středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Šlágr A třídy ovládly Strunkovice, Vimperk ani Prachatice neuspěly

ilustrativní foto

PRACHATICKO – Fotbalová A třída přinesla přímý souboj o první místo mezi Strunkovicemi nad Blanicí a Čkyní. Po těsné výhře se radoval Blaník. Hráči Prachatic odehráli v Plané skoro celé utkání v deseti a domu se vrátili s prázdnou. Nedařilo se ani Vimperku, který padl na hřišti Vodňan. Extraligoví hokejbalisté Prachatic se představili v Hradci Králové, kde prohráli rozdílem dvou branek.

Prachatice v deseti v Plané neuspěly

PLANÁ – V sobotu fotbalisté Tatranu zajížděli do Plané u Českých Budějovic, která na Prachatice ztrácela tři body. Hosté si zavařili hned v úvodu zápasu. Už ve 3. minutě viděl červenou kartu Jakub Rauscher a následně pokutový kop proměnil planský Tomáš Pintér. Prachatice i v početní nevýhodě dokázaly po čtvrt hodině hry odpovědět Václavem Caisem. Pak už ale mířili přesně jen hráči Plané. Před přestávkou domácím vrátil vedení Jiří Carda a výhru svého týmu pečetil šest minut před koncem Petr Pajerský.

SK Planá – FK Tatran Prachatice 3:1 (2:1)
Branky: 4. T. Pintér (penalta), 41. Carda, 84. Pajerský – 16. Cais
Prachatice: Osvald – Jaroslav Rauscher (46. Kovář), Jakub Rauscher, Šváb, Babka, Srch (61. Toušek), Pravda, Cais (72. Balica), Horák, Luňáček, Kováč

Souboj o čelo tabulky rozhodla jediná branka

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ – Los 5. kola 1. A třídy, skupiny A postavil proti sobě dva celky, které zatím neztratily ani bod. V neděli 17. září fotbalisté Strunkovic nad Blanicí poměřili síly se Čkyní. Vyrovnanou bitvu rozhodla jediná trefa. O tu se postaral chvíli před odchodem na přestávku domácí Karel Pícha. Blaník všechny své zápasy sice vyhrál pouze o gól, ale po výhře nad Čkyní zůstává jediným stoprocentním týmem a osamostatnil se na čele tabulky.

TJ Strunkovice nad Blanicí – SK Čkyně 1:0 (1:0)
Branka: 45. Pícha
Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Dvořák, Kadlec, Funda, J. Žurek, Pravda, Pícha (90. Honomichl), R. Žurek, Hovorka, Beneš, Páník
Čkyně: Drnek – Turek, Červený, M. Chalupa, Mikeš, Pešl, Bujok, Děd (85. Schettini), Král, Pinke (39. L. Chalupa), Miklas (74. Chvál)

Vimperk na půdě Vodňan nebodoval

VODŇANY – V dalším kole čekal fotbalisty Vimperka výjezd do Vodňan. Domácí celek měl na kontě šest bodů, svěřenci trenéra Lukáše Sýse devět. A po vzájemném souboji se oba týmy v tabulce srovnaly. Šumavan šel sice rychle do vedení trefou Tomáše Kolouška, ale Vodňany ještě do poločasu skóre otočily na svou stranu. Po obrátce domácí přidali další dva přesné zásahy a Vimperk už jen v závěru korigoval druhou brankou Kolouška.

FK Vodňany – TJ Šumavan Vimperk 4:2 (2:1)
Branky: 27. Šteier, 45. Hrynevich, 51. Bína, 76. Vokatý – 6. a 93. Koloušek
Vimperk: Jakub Formánek - Žofka, Jan Formánek, Vojta, Čech - Kubačka (70. Kliment), Novotný (70. Uhlík), Rod, Málek - Pankratz (81. Švarc) - Koloušek

Hodnocení trenéra Vimperka Lukáše Sýse: ,,Zápas ve Vodňanech se mi hodnotí paradoxně celkem lehce. Nic nám nevyšlo a bohužel to bylo způsobeno jen naší chybou. Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, když jsme hned v šesté minutě vedli po brance Tomáše Kolouška. To bylo ovšem všechno, co se nám v prvním poločase povedlo. Po půlhodině hry si vypil svůj kalich hořkosti náš brankář Kuba Formánek, který dostal gól do kategorie Silvestrovských zpráv. Je to fotbal a někdy se to holt stane, rozhodně nás v hodně utkáních podržel, takže má nárok si vybrat i svou chvilku slávy jinak než skvělými zákroky. Tento gól byl jen třešničkou na dortu výkonu celého našeho týmu. Čekal bych, že nás to probudí, ale opak byl pravdou a tak domácí udeřili podruhé v samém závěru prvního poločasu.
V kabině jsme si řekli co je potřeba změnit, zkusili jsme i změnit rozestavení, ovšem nic nepomohlo a tak jsme ve druhém poločase obdrželi od domácího týmu další dvě branky. Až v samotném závěru náš nejlepší střelec kosmeticky upravil skóre na konečných 4:2 pro Vodňany. Chtěl bych rozhodně poděkovat klukům z dorostu. Uhlík, Kliment, Švarc odehráli devadesát minut dopoledne v derby proti Prachaticím, a když nastoupili za náš tým, tak to byli právě oni, kteří naši hru oživili. Při vší úctě k soupeři, to byly nejslabší Vodňany, proti kterým jsme za poslední roky hráli a i dle slov domácího trenéra nejsou v nejlepším rozpoložení, ale na nás to tentokrát stačilo. Domácí zaslouženě vyhráli a musím jim ke třem bodům sportovně poblahopřát. Asi jsme potřebovali, abychom si sedli na zadek a uvědomili si, že k vítězství je potřeba jak týmový, tak individuální výkon a ne to, co jsme předvedli zejména v prvním poločase. Alarmující je i to, že jsme ve dvou venkovních utkáních obdrželi devět branek! Je to úkol hlavně pro mě, abych s tím něco udělal. Dnes je víc než jindy na místě naše heslo: Společně vyhráváme, společně prohráváme. No nic, je třeba se z toho poučit a zároveň to hodit co nejdřív za hlavu. Příští týden máme doma Borek a věřím klukům, že dnešní výpadek napravíme."

