sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Lioni doma kralovali, fotbalisté Hradce v Klatovech nebodovali

ilustrativní foto

JINDŘICHOHRADECKO – Jindřichohradečtí basketbalisté se poprvé představili doma a svého soupeře zcela deklasovali. Divizní fotbalisté Hradce neuspěli v Klatovech. Naopak Třeboň, Nová Včelnice a Dačice zvládly své zápasy vítězně. Úspěšný start mají za sebou také hokejoví Střelci, kteří na úvod porazili Radomyšl.

Jindřichův Hradec se v Klatovech neprosadil

KLATOVY – V rámci 8. kola Divize A zajížděli fotbalisté Jindřichova Hradce v sobotu na hřiště Klatov. Jihočeši měli v tabulce na svého soka náskok pěti bodů, ale roli papírového favorita nepotvrdili. Po bezbrankové první půli měli domácí dobrý vstup do druhého dějství. Ve 48. minutě se prosadil Lukáš Prokop. Za dalších dvacet minut Klatovy slavily podruhé. Pokutový kop proměnil zkušený Antonín Presl. Jindřichův Hradec zareagovat nedokázal a z Klatov se vrátil s prázdnou.

SK Klatovy 1898 - FK Jindřichův Hradec 1910 2:0 (0:0)
Branky: 48. Prokop, 68. Presl (penalta)
Rozhodčí: Tichý – Machýček, Hessová. ŽK: 2:0 (Presl, Vacek). Diváků: 200
Jindřichův Hradec: Cettl – Rezek, Licehamr, Rejthar, Hauser (82. Wölfl) – Janák, R. Mischnik (85. Fical), Jaroš – Praveček (68. M. Mischnik), Waník (68. Madar) – Votava

Výsledky 8. kola: FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Hořovice 4:1 (1:0), FK Baník Sokolov 1948 – TJ Jiskra Domažlice B 4:2 (2:1), SK Aritma Praha – FK Příbram B 0:0, FK Komárov – TJ Spartak Soběslav 2:2 (1:1), SK Klatovy 1898 – FK Jindřichův Hradec 1910 2:0 (0:0), SK Otava Katovice – FC Rokycany 4:1 (1:0), SK Senco Doubravka – FK Tachov 2:0 (0:0), FK Slavoj Český Krumlov – SK Petřín Plzeň 1:2 (1:2)

Program 9. kola: Sobota 30. září 10.15 SK Petřín Plzeň – SK Otava Katovice, 10.30 TJ Jiskra Domažlice B – FK Slavoj Český Krumlov, 16.00 FC Rokycany – FK Komárov, FK Příbram B – SK Klatovy 1898, FK Tachov – SK Aritma Praha, SK Hořovice – FK Baník Sokolov 1948, TJ Spartak Soběslav – SK Senco Doubravka. Neděle 1. října 16.00 FK Jindřichův Hradec 1910 – FC Viktoria Mariánské Lázně

Třebětice přivezly z Týna bod

TÝN NAD VLTAVOU – Nováček krajského přeboru z Třebětic neprohrál počtvrté v řadě. V sobotu zajížděl do Týna nad Vltavou, kde vybojoval remízový bod. Domácí drželi po prvním poločase těsné vedení, na které našel odpověď v 67. minutě třebětický Jaroslav Cech. Více už se stav neměnil a týmy si body rozdělily.

Týn nad Vltavou – Třebětice 1:1 (1:0)
Branky: 36. Gondek – 67. Cech
Třebětice: Zejda – Cech, Habr, M. Kelbler, R. Nehyba, Novák, Trávníček, Tříletý, Chvátal (75. Solař), V. Švarc (82. P. Švarc), Černoch

Třeboň na půdě Jankova nezaváhala

JANKOV – Fotbalisté Třěboně na půdě Jankova splnili roli favorita. V nedělním utkání šli hosté do vedení po půl hodině, kdy se prosadil snajpr Martin Průcha. Další góly si hosté nechali až po přestávce. V 55. minutě navýšil náskok Jiskry Leoš Hromádka a minutu před koncem dal výsledku definitivní podobu Jan Kubata.

