MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Třebíč si vynutila v poslední vteřině prodloužení, bod navíc ale bere Poruba. Zlín vysoko prohrál ve Znojmě

Vítězství, ale se smíšenými pocity. Poruba vedla v závěru zápasu 3. kola první hokejové ligy na ledě Třebíče 3:2, ale Michal Vodný svým druhým gólem v poslední desetině vteřiny srovnal na 3:3. Dva body ovšem berou Ostravané, když v prodloužení rozhodl po pěkné akci Tomáš Šoustal. Zlín prohráli i třetí zápas v sezoně. Vítěz minulého ročníku  podlehl na ledě nováčka Znojma 1:5, má jediný bod a klesl na poslední místo. Orli naopak poprvé vyhráli. Zápasy z každého kola nabízí ČT sport Plus a jednou měsíčně také ČT sport, více se dozvíte v článku o televizním vysílání.

Sestřih utkání Třebíč – Poruba

V souboji dosud suverénních celků porazil vedoucí Vsetín na vlastním ledě Litoměřice 6:4. Bez ztráty zůstává vedle Valachů také Jihlava, která zvítězila v Kolíně 2:1.

Poruba vyhrála na ledě vítěze základní části minulého ročníku Třebíče. V čase 15:10 otevřel skóre Michal Vachovec a 10 sekund před úvodní pauzou skóroval také Marek Tvrdoň. Ve druhé třetině nejdříve snížil Radim Ferda, ale Tomáš Gřeš opět zařídil Porubě dvoubrankový náskok.

V 54. minutě dostal Horáckou Slavii na kontakt Michal Vodný, který v poslední vteřině základní hrací doby dalším gólem vynutil prodloužení. Domácí, které posílil na střídavý start z Vítkovic obránce Jakub Stehlík, ale museli strávit i druhou domácí porážku v sezoně. Deset vteřin před vypršením prodloužení rozhodl Tomáš Šoustal.

Orli si připsali první výhru

Znojmo, které se do první ligy vrátilo po 12 letech, dostal do vedení po 42 vteřinách Jan Hruška. V 25. minutě zvýšil v přesilové hře Radim Matuš a v polovině utkání přidal další branku z trestného střílení Tomáš Svoboda. Ve 44. minutě využili Berani početní výhodu díky Martinu Langovi, ale domácí uklidnil také v přesilovce Petr Beránek a výsledek ještě dovršil Jan Bartko.

Tým, který strávil deset sezon v mezinárodní rakouské lize ICEHL (dříve EBEL) a dvě ve druhé lize, se dočkal prvního bodového zisku v sezoně. Beranům nepomohla k prvnímu úspěchu ani čerstvá posila, útočník Jesse Paukku z celku nejvyšší finské soutěže Sport Vaasa.

Vsetín nastoupil na Litomeřice, které přijely se zpožděním

Duel Vsetína s Litoměřicemi začal kvůli problémům Severočechů na cestě o půl hodiny později. Valaši se hned po 49 sekundách radovali z branky Lotyše Danielse Berzinše. V 16. minutě vyrovnal Fin Riku Sihvonen, ale v čase 24:20 vrátil domácím náskok Vít Jonák a za 125 vteřin zvýšil Slovák Roman Vaňo.

Ve 34. minutě sice zkorigoval stav Petr Ton, za 95 sekund však odpověděl Fin Markus Kojo. Stejně jako Vaňo oslavil první branku v první lize. V úvodu třetí části se v přesilovce prosadil podruhé v utkání Ton a za 63 sekund odpověděl také druhou trefou večera Jonák. Hostující Stadion znovu vrátil do hry David Auchrecht, ale výhru Vsetína dovršil v 55. minutě Luboš Rob.

Jihlava je stále stoprocentní

Jihlavská Dukla se radovala v Kolíně díky dvěma gólům Šimona Jelínka, který ve 27. minutě prolomil bezbrankový stav a v čase 43:49 zajistil hostům náskok 2:0. V 56. minutě Kozlové pouze zkorigovali výsledek díky Stanislavu Vrhelovi, který využil přesilovou hru.

První porážku utrpěl Sokolov, který prohrál v Prostějově 3:6. Domácí Jestřábi získali ve druhém zápase první body v ročníku především díky obránci Tomáši Hanouskovi a útočníkovi Zdeňku Doležalovi, kteří si shodně připsali gól a dvě asistence. Prostějov před týdnem první domácí zápas s Pardubicemi B kvůli nezpůsobilé ploše nedokončil a zbývající dvě třetiny duelu se budou za stavu 0:0 dohrávat v pondělí 6. listopadu.

V duelu celků bez výhry porazil Frýdek-Místek doma Pardubice B 3:1. V čase 58:34 rozhodl v přesilové hře Jakub Doktor, který ještě 10 sekund před koncem svým druhým gólem také pečetil výsledek.

První bod získala pražská Slavia, která podlehla doma Přerovu 1:2 v prodloužení. Domácí nastoupili se dvěma posilami z extraligy na střídavý start – brankářem Janem Růžičkou z Mladé Boleslavi a útočníkem Filipem Heltem z Litvínova. Dvanáct sekund před koncem úvodního dějství se dočkali vedení po trefě Jan Holého, ale obrat Zubrů zařídil David Březina. Ve 27. minutě vyrovnal a v čase 64:02 dal vítěznou branku.

3. kolo první hokejové ligy:

Třebíč – Poruba 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)

Branky: 54. a 60. Vodný, 27. Ferda – 16. Vachovec, 20. Tvrdoň, 38. Gřeš, 65. T. Šoustal. Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Jindra, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 811.

Frýdek-Místek – Pardubice B 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 59. a 60. Doktor, 41. Svačina – 51. T. Urban. Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Teršíp, O. Veselý. Vyloučení: 6:2, navíc M. Kubíček (Pardubice B) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 698.

Prostějov - Sokolov 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Branky: 6. J. Veselý, 7. V. Burian, 13. Hanousek, 26. Poledna, 45. Z. Doležal, 60. Šidlík – 14. Bernovský, 18. Csamangó, 30. O. Procházka. Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 845.

Kolín – Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 56. Vrhel – 27. a 44. Š. Jelínek. Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Malý, J. Dědek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 825.

Znojmo – Zlín 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 1. J. Hruška, 25. Matuš, 30. T. Svoboda z tr. střílení, 49. P. Beránek, 51. Bartko – 44. M. Lang. Rozhodčí: Horák, R. Svoboda – Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 1720.

Slavia Praha – Přerov 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 20. Holý – 27. a 65. Březina. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Maňák, Pěkný. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 512.

Vsetín – Litoměřice 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Branky: 25. a 43. Jonák, 1. Berzinš, 27. Vaňo, 36. Kojo, 55. Rob – 34. a 42. Ton, 16. Sihvonen, 46. Aubrecht. Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kráľ, Tvrdý. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 2131.