Sparta B - Jihlava 2:1Rezerva Sparty po pěti zápasech vyhrála, mladíci z Olomouce naopak zaváhali

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté B-týmu Sparty v 10. kole druhé ligy doma porazili Jihlavu po obratu 2:1. Pražané naplno bodovali po pěti zápasech a v tabulce opustili sestupové pásmo. „Béčko“ Olomouce na svém hřišti podlehlo Líšni 0:1 a zaváhalo po sérii tří vítězství 2:1.

Jihlavu na Žižkově poslal do vedení v 11. minutě vlastním gólem Kaštánek po Lackově střele. Hosté na začátku druhé půle neproměnili slibné šance a nakonec přišli o všechny body. V 67. minutě vyrovnal Hranoš a za osm minut dokonal sparťanský obrat střídající Mokrovics. Vysočina prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a je osmá.

Olomoucká rezerva měla nad Líšní převahu, ale zahodila několik příležitostí včetně penalty, z níž Langer v 66. minutě nepřekonal brankáře Veselého. Jeho střídající spoluhráč Vlasák osm minut nato rozhodl o výhře hostů. Brněnské mužstvo protáhlo druholigovou sérii bez porážky na pět utkání a je sedmé, Sigmě patří 12. příčka.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 10. kolo:
Olomouc B - Líšeň 0:1 (0:0)
Branka: 74. Vlasák. Rozhodčí: Cieslar - Bureš, Mojžíš. ŽK: Čermák, Otrísal (oba Líšeň). Diváci: 268
Sparta B - Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 67. Hranoš, 75. Mokrovics - 11. vlastní Kaštánek. Rozhodčí: Kvítek - Petr Kotalík st., Petr Kotalík ml. ŽK: Hodouš - Fila, Selnar. Diváci: 338