28. 9. 2023 | Marie Valentová, Marie Valentová, Karel Schamberger

Dorost podruhé v sezoně padl. Tentokrát 1:6 s Karlovými Vary

7., čtvrtek 28. 9. 2023
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
M l a d a B o l e s l a v - Plný počet bodů vyneslo dorostu Karlových Varů vítězství nad týmem BK Mladá Boleslav. Repríza loňského čtvrtfinále dopadla lépe pro energetiky, kteří souboj o první místo skupiny zvládli na jedničku. A i když to podle výsledku nevypadá, tak Bruslaři byli velmi těžkým soupeřem a rozhodně nešlo o jednoznačnou záležitost. Domácí ale duel zvládli a vyhráli i sedmý duel sezony!
K. Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, F. Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Kožík, Slavík, Poizl, Šilhan, Wardas, Čihař, Kvá
Ml. Boleslav: Sklenička – Kovář, Hora, Doležel, T. Čermák, Šilhavý, Macháček – Maxin, Churáček, Vasiak, Matějka, Kurka, Hanyš, Beran, Kristek, Hájek, Zhdanov, Trefil.
Branky a nahrávky: 2. Čihař (F. Čermák), 4. Slavík (Wardas, Pelikán), 27. Dyk (Blažek, Tomek), 38. Čihař (Poizl), 55. Postl (Čihař, Slavík), 55. Kůrka (Dyk, Blažek) – 9. Kristek (Maxin, Zhdanov). Rozhodčí: Glanc – Belko, Matys. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Komentář

Už od prvních vteřin zápasu ukázalo, že spolu soupeří dva nejlepší celky skupiny. Jak Michal Oršulák tak Marek Sklenička museli být ve střehu. Ve druhé minutě střílel z hranice kruhu k bližší tyčce Vojtěch Čihař, kotouč se od hostujícího gólmana odrazil a podjel pod holí jednoho z Bruslařů zpět k Vojtovi, který ho poslal do branky. Po dvou minutách u své branky vybojovali kotouč Matěj Pelikán a Viktor Wardas s kotoučem na holi si sjel kolem mantinelu do kruhu a odtud poslal kotouč do jízdy Lukáši Slavíkovi, který ho z těsné blízkosti poslal kolem tyčky do branky.

Před polovinou třetiny se svého gólu dočkal Jakub Kristek. Ten dostal nabito od Imricha Maxina do mezikruží, kde zůstal nehlídán a poslal kotouč do horní části branky. Bruslaři následně zahájili dobývání karlovarské branky, ale Michal Oršulák svou svatyni uhájil. Před koncem třetiny zahrozili i energetici, ale stav zůstal 2:1.

Podobný obraz hry nabídla i druhá třetina. Úspěšnější byli i tentokrát energetici. V čase 26:24 získal kotouč Petr Tomek a poslal do pásma Vlastimila Blažka, ten si obhodil soupeře a dostal se s kotoučem až do kruhu odkud přihrál Kryštofu Dykovi, který se v mezikruží ujel svým hlídačům a prostřelil Marka Skleničku.

Ke slovu se hlásil i boleslavský sniper Adam Kurka, ale jeho střela byla zblokována. Tlak Bruslařů utnulo jejich oslabení. Krátce po jeho skončení se David Poizl ujal kousek od středního pásma kotouče. U modré čáry si ho převzal Vojtěch Čihař, který byl sice mezi dvěma soupeři, ale hravě je přebruslil a z mezikruží poslal kotouč do rohu branky. Po druhé třetině tak byl stav 4:1.

Ve třetí třetině si Bruslaři hlídali karlovarské střelce a napadáním jejich nahrávek jim znemožňovali založit větší akce. Sami několikrát zahrozili, ale přes Michala Oršuláka kotouč do jeho branky dostat nedokázali. Na druhou stranu předvedli výborné nasazení při bránění oslabení, když se zvládli necelou minutu ubránit i ve třech. V čase 54:28 se kousek od modré pálil Daniel Postl a poté co kotouč proletěl mezi bránícími hráči zapadl za záda Marka Skleničky - 5:1. Pro Daniela šlo o první gól v extralize dorostu a nahráli mu na něj Vojtěch Čihař a Lukáš Slavík.

Uteklo pouhých dvacet devět sekund a energetici se znovu radovali. Vlastimil Blažek narýsoval přihrávku k modré na Kryštofa Dyka. Ten kotouč předal Lukáši Slavíkovi najíždějícímu ke druhému kruhu. Lukáš si sjel ke středu kruhu a dobře mířenou ranou poslal kotouč do branky. Až do poslední chvíle se mladoboleslavští mladíci snažili změnit skóre, ale jejich snahy vyšly na prázdno a tak se z bodů radovali energetici.

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys: Věděli jsme, že Mladá Boleslav je těžký a disciplinovaný soupeř, a že zápas bude hlavně o pohybu. Konečně se nám to podařilo nastartovat hned od začátku a dovolím si říci až do konce. I když nám to někdy úplně nevycházelo defenzivně a dostávali jsme Boleslav do šancí, ale tam nás podržel gólman. Co se týče hry dopředu, tak už to zase začalo mít ty parametry, které po klucích chceme. Jsme rádi, že dnes bereme tři body