Sleduj nás

IAF 9: Drtivý Cvernův nástup a KO pod jednu minutu! Těžká váha má nového vyzývatele. Uvedl se i ČervinskýFoto: I Am Fighter

Devátý galavečer organizace I Am Fighter (IAF) je minulostí. A v Poděbradech se fanoušci rozhodně nenudili. A nenudili se ani samotní zápasníci.

Srb Bojan Veljkovič nedorazil na páteční vážení, nedorazil ani v sobotu. Až později se promotér IAF Petr Ondruš dozvěděl, že měl doma autonehodu. „Měl by být v pořádku, ale bohužel nemohl dorazit,“ poznamenal Ondruš během jednoho ze tří studiových výstupů s promotérem RFA Borisem Marhanským (na rozhovor s ním se můžete těšit v dalších dnech).

A tak zatímco se David Zoula už nějaký ten čas připravoval v rozcvičovací místnosti, polský náhradník Szymon Jarzabek byl na cestě z Lodže. Do haly dorazil před 21. hodinou, za půl hodiny už stál u brány, aby vstoupil do zápasu s kladenským talentem. Duel sice skončil v prvním kole, 22letý Polák ale předvedl obrovskou porci zápasnického srdce, za což se mu dostalo díky od Ondruše, diváků i samotného Zouly.

„Tento zápas byl pro manželka maminky, který je těžce nemocný,“ pronesl poté zástupce Reinders MMA, než jej „vyrušil“ Matěj Val. Ten o zhruba půlhodiny dříve zdolal v závěru třetího kola na škrcení Šimona Krajníka a po výhře od něj zaznělo: „Nepodal mi ruku (Krajník), nechápu to, nezajímá mě to. Měl by více trénovat, protože tvrdí, jak dře, a pak se jen válí na zádech. Už mě nezajímá, ale chtěl Davida Zoulu. Myslím, že náš zápas by byl daleko zajímavější.“

Aby se postavil tváří v tvář svému rivalovi v kleci. „Pokud je připravený na tři kola, tak proč ne. Ale já si myslím, že připravený není,“ pousmál se Zoula, než předal mikrofon Valovi. „Tři kola? Není titulový zápas na pět kol? Chci titul a jít o něj s tebou. Ve váze do 66 kg, nebo v sedmdesátce?“

„Já nemám problém ani s jednou vahou, ale mám už plány pro listopad, a tak jsem teď nechtěl shazovat, protože do 66 dávám dolů asi dvanáct kilo. Ale pro listopad chci toho nejlepšího z RFA. Takže klidně si vybojuj titul IAF, já ti ho pak seberu. Ale chci o něj jít jen na Kladně,“ kontroval rodák z tohoto hokejového města.

„Jen na Kladně. Zajímavé, nevím o tom, že by takové plány IAF mělo. Ale ok, uvidíme,“ zakončil výměnu názorů Val. Na oba navázali Ondruš s Marhanským ve studiu. „Pro náš listopadový společný event (11. listopadu v UNYP Arena) už máme pro Davida jiné plány. Máš tam zajímavá jména v 66. A pak se uvidí. S Kladnem jsme nepočítali. Ale když to budou lidé chtít. A možná do toho promluví také Alex Cverna,“ pousmál se prvně jmenovaný, aby boss RFA souhlasně přikývl.

Zmíněný „Cverminátor“ pak splnil poslední krok k tolik vytouženému a fanoušky očekávanému souboji se šampionem IAF v těžké váze Jevgenijem Orlovem. Poděbradského patriota Davida Závodu zničil během 49 vteřin a poté se málem pustil také do ukrajinského chasníka, který po vyhlášení nakráčel i se svým pásem do klece. „Musím to trošku hecovat, lidsky proti němu nic nemám, ale chci IAF pomáhat prodávat zápasy,“ usmíval se v zákulisí 48letý veterán.

Chvíli předtím mu Orlov slíbil, že mu 11. listopadu ukončí kariéru. Je téměř jisté, že jejich vzájemný střet bude nesmírně zajímavý, vždyť oba mají za opasky zajímavé skalpy, naopak sami prohráli pouze s borci, kteří byli nebo aktuálně jsou v UFC. „A my bychom rádi v rámci spolupráce v příštím roce viděli proti sobě šampiona RFA a IAF v těžké váze,“ lákal fanoušky už na rok 2024 Marhanský.

