4. kolo ELH: Neporažená Sparta deklasovala Kladno, Kometa dál čeká na body

foto Utkání 4. kola hokejové extraligy: Rytíři Kladno - HC Sparta Praha, 24. září 2023, Kladno. Zleva Jacob Dotchin z Kladna, Tadeáš Hejda z Kladna, Jan Buchtele ze Sparty, který střílí gól, brankář Kladna Adam Brízgala a Jani Lajunen ze Sparty.

Praha - Hokejisté Sparty deklasovali ve 4. kole Tipsport extraligy Kladno na jeho ledě 7:1 a udrželi neporazitelnost i vedení v tabulce. Na demolici Rytířů se dvěma góly podílel útočník Jan Buchtele. Domácím nepomohl ani nástup Jakuba Voráčka na střídačku, zraněná hvězda NHL vypomáhá mateřskému klubu v realizačním týmu jako mentor.

Jen vinou horšího skóre jsou druhé Pardubice, které porazily Olomouc 3:1 a připsaly si třetí výhru v sezoně. Bodovaly přitom ve všech utkáních. Klíčový náskok Dynamo získalo již v první třetině, gólem a asistencí se na výhře Pardubic podílel útočník Tomáš Hyka.

Třetí je Litvínov, jenž doma přehrál Liberec 4:1 a připsal si třetí vítězství za sebou. K úspěchu pomohly Vervě tři využité přesilové hry. Bílí Tygři potřetí za sebou nebodovali, všechny tři porážky si připsali na kluzištích soupeřů a jsou dvanáctí.

Potřetí za sebou vyhrály i České Budějovice, které doma přetlačily Hradec Králové 2:1 v prodloužení. Východočeši i počtvrté v sezoně bodovali, podruhé za sebou ale prohráli. Alespoň bod jim zajistil v power play Jordann Perret. V prodloužení rozhodl v čase 61:01 Adam Kubík, který potrestal risk soupeře s odvoláním brankáře. Hradec Králové je čtvrtý, Motor jen vinou horšího skóre pátý.

V moravském derby mistrovský Třinec zdolal na svém ledě Vítkovice 4:3 v prodloužení. Oceláři ztratili v posledních 32 sekundách základní hrací doby dvoubrankový náskok, kapitán hostů Dominik Lakatoš vyrovnal při power play v čase 59:59. Zápas rozhodl v 64. minutě Libor Hudáček. Třinec podruhé za sebou vyhrál, potřetí bodoval a je sedmý. Vítkovicím patří desátá pozice. I Ostravané v sezoně třikrát bodovali, jen jednou ale vyhráli.

Mladá Boleslav zdolala Brno 6:3 a navázala na páteční výhru z Hradce Králové. K prvnímu tříbodovému zisku Bruslařů v sezoně výrazně přispěly čtyři branky z přesilových her, z nichž dvě dal Tomáš Fořt. Dvakrát se prosadil i Tim Söderlund. Brno ani po odchodu trenéra Patrika Martince neuspělo, prohrálo i čtvrtý zápas a bez bodu mu patří poslední místo v tabulce.

Statistika zápasů 4. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. O. Kaše (D. Kaše, Hlava), 9. Kirk (Jaks), 19. Abdul (Koblasa, Baránek), 40. Koblasa (D. Kaše, Jaks) - 23. J. Pérez (Filippi, Derner). Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Šimánek, Špůr. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0. Diváci: 3826.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 6:3 (1:1, 2:0,3:2)

Branky a nahrávky: 15. Järvinen (Lantoši, Prychota), 29. Fořt (Osburn, O. Roman), 37. Söderlund (Čech), 47. Lantoši (Järvinen), 54. Fořt (O. Roman, Osburn), 60. Söderlund - 15. Gazda (Flek, A. Zbořil), 59. Pospíšil (Ščotka, Gazda), 59. Lintuniemi (Zaťovič, Holík). Rozhodčí: Úlehla, Ondráček - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:1. Diváci: 3314.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 45. Ticháček (Pytlík, Melka) - 1. Kempný (Řepík), 9. Buchtele (Mozík, Lajunen), 32. Řepík (Krejčík, O. Najman), 34. Buchtele (Kempný, Forman), 35. O. Najman (Chlapík, Mozík), 43. Irving (Kestner, P. Kousal), ), 59. Horák (Kousal, Kestner). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 15:13, navíc Dotchin, Jarůšek (oba Kladno) 5 min a do konce utkání, Chlapík, Irving (oba Sparta) oba 5 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4391.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Hrehorčák (M. Roman), 50. M. Růžička (Nestrašil, Kundrátek), 57. P. Vrána (Pánik, L. Hudáček), 64. L. Hudáček (Mazanec) - 37. Krieger (Raskob, Mueller), 60. Percy (Lakatoš), 60. Lakatoš (Kalus). Rozhodčí: Kika, Vrba - Blažek, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Banes Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Gulaš (Harris, Hovorka), 62. Kubík - 59. Perret (Miškář). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6303.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Poulíček (Radil, Bučko), 15. L. Sedlák (Hyka), 52. Hyka (Cienciala, Bučko) - 20. Řezníček (Nahodil). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Hynek, Hnát. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 8831.