Čeští volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace prohráli. Italským favoritům vzali set, ale prohráli 1:3

Čeští volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace vzali set favorizovaným Italům. V duelu s čerstvými vicemistry Evropy v Riu de Janeiro vyhráli úvodní sadu 26:24, ale pak měli navrch úřadující světoví šampioni. Italové získali další tři sety 25:18, 25:22 a 25:19 a připsali si tři body do tabulky skupiny A.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté jednoznačně podlehli Kubě

Čeští volejbalisté jednoznačně podlehli Kubě | Zdroj: Profimedia

Svěřenci Jiřího Nováka vstoupili do duelu bez respektu. Dařil se jim servis, bojovali v obraně a v útoku je táhl zejména univerzál Jan Hadrava, který se nakonec s 22 body stal nejproduktivnějším hráčem zápasu.

Volejbalistky na mistryně světa ze Srbska nestačily a přišly o šanci na postup na olympiádu

Číst článek

Český tým odskočil na 12:7. Italové pak zatlačili podáním a srovnali krok, ale ve vyrovnané koncovce nevyužili setbol a kouči Novákovi vyšel tah s vysláním Martina Licka na servis. To pomohlo ke dvěma českým bodům za sebou a překvapivému vedení.

Pak ale favorit převzal iniciativu. Ve druhém setu sice Češi třemi bloky v rychlém sledu srovnali na 11:11, ale od stavu 14:14 uhráli ve zbytku sady jen čtyři míče. Nezvládli ani koncovku třetího dějství, kdy se dotáhli na 21:21, ale pak bodovali jen jednou. Ve čtvrtém setu trenér Novák obměnil sestavu. Na smeč poslal Martina Licka místo Jana Galabova a na blok Petra Špuláka za Josefa Poláka, ale k prodloužení zápasu to nepomohlo.

Důslednost Italů

Lídra českého týmu Hadravu potěšila bojovnost českého týmu. „Ukázali jsme, že svoji kůži neprodáme lacino, ale bohužel v určitých momentech byli Italové důslednější. Měli daleko účinnější servis. Hodně mám škodili útokem středem sítě, kde jsme málo balonů ubránili. Tento element rozhodl o celém zápase,“ uvedl v nahrávce pro média. Každý z dvojice italských blokařů bodoval v útoku devětkrát.

Další duel čeká české volejbalisty v neděli od 15:00 SELČ proti domácí Brazílii, která porazila hladce 3:0 Katar. Z osmičlenné skupiny postoupí na olympijské hry v Paříži nejlepší dva celky.