Výsledky 5. kola: Borek – Dolní Dvořiště 5:6, Sousedovice – Kamenný Újezd 3:1, Zlatá Koruna – Hrdějovice 2:0, Vodňany – Vimperk 4:2, Planá – Prachatice 3:1, Blatná – Kaplice 4:1, Strunkovice nad Blanicí – Čkyně 1:0

Program 6. kola: Sobota 23. září 10.00 Hrdějovice – Čkyně, 10.15 Prachatice – Sousedovice, 13.00 Dolní Dvořiště – Blatná, Zlatá Koruna – Vodňany, 15.00 Vimperk – Borek. Neděle 24. září 16.30 Kamenný Újezd – Strunkovice nad Blanicí

Chelčice – Vacov 6:2 (3:0)
Branky: 11., 66. a 75. Buzhdyhan, 36. a 79. Křenek, 26. Kryštof – 73. a 88. Hozman
Strakonice B – Dražejov 2:3 (1:0)
Branky: 23. Zvonek, 48. Košek – 64. a 67. Hrčka, 90. Vaniš

Program 6. kola: Sobota 23. září 13.00 Stachy – Vlachovo Březí, 16.30 Vacov – Střelské Hoštice, Dražejov – Netolice, Sedlice – Volyně. Neděle 24. září 11. Prachatice B – Bělčice, 16.30 Strakonice B – Chelčice, Štěkeň – Bavorov

Branky: Decarli 2, Malák (vlastní), Sivák
Trhové Sviny B – Hluboká nad Vltavou B 3:1 (1:1)
Branky: Pastier, Bárta – Benda, Král, Budín, Goretki

Program 6. kola: Sobota 23. září 13.00 Český Krumlov B – Mladé, 16.30 Větřní – Frymburk, Roudné B – Trhové Sviny B, Chvalšiny – Loučovice. Neděle 24. září 15.00 Ledenice – Boršov nad Vltavou, 16.30 Hluboká nad Vltavou – Lhenice, Olešnice – Kaplice B

Okresní přebor
Výsledky 4. kola: Zdíkov – Nebahovy 1:2 (0:1), Vacov B – Šumavské Hoštice 4:0 (3:0), Vitějovice – Čkyně B 5:2 (3:1)

Program 5. kola: Sobota 23. září 17.00 Volary – Vitějovice, Šumavské Hoštice – Nebahovy. Neděle 24. září 17.00 Čkyně B – Vacov B

Krajský přebor dorostu
Prachatice/Volary U19 – Vimperk/Volyně U19 0:3 (0:3)
Branky: Sova, Vondrášek, Steiner
Prachatice/Volary U17 – Vimperk/Volyně U17 2:5 (2:1)
Branky: Mařík, Brom (penalta) – Pasecký 3, Vondrášek, Ondrášek

Divize žen
TJ Spartak Kaplice – FK Tatran Prachatice 10:0 (7:0)

Hokejbalisté Prachatic nestačili na Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – V rámci dalšího kola extraligy se hokejbalisté Prachatic představili v Hradci Králové, který dokázal vyhrát oba úvodní zápasy sezony. Po bezbrankové první třetině se v té další domácí dostali do dvoubrankového vedení. Horalům se sice podařilo snížit Zelenkou, ale Hradec už výhru nepustil. O chvíli později znovu odskočil a stav 3:1 vydržel na světelné tabuli až do závěrečné sirény.

HBC Hradec Králové 1988 – HBC Prachatice 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Svatoň (Škoda), 21. Černý (Jiřík), 37. Černý (Šimůnek, Hrubý) – 33. Zelenka (Sitter)
Rozhodčí: Vrba – Havelka. Střely na branku: 26:18. Vyloučení: 3:2. Přesilovky: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 55
HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vrkoslav) – Jiřík, Palán, Hrubý, Šimek, Škoda, Kašpar – Svoboda, Svatoň, Bacovský, Zeman, Černý L., Černý D., Paukrt, Síla, Šimůnek
HBC Prachatice: Pixa (Študlar) – Štěpánek, Kovařík, Hudeck, Šaršok – Štěpánek, Zelenka, Stohr, Paukner, Bárta, Klement, Sitter, Valek

2. liga
HBC Prachatice B – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B 10:1 (7:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Mráz (Štěpánek), 3. Reindl (Turek), 5. Turek (Štěpánek Švácha), 6. Trojan (Klement, Švácha), 7. Uhlíř (Štěpánek, Dojčar), 8. Trojan (Klement, Lácha), 15. Turek (Reindl), 23. Mráz (Štěpánek), 26. Štěpánek (Turek, Reindl), 38. Mráz (Turek, Uhlíř) – 12. Kutheil (Bohoněk)

HBC Prachatice C – SK Suchdol nad Lužnicí 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Pavlík (Laurinc), 6. Jána (Pavlík, Dlugoš), 9. Laurinc (Škarda), 15. Pavlík (Dlugoš), 16. Pavlík (Vrbka, Smutný), 41. Škarda (Kohl, Pavlík), 45. Škarda (Laurinc)