Veselé pásmo říkanek, básniček, písniček a tvořivého hraní.

• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Fotbalistům se nedařilo, hokejisté Slavoje porazili Vimperk

ČESKOKRUMLOVSKO – Fotbalisté Českého Krumlova proti Petřínu Plzeň druhou výhru v Divizi A nepřipsali a dál zůstávají u chvostu tabulky. Ani týmům v A třídě se moc nedařilo. Zlatá Koruna a Kaplice braly remízový bod, Dolní Dvořiště doma prohrálo s Blatnou. Naopak do nové sezony krajské ligy úspěšně vstoupili hokejisté Českého Krumlova, kteří zvítězili nad Vimperkem.

Slavoj doma těsně padl s Petřínem

ČESKÝ KRUMLOV – Po výhře nad Katovicemi se fotbalisté Českého Krumlova podruhé za sebou představili na vlastní hřišti, kde v neděli přivítali Petřín Plzeň. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Západočeši šli do vedení už v 11. minutě zásluhou Jana Vodrážky. Po půl hodině navýšil náskok hostí Patrik Klich a Slavoj prohrával 0:2. Vzápětí se ale podařilo snížit po trefě Romana Koláře a pro domácí nebylo nic ztraceno. Po změně stran ale diváci čekali na další gól marně. Petřín odvezl těsnou výhru a o další body Český Krumlov zabojuje na poli Domažlic B, které mají na kontě také pouze čtyři body.

FK Slavoj Český Krumlov – SK Petřín Plzeň 1:2 (1:2)
Branky: 36. Kolář – 11. J. Vodrážka, 33. Klich
Rozhodčí: Wulkan – Severýn, Polena. ŽK: 5:5 (Kuna, Matušek, Kolář, J. Matuška, Polanský – Suchý, Lisý, J. Vodrážka, D. Vodrážka, Vinkler). Diváků: 198
Český Krumlov: Beránek (46. Polanský) – Matušek (72. Kubát), Kuna, Kabele, Švec – Kolář, J. Matuška (80. Vaněk), Gelnar, O. Matuška (72. Trapl) – Vávra, Parakhnenko

Výsledky 8. kola: FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Hořovice 4:1 (1:0), FK Baník Sokolov 1948 – TJ Jiskra Domažlice B 4:2 (2:1), SK Aritma Praha – FK Příbram B 0:0, FK Komárov – TJ Spartak Soběslav 2:2 (1:1), SK Klatovy 1898 – FK Jindřichův Hradec 1910 2:0 (0:0), SK Otava Katovice – FC Rokycany 4:1 (1:0), SK Senco Doubravka – FK Tachov 2:0 (0:0), FK Slavoj Český Krumlov – SK Petřín Plzeň 1:2 (1:2)

Program 9. kola: Sobota 30. září 10.15 SK Petřín Plzeň – SK Otava Katovice, 10.30 TJ Jiskra Domažlice B – FK Slavoj Český Krumlov, 16.00 FC Rokycany – FK Komárov, FK Příbram B – SK Klatovy 1898, FK Tachov – SK Aritma Praha, SK Hořovice – FK Baník Sokolov 1948, TJ Spartak Soběslav – SK Senco Doubravka. Neděle 1. října 16.00 FK Jindřichův Hradec 1910 – FC Viktoria Mariánské Lázně

Utkání Kaplice a Plané góly nepřineslo

KAPLICE – Už v pátek odehráli další utkání A třídy fotbalisté Kaplice, kteří přivítali Planou. Ta na tom byla v tabulce o dva body hůře. Celých devadesát minut čekali diváci na branku marně. Domácí Spartak navíc po vyloučení gólmana Františka Říhy posledních dvacet minut dohrával v deseti. Hosté však přesilovku nevyužili a týmy si body rozdělily.

Kaplice – Planá 0:0
Kaplice: František Říha – Gondek (77. Smolen), Divoký (18. Kuchař), Daniel (63. Čutka), Nowak, Pulec, Pastier, Fičík (69. Schneider), Ješina, Pál (86. Popov), Vaniš

Dolní Dvořiště se proti Blatné neprosadilo

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – V sobotu fotbalisté Dolního Dvořiště poměřili síly s Blatnou, která měla na kontě pouze jednu výhru. Domácí celek na tom ale o moc lépe nebyl a získal jen o tři body více. Bezbrankový stav vydržel až do 75. minuty, kdy hosty poslal do vedení Adam Bulka. Domácí, kteří po vyloučení Jakuba Kubíka z 29. minuty hráli v deseti, odpovědět nedokázali a Blatná naopak v závěru pečetila tři body Michalem Kůstem. V dresu hostí nedohrál Milan Hlaváč, který viděl červenou stopku v 77. minutě.

