• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PROTIVÍN - V rámci 8. kola fotbalového krajského přeboru se v sobotu 23. září utkali sousedé v tabulce. S deseti body šestý Protivín hostil pátý Rudolfov, který měl o dva body víc. Tentokrát však domácí prostředí výhodou nebylo a hosté odjeli s vysokou výhrou a třemi body.

FK Protivín - SK Rudolfov 1:5 (0:3)
Branky: 50. Vejvar (vlastní) - 8. Vejvar, 17. a 41. Pouzar, 62. Fischer (penalta) a 82. Fischer
Rozhodčí: Dimitrov – Pečenka, Švec. ŽK: 3:2. ČK: (82. David Bečvář po 2. ŽK). Diváků: 125
Protivín: V. Pícha - J. Pícha (46. Říha) Jan, Kulík, Zach, Nedvěd (89. Sháněl), Z. Vorel (69. Buko), David Bečvář, Hrachovec (68. Kozák), Daniel Bečvář, J. Vorel, Petr
Rudolfov: Keřka - Boček, Peiger, Vejvar (81. Bláha), Dvořák, Šindelář, Tyrpák, Tlamsa, Fischer, Hajný, Pouzar

Hosté vstoupili do utkání impozantně. Nejdříve nastřelili břevno a v 8. minutě se ujali vedení Vojtěchem Vejvarem. To ale ještě nebylo vše. Po přímém kopu Radima Pouzara z dvaceti metrů skončil tečovaný míč za zády protivínského gólmana Václava Píchy podruhé. Druhé břevno po rohovém kopu bylo zřejmě předzvěstí dalšího míče v Píchově síti. Rudolfovský šutér Pouzar znovu dokázal, že má výbornou kopací techniku a i jeho druhý přímák skončil v síti - 0:3. Protivínští vyslali za prvních pětačtyřicet minut na branku hostí pouhé dvě střely, ale s těmi si gólman David Keřka poradil.
Do druhé půle vstoupili domácí mnohem lépe. Nejdříve tutovku Patrika Hrachovce gólman hostí vyrazil na roh. Po něm Hrachovec poslal míč s velkého úhlu na branku a Vojtěch Vejvar čistým vlastencem snížil na 1:3. Protivínští se nadechovali k dalšímu náporu, jenže v tom je přibrzdil brankář Pícha, který podle sudího Nikolaje Dimitrova nedovoleně zastavil brejk Filipa Pegiera. Arbitr nařídil penaltu, tu Pícha vyrazil, ale jenom na nohu exekutora Martina Fischera, který napodruhé neměl problém dopravit míč do sítě počtvrté. Pak už hráli domácí vabank, ale do otevřené obrany jim hosté nechali dopít kalich hořkosti až do dna, když po vyšachování obrany svým druhým gólem uzavřel skóre na 1:5 Fischer. Následně byl kvůli protestům po druhé žluté kartě vyloučen domácí David Bečvář, ale to už nemělo na výsledek zápasu žádný vliv.