Chance Extraliga 2023/2024

Pařížský vstup na jedničku. Perušič se Schweinerem vyhráli oba úvodní duely

Dvojici Ondřej Perušič a David Schweiner se vydařil vstup do pařížského turnaje Pro Tour Elite. Ve francouzské metropoli nejprve porazili Němce Nilse Ehlerse a Clemense Wicklera 2:1 na sety. Odpoledne pak na své vítězství navázali triumfem nad duem Bartosz Losiak, Michal Bryl (2:0).

Ondřej Perušič a David Schweiner
zdroj: Facebook.com/PerusicSchweiner

V úvodním setu dokázali čeští beachvolejbalisté proti Němcům smazat sedmibodové manko, v druhé sadě naopak nevyužili dva mečboly a prohráli ji 24:26. Na soupeře ztráceli i v tie-breaku, koncovku ale zvládli a po pětibodové šňůře zvítězili 15:12.

Zápas s Losiakem a Brylem byl naopak od začátku jasnou záležitostí české dvojice. Perušič se Schweinerem první set vyhráli 21:13, druhý 21:9 a v utkání s polskými soupeři ani jednou neprohrávali.

Posledním soupeřem českých reprezentantů ve skupině budou v pátek Marc a Esteban Grimaltové. Proti chilským soupeřům budou Perušič se Schweinerem hrát o první místo, ze kterého by šli přímo do čtvrtfinále.

Perušič a Schweiner startují v hlavní soutěži na kurtech v areálu Roland Garros jako jediný český pár. Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou se rozhodly doléčit drobnější zranění před říjnovým mistrovstvím světa v Mexiku, Miroslava Dunárová s Danielou Resovou vypadly v kvalifikaci.

Muži – skupina B:

Perušič, Schweiner (2) – Ehlers, Wickler (10-Něm.) 2:1 (19, -24, 12), Perušič, Schweiner  Losiak, Bryl (7-Pol.) 2:0 (13, 9).