MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Veselý v Ču-chaji opět nestačil na Jihoafričana Harrise, Svrčina postoupil

Jiří Veselý na turnaji v Ču-chaji vypadl v prvním kole po hladké porážce s Jihoafričanem Lloydem Harrisem 4:6, 2:6. Dál jde naopak Dalibor Svrčina, jenž si poradil 6:4, 6:3 s domácím outsiderem Li Če a na okruhu ATP si v hlavní soutěži připsal druhou výhru v kariéře.

Jiří Veselý
zdroj: Reuters autor: Suhaib Salem

Třicetiletý Veselý s o čtyři roky mladším soupeřem prohrál i třetí vzájemný zápas, letos na něj nestačil už v červnu v kvalifikaci na travnatý turnaj na Mallorce. Na okruhu ATP to byl Veselého první letošní start v hlavní soutěži mimo grandslamy.

Na tvrdém povrchu v Číně Veselý, momentálně 300. hráč světového pořadí, uhrál v prvním setu při soupeřově podání pouhé dva míče a o osudu sady rozhodl jediný brejk v sedmé hře.

Ve druhém dějství český tenista ztratil servis dvakrát, sám si žádnou šanci na brejk opět nevypracoval a Harris, kterému patří v žebříčku 162. místo, ukončil zápas při druhém mečbolu.

Veselý po loňském zranění stehenního svalu startoval po Mallorce teprve na druhé akci ATP Tour a opět skončil hned po prvním utkání.

Alespoň jednu výhru zaznamenal ve Wimbledonu a na nedávném US Open to dotáhl až do třetího kola. Na French Open, kde rovněž startoval díky takzvanému chráněnému žebříčku, vypadl v prvním kole.

Při vstupu do turnaje naopak uspěl dvacetiletý Svrčina, který proti soupeři ze sedmé stovky žebříčku potvrdil roli favorita.

V prvním setu sice 167. hráč pořadí málem promarnil vedení 4:0, ale zápas získal zpět pod kontrolu a postoupil.

O místo ve čtvrtfinále si Svrčina, který první výhru v hlavní soutěži na okruhu ATP zaznamenal letos na Australian Open, zahraje s vítězem zápasu mezi pátým nasazeným Tomásem Martínem Etcheverrym z Argentiny a Australanem Lukem Savillem.