Jankov – Třeboň 0:3 (0:1)
Branky: 31. Průcha, 55. Hromádka, 89. Kubata
Třeboň: Kopecký – Širhal, Tůma, Matoušek (81. Vranovský), Průcha (77. Andres), Hromádka, Bicenc, Kubata, Zavadil (46. Radosta), Činčura, Pánek

Výsledky 8. kola: Roudné – Osek 5:3 (4:1), Protivín – Rudolfov 1:5 (0:3), Olešník – Strakonice 5:1 (5:1), Týn nad Vltavou – Třebětice 1:1 (1:0), Dražice – Milevsko 0:1 (0:0), Trhové Sviny – Hluboká nad Vltavou 1:4 (1:2), Jankov – Třeboň 0:3 (0:1), Semice – Mirovice 2:2 (1:1)

Program dohrávky 1. kola: Středa 27. září 16.30 Jankov – Olešník. Čtvrtek 28. září 10.30 Třeboň – Třebětice, 15.00 Protivín – Trhové Sviny, 16.30 Milevsko – Strakonice, Rudolfov – Mirovice, Dražice – Semice, Roudné – Týn nad Vltavou, Osek – Hluboká nad Vltavou

Program 9. kola: Sobota 30. září 10.15 Mirovice – Trhové Sviny, 16.00 Osek – Protivín. Neděle 1. října 10.30 Rudolfov – Dražice, Třeboň – Roudné, 15.00 Třebětice – Jankov, 16.00 Milevsko – Olešník, Strakonice – Semice, Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou

Nová Včelnice a Dačice doma nezaváhaly

NOVÁ VČELNICE/DAČICE – Fotbalisté Nové Včelnice a Dačic mají za sebou úspěšný víkend. Nová Včelnice v sobotu doma těsně vyzrála na táborský Meteor. Dvakrát se trefil David Jaroš a jednou Dominik Tuček. Domácí zápas zvládly také Dačice, které si v neděli poradily s Mladou Vožicí. Pod výhru 4:1 se hattrickem podepsal kanonýr Robin Štolba.

Nová Včelnice – Meteor Tábor 3:2 (1:1)
Branky: 58. a 68. D. Jaroš, 33. Tuček – 18. Lachout, 90. Dařena
Nová Včelnice: Koudelka – D. Jaroš, Šlapanský, Petráš, Pivko, Kalkus, Blažek, Vokuš, Tuček, Malý, P. Jaroš (84. Kašša)

Dačice – Mladí Vožice 4:1 (1:1)
Branky: 20., 69. a 90. Štolba, 75. Brtník – 33. T. Kukla (penalta)
Dačice: Jakubec – Distel, Štolba, Brtník, Zejda, Chyška, Slabý (80. Vítkovský), Šimánek (78. Krejča), Moučka (65. Škoda), Přikryl, Šívr

Výsledky 6. kola: Nová Včelnice – Meteor Tábor 3:2, Sezimovo Ústí – Loko ČB 4:1, Jistebnice – Čtyři Dvory 5:1, Bernartice – Slavia ČB 0:0, Veselí nad Lužnicí – Lišov 4:0, Dačice – Mladá Vožice 4:1, Chýnov – Kovářov 4:0

Program 7. kola: Sobota 30. září 10.15 Loko ČB – Nová Včelnice, Čtyři Dvory – Chýnov, 10.30 Meteor Tábor – Jistebnice, Slavia ČB – Dačice, 16.00 Kovářov – Bernartice. Neděle 1. října 16.00 Lišov – Sezimovo Ústí, Mladá Vožice – Veselí nad Lužnicí

Branky: 39. Dvořák, 47. Dokulil, 81. Maška – 69. Mikuláštík
Suchdol nad Lužnicí – Dobrá Voda 2:1 (1:0)
Branky: 35. Kuchyňka, 70. Koranda – 73. Serbin (penalta)
Lomnice nad Lužnicí – Neplachov 3:3 (0:1)
Branky: 52. Burda, 71. Prášek, 85. Pancíř – 3. a 50. Hindy, 48. Dušák
Slavonice – Horní Žďár 2:2 (2:1)
Branky: 33. Balík, 35. Lukš – 16. Rybčák, 48. Voldán (penalta)
Buk – Nemanice 11:0 (5:0)
Branky: 25., 36. a 50. Šenkýř, 7. a 59. Moravec, 30. Tejnor, 35. Kubín, 66. Waník, 76. Vondráček, 88. Bula, 89. Jasanský

