SESTŘIH: Karviná - Liberec 5:2. Kanonáda a výhra při návratu trenéra Jarábka

0
Video se připravuje ...
ZIMÁK: Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka

Fotbalisté Karviné v prvním zápase pod staronovým trenérem Jurajem Jarábkem přestříleli v 10. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti Liberec 5:2. Slezané slaví první vítězství od 1. kola (4:1 proti Zlínu). Rozhodli o něm postupně Alex Ivan, Lukáš Budínský, Adeleke Akinyemi, Amar Memič a Aboubacar Traore. Za hosty se prosadili Jan Mikula a Ľubomír Tupta.

Jarábek, který se do Karviné vrátil po více než dvou letech, udělal čtyři změny v sestavě. Poprvé v české lize se v základu objevil nigerijský obránce Moses a slovenský záložník Iván, který se rychle odměnil brankou. Střelou bez přípravy ukončil karvinský gólový půst, který trval i s nepodařeným duelem domácího poháru v Uničově 365 minut.

Radost domácích měla jen krátké trvání. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu hlavičkoval Prebsl a další obránce Mikula zblízka doklepl míč do sítě. I pro něj to byl první gól v ligové sezoně.

Více šancí pak měli hosté, ale do Žambůrkovy střely se vrhl záložník Čavoš a Kulenovič v další nadějné pozici hlavičkoval vedle branky. Góly padaly na druhé straně. Kapitán Budínský svůj návrat do základní sestavy oslavil ve 38. minutě parádní střelou pod břevno a za další tři minuty dopravil Nigerijec Akinyemi uprostřed nepozorné liberecké obrany míč do sítě hrudí.

Liberec nerezignoval, ještě před koncem prvního dějství mohl snížit Kulenovič, ale jeho střelu zastavilo břevno. Hned po změn stran však udeřil Tupta a téměř od zadní čáry propasíroval míč mezi nohama brankáře Holce. Gól mu připravil střídající Višinský a brzy nato měl sám na kopačce vyrovnání, jeho střela ale skončila těsně vedle.

Karviná nechtěla jen bránit hubený náskok a využívala mezer v obraně hostů. V 70. minutě si Bosňan Memič naskočil na Ivánův přesný centr a zvýšil na 4:2. Střídající Traoré z Pobřeží slonoviny poté jen několik sekund po příchodu na trávník svým prvním gólem v české lize výhru zpečetil.

Slezský klub dal pět branek v jednom utkání nejvyšší soutěže vůbec poprvé. V předchozím průběhu sezony přitom vyhrál jen v prvním kole nad Zlínem 4:1, z dalších osmi kol vytěžil jediný bod a dal v nich pouze šest branek. Karvinští porazili Liberec teprve podruhé z 13 vzájemných ligových zápasů.

Domácí: 11. Iván, 38. Budínský, 41. Akinyemi, 70. Memić, 83. Traore

Hosté: 14. Mikula, 47. Tupta

Domácí: Holec – Čurma, Krčík, Svozil (46. Bederka), Fleišman – Čavoš (82. Traore), D. Moses (65. Boháč) – Memić, Budínský (C) (55. Bartl), Iván (82. Antovski) – Akinyemi.

Hosté: Vliegen – Prebsl, Chaluš, Fukala (46. Preisler) – Mikula (C) (64. Horský), Žambůrek (46. Višinský), Červ, Ghali, Doumbia (74. Frýdek) – Kulenović (80. Okoh), Tupta.

Náhradníci

Domácí: Ciupa, Traore, Boháč, Papalelé, Ražnatović, Žák, Antovski, Bederka, Bartl, Ezeh, Doležal

Hosté: Bačkovský, Višinský, Varfolomejev, Rabušic, Hudák, Frýdek, Horský, Lehoczki, Preisler, Okoh, Pourzitidis

2212 diváků

Karviná - Liberec: Je rozhodnuto, střelecké procitnutí Karviné podtrhl pátým gólem Traore

Karviná - Liberec: Domácí znovu odskakují na rozdíl dvou branek, prosadil se Memič, 4:2!

Karviná - Liberec: Tupta zahrál na housle Holcovi a Slovan je rázem zpátky, 3:2!

Karviná - Liberec: Střelecký koncert pokračuje, na 3:1 pro Karvinou zvýšil hrudí Akinyemi

Karviná - Liberec: Domácí jdou znovu do vedení, Budinského petarda propálila Vliegena, 2:1!

Karviná - Liberec: Slezané se z vedení radovali jen tři minuty, Mikula srovnává na 1:1!

Karviná - Liberec: Domácí vedou, skákavá rána Ivana doplachtila až do sítě, 1:0!

MFK Karviná Vše o klubu ZDE

FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.