Sportovní zprávy

Dukla po třech zápasech vyhrála, v duelu posledních uspěl Prostějov

Cenné vítězství po třech zápasech. Dukla v 10. kole druhé ligy porazila na svém hřišti 3:1 nováčka z Kroměříže. Pražané se bodově dotáhli na vedoucí Vyškov, který ale má k dobru odpolední přímý souboj o první příčku proti Brnu. Prostějov doma zdolal v duelu dvou dosud posledních týmů soutěže 1:0 Varnsdorf.

zdroj: Reuters

Dukla vedla už po poločase o dvě branky a průběh zápasu kontrolovala i po pauze. Skóre otevřel kapitán Peterka a další dvě trefy přidal nejlepší střelec týmu Matějka, jenž má na kontě pět zásahů. Kroměříž snížila až v závěru zásluhou Chwaszcze.

Prostějov uspěl navzdory tomu, že po čtvrthodině neproměnil Bartolomeu penaltu. Hanácký tým ve druhém zápase pod vedením nové trenérské dvojice Mazura, Zavadil získal první body a vyhrál po osmi ligových utkáních.

Žižkov v Chrudimi dvakrát vedl, nakonec ale získal jen bod za remízu 2:2. Skóre uzavřel v 84. minutě hlavou Míka. Východočeši neprohráli popáté za sebou a jsou jedenáctí o skóre za dnešním soupeřem.

Výsledky 10. kola druhé fotbalové ligy:

Prostějov - Varnsdorf 1:0 (1:0)

Branka: 35. Jaroň. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Pečenka. ŽK: Elbel, Schaffartzik, Bartolomeu, Malec - Kříž, Firbacher. Diváci: 421.

Chrudim - Žižkov 2:2 (1:1)

Branky: 17. Záviška, 84. Míka - 6. Rosa, 51. Richter. Rozhodčí: Klíma - Černoevič, Hádek. ŽK: Látal, Skwarczek - Muleme. Diváci: 1156.

Dukla Praha - Kroměříž 3:1 (2:0)

Branky: 31. a 71. Matějka, 13. Peterka - 82. Chwaszcz. Rozhodčí: Opočenský - Arnošt, Cichra. ŽK: Hrubeš, Vondrášek - Oulehla, Jeleček, Jaroň. Diváci: 842.