Program 7. kola: Sobota 30. září 10.15 Dobrá Voda – Ševětín, 10.30 Horní Žďár – Kardašova Řečice, 16.00 Nová Bystřice – Lomnice nad Lužnicí. Neděle 1. října 15.00 Třeboň B – Studená, Stráž nad Nežárkou – Suchdol nad Lužnicí, 16.00 Nemanice – Slavonice, Neplachov – Buk

Okresní přebor
Výsledky 6. kola: Jarošov nad Nežárkou – Lásenice 2:1 (1:0), Strmilov – Dačice B 2:3 (1:1), Lodhéřov – Bystřice B/Číměř 6:1 (1:0), Stará Hlína – Novosedly 4:0 (2:0), Staré Hobzí – Suchdol B 0:2 (0:1), Třebětice B – Kunžak 4:2 (2:1)

Program 7. kola: Sobota 30. září 16.00 Novosedly – Jarošov nad Nežárkou, Suchdol B – Stará Hlína. Neděle 1. října 11.00 Bystřice B/Číměř – Třebětice B, 15.00 Kunžak – Staré Hobzí, Lásenice – Strmilov, 16.00 Dačice B – Lodhéřov

Česká divize dorostu
Jindřichův Hradec U19 – Klatovy U19 3:1 (2:0)
Branky: Sochna, Chalupa, Dvořák – Roháč
Jindřichův Hradec U17 – Klatovy U17 6:1 (1:1)
Branky: Madar 2, Valášek, Peckert, Karásek, Holý – Kopecký (penalta)

Krajský přebor dorostu
Milevsko/Sepekov U19 – Třeboň U19 0:3 (0:1)
Branky: Kršík, Candra, Pitelka
Milevsko/Sepekov U17 – Třeboň U17 4:1 (2:1)
Branky: Janouch 3, Hadáček - Kršík

Střelci nad úvod porazili Radomyšl

JINDŘICHŮV HRADEC – Úvodní kolo krajské ligy přineslo v sobotu 23. září souboj Jindřichova Hradce a Radomyšli. Ve vyrovnaném utkání si oba týmy vyzkoušely, jaké je to být ve vedení. Po dvou třetinách na světelné tabuli zářilo nerozhodné skóre 3:3. V závěrečné dvacetiminutovce byli efektivnější Střelci, kteří nakonec zvítězili 6:4.

HC Střelci Jindřichův Hradec – Sokol Radomyšl 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Šimek (Svoboda), 22. Svoboda (Bastl), 40. Štrajt, 50. Svoboda (Šimek), 52. Popelka (Svoboda, Šimek), 55. Košťál (Šimek, Punda) – 6. Jungbauer (Sýbek, Košař), 9. Volf (Sýbek, Košař), 36. Gába (Mikeska), 51. Sýbek (Rod)
Rozhodčí: Jiří Macháček — Michal Dančišin, Lukáš Mička. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 97
Jindřichův Hradec: Havel — Punda, Koláček, Popelka, Ištvánik, Kocar, Janeček — Tržil, Svoboda, Košťál, Kynčl, Jon, Šimek, Kubín, Gurka, Štrajt, Mihulka, Bastl, Strnad
Radomyšl: Koryťák —Šipla, Košař, Suda, Hřebíček —Fencl, Stauber, Maršík, Rod, Jungbauer, Volf, Gába, Mikeska, Sýbek

Ostatní výsledky 1. kola: Strakonice – Veselí nad Lužnicí 9:5, Božetice – Milevsko 0:17, Český Krumlov – Vimperk 6:2, Soběslav – Hluboká nad Vltavou 4:6

Program 2. kola: Sobota 30. září 17.00 Strakonice – Český Krumlov, Veselí nad Lužnicí – Božetice, 18.00 Milevsko – Jindřichův Hradec. Neděle 1. října 17.00 Vimperk – Hluboká nad Vltavou, 19.30 Radomyšl – Soběslav

1. liga
HBC Malenovice – SK Suchdol nad Lužnicí 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 26. Nohál (Cunda) – 8. Kalár (Laurinc), 11. Mátl (Tácha, Kalát), 21. Tácha (Kovárník, Kalát), 24. Pavlík (Mátl, Laurinc), 30. Tácha (Mátl, Pavlík), 33. Kalát (Pavlík, Tácha), 34. Tácha (Hrdlička, Laurinc), 39. Kovárník (Pavlík, Mátl)
Suchdol nad Lužnicí: Janák – Hadač, Hrdlička, Laurinc, Pavlík, Štrobl, Dráb, Egner, Kalát, Kovárník, Mátl, Tácha