Dolní Dvořiště – Blatná 0:2 (0:0)
Branky: 75. Bulka, 89. Kůst
Dolní Dvořiště: Jirkal – Macanovič, Aibl, Rozhoň, Kuzma, Micák, Kubík, Kouba, Urazil (42. Pecha), Štifter, Szojka (70. Syrovátka)

Zlatá Koruna podruhé ztratila

ZLATÁ KORUNA – V dalším zápase narazil nováček ze Zlaté Koruny v sobotu na zkušené Vodňany, které měly na kontě o tři body méně. Gólového koření se diváci dočkali až po přestávce. Domácí poslal do vedení Jan Šebelka. Když už to vypadalo, že Zlatá Koruna těsný náskok uhájí, vystřelil Vodňanům remízu zkušený Jaromír Plocek.

Zlatá Koruna – Vodňany 1:1 (0:0)
Branky: 57. Šebelka – 89. Plocek
Zlatá Koruna: Trnka – Wagner, Kroupa, Beránek, Šebelka, Sláma (70. Rytíř), Král (46. Konečný), Kroneisl, Voráček, Persán, Zajíc

Výsledky 6. kola: Hrdějovice – Čkyně 1:3, Prachatice – Sousedovice 2:2, Dolní Dvořiště – Blatná 0:2, Zlatá koruna – Vodňany 1:1, Vimperk – Borek 6:3, Kamenný Újezd – Strunkovice nad Blanicí 0:3

Program 7. kola: Sobota 30. září 10.00 Borek – Zlatá Koruna, 10.15 Planá – Dolní Dvořiště, 12.30 Sousedovice – Kaplice, 16.00 Vodňany – Hrdějovice, Čkyně – Kamenný Újezd, Blatná – Vimperk. Neděle 1. října 16.00 Strunkovice nad Blanicí – Prachatice

Branky: Fišer 2, Prenner

Program 7. kola: Sobota 30. září 12.30 Boršov nad Vltavou – Český Krumlov B, Loučovice – Větřní, 16.00 Frymburk – Hluboká nad Vltavou, Mladé – Chvalšiny. Neděle 1. října 15.00 Lhenice – Roudné B, Trhové Sviny B – Olešnice, 16.00 Kaplice B – Ledenice

Okresní přebor
Výsledky 6. kola: Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště B – Lipno 1:2 (0:1), Malonty – Nová Ves/Brloh 8:1 (1:0), Přídolí – Velešín 1:2 (1:1), Horní Planá – Kájov 7:2 (5:1), Holubov – Křemže 0:10 (0:5)

Program 7. kola: Sobota 30. září 16.00 Lipno – Malonty, Velešín – Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště B, Nová Ves/Brloh – Horní Planá, Kájov – Holubov. Neděle 1. října 10.30 Křemže – Přídolí

Krajský přebor dorostu
FC Písek U19 B - Český Krumlov U19 5:0 (2:0)
Branky: 58. a 90. Schánělec, 11. Velický, 15. Václavík, 68. Říha
Písek: Martínek – Pišna, Barák, Kuchař, Pinta - Václavík, Novotný, Malát, Říha, Velický – Novák. Střídali: Trkovský, Bláha, Král, Vilím, Huleš, Schánělec
Český Krumlov: Šubrt – Kubát, Peroutka, Lavička, Šindelář, Král, Matějček, Václavík, Maurer, Vařil, Temiak, Frühauf, Profant, Karlíček, Vochozka

FC Písek U17 B – Český Krumlov U17 4:3pp (1:1)
Branky: 23. Lajta, 63. Klabouch, 70. Huleš – 14. a 48. Maurer, 76. Prodanets
Písek: Horba – Pavlíček, Šálek, Illich, Huleš, M. Pinter, Handschuh, Vierer, Baďura, Kukač, Klabouch, Vilím, Lajta, Ravlynets, J. Pinter
Český Krumlov: Šubrt – Brankov, Peroutka, Profant, Steinocher, Šustr, Krejčí, Andrlík, Král, Maurer, Sukdolák, Prodanets, Frühauf, Procházka, Karlíček

Divize žen
Kaplice – Táborsko 0:4 (0:2)

Hokejisté Krumlova si vyšlápli na Vimperk

ČESKÝ KRUMLOV – Los úvodního kola krajské ligy proti sobě postavil Český Krumlov a Vimperk. Domácí si už v první části díky gólům Anderleho vytvořili dvoubrankový náskok. Vimperští sice po přestávce snížili Horejšem, ale Slavoj znovu odpověděl. V závěrečné dvacetiminutovce Český Krumlov třemi góly definitivně rozhodl o svém vítězství. Za Vimperk jen korigoval Kašpar.

