Smejkal pomohl v premiéře Ottawě asistencí k výhře v přípravě nad Torontem

foto Přípravné utkání před NHL Pittsburgh - Columbus, 24. září 2023. Zleva hokejista Pittsburghu Radim Zohorna a brankář Columbusu Jet Greaves.

New York - Český hokejista Jiří Smejkal pomohl při svém premiéře v barvách Ottawy jednou přihrávkou k vítězství v úvodním přípravném utkání nad Torontem 3:2. Asistence zaznamenali také další útočníci Lukáš Rousek z Buffala, Radim Zohorna z Pittsburghu a obránce David Jiříček z Columbusu.

Šestadvacetiletý Smejkal, který s Ottawou podepsal 5. května jako nedraftovaný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu a vydal se bojovat o NHL ze švédského Oskarshamnu, byl v 19. minutě u branky na 2:0. Vrátil puk z pravého rohu k modré čáře Jakeu Sandersonovi, který jej předal Timu Stützlemu a německá opora Senators přes clonu překonala gólmana Keitha Petruzzelliho. Stützle přispěl k vítězství dvěma góly.

Pittsburgh v sestavě i s obráncem Liborem Hájkem, který se po působení v New York Rangers uchází na kempu Penguins o smlouvu, zdolal Columbus 3:2 po samostatných nájezdech. Zohorna, který se do pensylvánského klubu vrátil po sezoně strávené v Calgary a Torontu, v 10. minutě připravil úvodní gól duelu pro Alexandera Nylandera. Po Jiříčkově pasu v čase 57:57 vynutil nastavení Owen Sillinger.

Rousek, jenž v minulé sezoně v NHL debutoval a drží si díky gólu a přihrávce ze dvou utkání za Sabres průměr bodu na zápas, přispěl k vítězství ve Washingtonu 4:3 po samostatných nájezdech. Ve 42. minutě asistoval u gólu Peytona Krebse na 2:2.

Přípravné zápasy před NHL:

Pittsburgh - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 10. A. Nylander (R. Zohorna), 17. P. Joseph, rozhodující sam. nájezd Yager - 44. Roslovic, 58. Sillinger (D. Jiříček).

Ottawa - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 19. a 39. Stützle (na první Smejkal), 10. B. Tkachuk - 30. Lagesson, 38. Steeves.

Washington - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 15. Aubé-Kubel, 34. R. Hofer, 53. Milano - 36. Peterka, 42. Krebs (Rousek), 49. Benson, rozhodující sam. nájezd Biro.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK