Itálií. Hadrava: Soupeř byl důslednější

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Čeští volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace vzali set favorizovaným Italům. V duelu s čerstvými vicemistry Evropy v Riu de Janeiro vyhráli úvodní sadu 26:24, ale pak měli navrch úřadující světoví šampioni. Italové získali další tři sety 25:18, 25:22 a 25:19 a připsali si tři body do tabulky skupiny A.

Svěřenci Jiřího Nováka vstoupili do duelu bez respektu. Dařil se jim servis, bojovali v obraně a v útoku je táhl zejména univerzál Jan Hadrava, který se nakonec s 22 body stal nejproduktivnějším hráčem zápasu. Český tým odskočil na 12:7. Italové pak zatlačili podáním a srovnali krok, ale ve vyrovnané koncovce nevyužili setbol a kouči Novákovi vyšel tah s vysláním Martina Licka na servis. To pomohlo ke dvěma českým bodům za sebou a překvapivému vedení.

Pak ale favorit převzal iniciativu. Ve druhém setu sice Češi třemi bloky v rychlém sledu srovnali na 11:11, ale od stavu 14:14 uhráli ve zbytku sady jen čtyři míče. Nezvládli ani koncovku třetího dějství, kdy se dotáhli na 21:21, ale pak bodovali jen jednou. Ve čtvrtém setu trenér Novák obměnil sestavu. Na smeč poslal Martina Licka místo Jana Galabova a na blok Petra Špuláka za Josefa Poláka, ale k prodloužení zápasu to nepomohlo.

Lídra českého týmu Hadravu potěšila bojovnost českého týmu. „Ukázali jsme, že svoji kůži neprodáme lacino, ale bohužel v určitých momentech byli Italové důslednější. Měli daleko účinnější servis. Hodně mám škodili útokem středem sítě, kde jsme málo balonů ubránili. Tento element rozhodl o celém zápase,“ uvedl v nahrávce pro média. Každý z dvojice italských blokařů bodoval v útoku devětkrát.

Další duel čeká české volejbalisty v neděli od 15:00 SELČ proti domácí Brazílii, která dnes porazila hladce 3:0 Katar. Z osmičlenné skupiny postoupí na olympijské hry v Paříži nejlepší dva celky.