Stavex

Čáslavští si pomohli ke třetímu vítězství dvěma přesilovkami ve třetí třetině

24. září 2023, 20:43

Čáslav – Po dvou úvodních výhrách – v Poděbradech a doma s Kutnou Horou – pokračovala krajská liga pro hokejisty HC Čáslav domácím zápasem: V neděli přivítali HK Králův Dvůr:

Čáslav – Králův Dvůr 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Ve vyrovnaném prvním poločase viděli diváci několik šancí před oběma brankami a také spolehlivé výkony brankářů, ať domácího Daniela Zelenky nebo hostujícího Tadeáše Porta. V 6. min. Zelenka skvěle lapačkou kryl střelu Hlaváče, ve 13. min. dostal na druhé straně přihrávku zpoza brány Kapec, ovšem ani po této ráně se skóre neměnilo.

Druhou třetinu začali hosté přesilovkou, jenže Navrátil si hned po skončení trestu dojel z trestné lavice pro puk a jeho brejk zakončil Barbora – 1:0. Spolupráce obou hráčů se ve 28. min. opakovala, jenže tentokrát bez gólového efektu. Ve 30. min. dostali Čáslavští výhodu početní výhody, ovšem po ztrátě puku za vlastní bránou hosté srovnali na 1:1. Druhou třetinu domácí dohrávali ve čtyřminutové přesilovce po vyloučení Puldy, jenže hosté situaci ustáli.

Aktivní hosté se ujali vedení ve 45. min., kdy se ujala Hanzlíkova střela k tyči z levé strany. Ve 47. min. se Čáslavským povedla přesilová hra – přesně utahovali smyčku kolem branky Králova Dvora a kombinaci zakončil Florian – 2:2. Domácí překlopili skóre na svou stranu ve 49. min., když parádní kombinaci a spolupráci Janaty s Navrátilem korunoval Ježek přesnou ranou po ledě k tyči – 3:2. Za vzájemnou bitku byli v 51. min. vyloučeni domácí Melovič a hostující Presheva a domácí skvěle sehráli další přesilovku v 55. min., když Navrátil zvýšil už na 4:2. V posledních minutách se Králův Dvůr odhodlal ke hře bez brankáře a v 59. min. Petrus hned po buly v čáslavském pásmu přesně trefil horní růžek Zelenkovy brány – 4:3. To už ale bylo ze strany hostů vše a Čáslavi si tak připsala třetí vítězství ze tří utkání nového ročníku krajské ligy.

„Z naší strany to byl dnes asi nejhorší výkon, ale máme tři body,“ předeslal trenér Čáslavi Pavel Rohlík. „Na druhou stranu musím říci, že hosté hráli výborně,“ upozornil a pokračoval: „Napadali nás od první minuty, šli po nás. Trochu jsme to čekali – i když dvakrát prohráli, připravovali jsme se na to. I páteční trénink byl ale špatný, moc se nám nevedlo a dnes se to potvrdilo. Měli jsme obrovské problémy dostat se z pásma, prohrávali jsme souboje, nestíhali jsme bruslení. Bylo to hodně pomalé, máme ale tři body. Nakonec jsme spokojení, dál byl to ale asi nestačilo.“

Branky a asistence: 24. Barbora (Navrátil), 47. Florian (Janata), 49. Ježek (Janata, Navrátil), 55. Navrátil (Kulhánek) - 30. Březina (Petrus), 45. Hanzlík (Šťastný), 59. Petrus (Pulda). Rozhodčí: Vepřovský – Pošvář, Hájková. Vyloučení: 10/10. Využití: 2/0, v oslabení 0/1. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Melovič, Florian, Krpata, Sladký – Janata, Kulhánek, Barbora, Šilhan, Navrátil – D. Bílek, J. Grauer, Kapec, Ježek, Petržilka. Trenér Pavel Rohlík. Králův Dvůr: Port – Strnad, Skorčík, Presheva, Hlaváč, Březina – Hříbal, Slabý, Pokorný, Pulda, Petrus – Deniger, Krásl, Kleveta, Hanzlík, Šťastný. Trenér Vladimír Kameš.