2. liga
SK Suchdol nad Lužnicí B – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Tácha, 7. Tácha (Jána, Dlugoš), 42. Dráb (Lakatoš) – 12. Čapek (Sedlák), 21. Čapek (Přibyl), 34. Mátl (Čapek, Klimeš), 35. Mátl (Klimeš)

SK Beer Stars Pluhův Žďár – SK Suchdol nad Lužnicí B 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Paščenko (Šlégr), 18. Paščenko – 15. Kohl (Sviták), 29. Kohl (Sviták, Škarda), 38. Lakatoš (Kohl), 39. Sviták (Kohl)

Hradečanky za tři body, Třeboň nestačila na Nové Veselí

BOHUNICE – V dalším kole první ligy házenkářky Jindřichova Hradce zajížděly do Bohunic. Hostující hráčky držely po první půli nejtěsnější náskok. Ten uhájily i po změně stran a domů přivezly první výhru této sezony.

1. liga žen
Tatran Bohunice – Házená Jindřichův Hradec 22:24 (12:13)
Branky Jindřichova Hradce: E. Kovářová 7, Hauserová 3, Vlková 3, Rytířová 3, Frühaufová 2, Plucarová 2, Coufalová 2, Ošívková 1, T. Kovářová 1

TŘEBOŇ – V sobotu vstoupili do nové sezony 2. ligy házenkáři Třeboně. Ti na úvod ve své hale přivítali rezervu Nového Veselí. Hra byla hodně vyrovnaná a po první půli zářil na světelné tabuli stav 10:10. Po přestávce mířili přesněji hosté, kteří si nakonec odvezli výhru rozdílem tří branek.

2. liga mužů
Jiskra Třeboň – TJ Sokol Nové Veselí B 21:24 (10:10)
Branky Třeboně: Brchaň 5, Brabec 4, Kubík 4, Zahradník 3, Podsclan 2, Pitoňák 2, Neužil 1

Lioni doma smetli SP Basket

JINDŘICHŮV HRADEC- První domácí zápas nové sezony zvládli prvoligoví Lioni ve velkém stylu. V neděli na své palubovce přivítali SP Basket. Domácí už po první čtvrtině vedli rozdílem sedmnácti bodů a v nastoleném trendu pokračovali i po zbytek zápasu. Nakonec svého soupeře deklasovali téměř o čtyřicet bodů.

GBA Lions Jindřichův Hradec – SP Basket 105:66 (37:20, 61:38, 77:45)
Body Jindřichova Hradce: Valentíny 26, Novotný 18, Kábrt 17, Karasov 17, Jansa 8, Mogren 7, Navrátil 6, Oupoh 6,

Trenér Jindřichova Hradce: Andrej Červenka: ,,Vítězství o téměř 40 bodů naznačuje, že jsme podali solidní týmový výkon. Samozřejmě se ale můžeme a máme kam posouvat. Na obranné půli jsme hlavně v prvním poločase nedělali takovou práci, jakou bychom chtěli. Ve třetí čtvrtině jsme se zlepšili, ale na konci utkání jsme opět trochu polevili a dovolili jsme soupeři docela dost útočných doskoků. Toto by se nám nemělo stávat. Na druhé, útočné, polovině jsme se velmi dobře pohybovali s míčem, hledali jsme střelce. S tempem, kterým jsme hráli, jsme byli spokojeni. Stále máme ale na čem pracovat. Čeká nás "rychlý" týden, v pátek cestujeme na Folimanku, na USK, kde se chceme předvést znovu zlepšeným výkonem."

-bkjh/lm-

Divize B
FBC Draci Říčany - Florbal Jindřichův Hradec 8:5 (4:1, 0:4, 4:0)
Branky: 4. Marek Honzák, 10. Vítězslav Špok, 16. Filip Nochta, 20. Matyáš Pros, 45. Matěj Tabášek, 50. Matyáš Pros, 51. Filip Nochta, 54. Vojtěch Honzák - 18. Jan Šimic, 28. Jan Šimic, 28. Vojtěch Mach, 34. Daniel Danyi, 38. Jakub Tejnor
Rozhodčí: Tomáš Novák - Filip Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváků: 50