Stavex

Skvělý start sezony mužů a žen FBC Kutná Hora: Elitní týmy získaly plný počet!

27. září 2023, 07:15

Kutná Hora - Muži a ženy FBC Kutná Hora hráli o víkendu doma. Z obou mistrovských zápasů odcházejí bez ztráty bodu.

ŽENY

V sobotu v 15 hodin začal zápas žen proti Sklo Bohemia Světlá n/S. Tým pod vedením Martina Němce, až na krátký úsek ve druhé třetině, celou dobu vedl. Ženy byly i lepší co se týče střel na bránu, které byly po 60 minutách v poměru 34:21. Střelecky nejlépe se vedlo Natálii Trpišovské, která nastřílela tři góly a k tomu přidala ještě dvě asistence. Se třemi body (2+1) odcházela do šatny obránkyně Kateřina Moravcová. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Kristýna Venclová.

Komentář domácích Němec Martin (Trenér): Uf je to doma vítezství je naše, ale stálo to hodně sil. Soupeř ze začátku utkání kladl aktivní odpor což nás zaskočilo a než jsme se zkoncentrovali tak byla první třetina minulostí. Z naší strany byly první dvě třetiny zbytečně nervózní, ale po prostřídání sestavy jsme se dostali do potřebného tempa čímž jsme na soupeře vyvinuli tlak. Třetí třetina už byla dle našich představ. Mrzí mě zranění naší hráčky Nikol doufáme, že to nebude nic vážného. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se na odvetu ve Světlé. Děkuji také našim fanouškům za podporu. Hezký zbytek víkendu.

Komentář hostů Baloun Petr (Trenér): Zápas bych zhodnotil kladně, nicméně jak vypovídá skóre máme co opravovat do příště. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.

FBC Kutná Hora - Sklo Bohemia Světlá n/S 8:4
Branky: 3. Natálie Trpišovská, 10. Kateřina Moravcová, 19. Dominika Němcová, 24. Kateřina Moravcová, 39. Lucie Klepalová, 44. Natálie Trpišovská, 47. Kristýna Venclová, 50. Natálie Trpišovská - 3. Šárka Kudlová, 24. Andrea Doležalová, 33. Nikola Doležalová, 56. Veronika Císařová; rozhodčí: Tomáš Grigar - Karel Kotyza; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Lucie Petráková 17 - Tereza Bláhová 26; po třetinách: 3:1, 2:2, 3:1

MUŽI

Po vítězném zápase žen měli muži jasný úkol – napodobit ženy a nedovolit soupeři odvézt si ani bod domů. A to se podařilo. Domácí výběr s 91 diváky za zády nasázel soupeři 10 branek.

Divácky nejzajímavější byla již tradičně třetí třetina. Kutnohorští sice již vysoko vedli, ale styl hry nebyl jednoznačný. Hrálo se nahoru dolů a došlo i na vyloučení. TJ Centropen Dačice však již nedokázal otočit vývoj utkání a s konečným skóre 10:4 odjíždějí domů. Nejvíce bodů získal Jiří Schwarz (2+2). Hráčem utkání byl zvolen brankář Jaroslav Dlouhý, který s 87% úspěšností zásahu pomohl k vítězství.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Třetí třetina naprostý chaos. Místo abychom kontrolovali hru, tak jsme hráli nahoru dolů. Na druhou stranu máme mladý tým, který se ještě má co učit a víme, na čem nadále pracovat. Velké pozitivum bylo ubránění soupeřových přesilovek a hru v 6ti. Soupeři děkujeme za hru a přejeme šťastnou cestu domů.

Komentář hostů Kubek Radovan (Vedoucí): Co na to na říct. Snad jen gratulujeme soupeři.

FBC Kutná Hora - TJ Centropen Dačice 10:4
Branky: 7. Michal Trník, 10. Antonín Tvrdík, 17. Jiří Schwarz, 25. Jiří Petrásek, 25. Petr Vávra, 25. Marek Trník, 32. Lukáš Drahný, 40. Jiří Schwarz, 52. Lukáš Staňo, 60. Jiří Petrásek - 7. Roman Sedlák, 8. Radovan Kubek, 23. Filip Přikryl, 34. Tomáš Kubek; rozhodčí: Tomáš Grigar - Karel Kotyza; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 91; zásahy brankářů: Jaroslav Dlouhý 26 - Tomáš Ferdan 28; po třetinách: 3:2, 5:2, 2:0.