O titulovou šanci si hlasitě – výkony v kleci i pozápasovými rozhovory – říká 19letý talent Viktor Červinský. Jihoafričan Jixie Molapo měl být více než důstojnou prověrkou, říčanský expres jej ale zničil už v prvním kole. „A to nejsem vůbec spokojený, protože jsem nebyl schopen dlouho to škrcení dotáhnout a málem jsem si tam zatavil ruce,“ usmíval se mladík, který v IAF vyhrál všechny tři své duely. A jeho cíl? „Kde jsi, Stevene Krte? Máš můj pás a já ho chci,“ zařval po výhře do mikrofonu.

Sokolovský bijec byl v Poděbradech téměř celý den, vždyť se svými svěřenci dorazil i na odpolední amatérskou ligu do zámecké zahrady, Červinského výzvu ale už přímo v hale neslyšel. Navíc pořád je ve hře jeho listopadový duel s legendárním Petrem „Monstrem“ Knížetem. „Vidím to tak padesát na padesát. V tuto chvíli,“ řekl na toto téma Marhanský. „Jo, tohle bych bral, Petr je samozřejmě kvalitnější soupeř než já,“ ukázal v zákulisí při této informaci říčanský mladík respekt a zralost.

Obojí ukázali také Oleg Serdyuk a Jan Čábelka. Jejich parádní patnáctiminutovou štípanou nakonec těsně opanoval druhý jmenovaný. Serdyuk viděl výsledek opačně, Čábelka si pak myslel, že duel vyhrál už v prvním kole, kdy chytil protivníka krásným úderem na spodek, rozhodčí Zuzana Matoušková dle něj souboj odmávala, po intervenci Serdyuka ale v něm nechala pokračovat.

Oba se následně potkali v zákulisí, když absolvovali krátké jednotlivé rozhovory. V družném rozhovoru si vysvětlili své pohledy na duel, který Serdyuk stihl už předtím zhlédnout ze záznamu na telefonu kamaráda, a povídání zakončili podáním ruky, objetím a dovětkem, že si to klidně rádi rozdají někdy v budoucnu znovu. A že šlo pro oba o jeden z nejtěžších a nejtvrdších zápasů dosavadních kariér.

Mimochodem, jejich zápas byl jediný, který došel k bodovému resultátu. Jinak IAF 9 nabídlo hned deset ukončení před limitem, dvě z nich pak v závěrech třetího kola, Musil, Podzemský, Zoula i Cverna naopak ukončili své protivníky už v prvních dvou minutách.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERU IAF 9 V PODĚBRADECH (velkými vítěz):

1. zápas, váha do 77 kg, 3x3 minuty: Josef Poklop vs. JAROSLAV KLIMEŠ – 3. kolo TKO

2. zápas, váha do 61 kg, 3x3 minuty: JOSEF MUSIL vs. Jan Kočka – 1. kolo submise (škrcení)

3. zápas, váha do 70 kg, 3x3 minuty: MAREK VASILEV vs. David Pleško – 2. kolo submise (gilotina)

4. zápas, váha do 73 kg, 3x3 minuty: Oleg Serdyuk vs. JAN ČÁBELKA – na body

5. zápas, váha do 61 kg, 3x5 minuty: Ondřej Vráblík vs. JAN CVEJN – 1. kolo TKO

6. zápas, váha do 63,5 kg, 3x5 minuty: Michal Miler vs. MIKE JUŘÍK – 1. kolo TKO

7. zápas, váha do 66 kg, 3x5 minuty: MATĚJ VAL vs. Šimon Krajník – 3. kolo submise (škrcení)

8. zápas, váha do 93 kg, 3x5 minuty: Pavel Lamacký vs. DOMINIK PODZEMSKÝ – 1. kolo TKO

9. zápas, váha do 77 kg, 3x5 minuty: VIKTOR ČERVINSKÝ vs. Jixie Molapo – 1. kolo submise (škrcení)

10. zápas, váha do 70 kg, 3x5 minuty: DAVID ZOULA vs. Szymon Jarzabek – 1. kolo TKO

11. zápas, váha do 120 kg, 3x5 minuty: David Závoda vs. ALEXANDER CVERNA – 1. kolo TKO