HC Slavoj Český Krumlov – HC Vimperk 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Anderle (Sumerauer, Šuhaj), 18. Anderle (Fučík, Sumerauer), 35. Fučík (Michalec, Hakl), 45. Michalec (Hakl, Lamač), 52. Berný (Michalec, Hakl), 54. Hakl (Michalec, Berný) – 21. Horejš (Sitter, Kašpar), 49. Kašpar (Šafář)
Rozhodčí: Marek Trnka — Pavel Mašek, Adam Hron. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 102
Český Krumlov: P. Spáčil — I. Gallistl, D. Machálek, A. Kozák, P. Korytar, J. Fučík, J. Ferebauer — J. Berný, J. Michalec, D. Lamač, J. Kadlec, J. Anderle, M. Klíma, M. Fučík, F. Hakl, L. Sumerauer, J. Šuhaj, R. Kalista
Vimperk: M. Dvořák — J. Topinka, J. Předota, D. Drabeš, M. Horejš, L. Turek — T. Koška, R. Sitter, J. Sitter, J. Paukner, V. Korous, L. Holub, J. Šafář, P. Novotný, D. Kašpar, P. Samohejl, V. Boška

První utkání sezony zvládl Český Krumlov za tři body. Skóre otevřel v 10. minutě Jakub Anderle, který v zápase zapsal ještě jednu branku. Na začátku druhé třetiny soupeř vyrovnal stav, ale poté převzala iniciativu trojice Berný-Hakl-Michalec, která zaznamenala čtyři góly. Jan Michalec i Frederic Hakl si připsali čtyři body (oba 1+3). Vítězný gól vstřelil v 35. minutě obránce Jan Fučík, v brance podal skvělý výkon Petr Spáčil. Bodově se zapsali i nováčci Jakub Šuhaj a Lukáš Sumerauer. Tým celkově podal velmi dobrý výkon, i přesto, že neodehrál jediné přípravné utkání. Velmi důležité tři body tak zůstávají v krumlovském podzámčí. V sobotu Slavoj zavítá na led Strakonic.

Výsledky 1. kola: Strakonice – Veselí nad Lužnicí 9:5, Božetice – Milevsko 0:17, Český Krumlov – Vimperk 6:2, Soběslav – Hluboká nad Vltavou 4:6, Jindřichův Hradec – Radomyšl 6:4

Program 2. kola: Sobota 30. září 17.00 Strakonice – Český Krumlov, Veselí nad Lužnicí – Božetice, 18.00 Milevsko – Jindřichův Hradec. Neděle 1. října 17.00 Vimperk – Hluboká nad Vltavou, 19.30 Radomyšl – Soběslav

Regionální liga dorostu
HC Slavoj Český Krumlov – HC Mad Bull 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Smolena (Pýcha), 11. Král (Vačlena, Kouba), 34. Velek (Kretschmer, Pýcha), 40. Mižura (Vačlena, Král), 57. Vačlena, 57. Pýcha
Rozhodčí: Martin Hamr — Adam Hron, Jakub Kopřiva
Český Krumlov: M. Gabriška — J. Laštovka, M. Augustin, Š. Benda — M. Štrbko, P. Mrhalová, T. Papoušek, M. Pech, J. Štoll, R. Niedl, J. Vincík
Mad Bull: J. Macháček — M. Srnec, M. Sadílek, D. Kretschmer, T. Kouba, J. Smolena, T. Čurda — Š. Vačlena, M. Mižura, N. Musilová, P. Interholc, T. Pýcha, A. Velek, M. Král, M. Pytel, D. Růžička

Divize B

Fbc Strakonice - FBC Spartak Kaplice 8:4 (3:2, 2:2, 3:0)
Branky: 9. Vojtěch Houska, 12. Karel Šavrda, 20. Karel Řezanka, 21. Karel Řezanka, 34. Daniel Chvosta, 54. Karel Řezanka, 56. Adam Přib, 58. Karel Řezanka - 9. Jakub Košíček, 10. Antonín Ballák, 34. Michal Forst, 36. Petr Lukš
Rozhodčí: Šimon Dubský - Jakub Šimek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Zásahy brankářů: Hynek Samec 4 - Jan Vaníček 8