Branky, body, vteřiny

Kopecký finišoval na ME o bronz, ale skončil pátý. Chtěl jsem trochu víc, přiznal

Medaile nevisela vysoko. Matyáš Kopecký bojoval na mistrovství Evropy v závodu s hromadným startem jezdců do 23 let do posledního okamžiku, po spurtu o bronz obsadil nakonec páté místo. Titul získal osmnáctiletý Dán Henrik Pedersen. Na šestém místě dojela Julia Kopecky a zaznamenala pro Česko nejlepší umístění v silničním závodě v této kategorii od triumfu Nikoly Noskové v roce 2018. Za vítěznou Ilse Pluimersovou z Nizozemska zaostala o 14 sekund.

zdroj: Reuters

"Byla v klíčovém úniku šesti závodnic. Vypadalo to, že by mohla mít medaili, ve finále byly ty ostatní holky o trošku rychlejší, ale pořád zaslouží velkou pochvalu, stejně jako celý tým," konstatoval na webu Českého svazu cyklistiky reprezentační trenér René Andrle.

V závodě mužské třiadvacítky na 136,5 kilometru zvítězil Pedersen po úniku o 25 sekund před Španělem Ivánem Romeem, členem elitní profesionální stáje Movistar. O třetí místo se utkala ve finiši skupinka jezdců včetně Kopeckého, který nestačil na Francouze Paula Magniera a Estonce Madise Mihkelse. Na vítěze ztratil český cyklista 38 sekund.

"Páté místo je dobré, ale mám z toho takové smíšené pocity. Chtěl jsem tady bojovat o bednu. Spurt byl z mojí strany dobrý, ale škoda že se nespurtovalo o první místo," litoval Kopecký.

"Pro mě to byl letos první závod v kategorii U23, takže jsem byl zvědav, jak to srovnání s ostatními dopadne. Nakonec to bylo dobré. Být mezi evropskou špičkou pátý, to se počítá, ale není to nic obrovského. Chtěl jsem trochu víc," dodal.

Dvacetiletému Kopeckému se těsně nepovedlo navázat na loňské stříbro Mathiase Vacka. Medaili na ME v této kategorii získali ještě Vojtěch Řepa (třetí v roce 2020), Petr Vakoč (druhý v roce 2013) a František Raboň (první v roce 2005).