Vstupenky online

Skvělý start! Dorostenci nasázeli Břeclavi osm branek

Helena Hegeďová • 15.09.2023

Dorostenci odstartovali sezonu výhrou 8:1 nad Břeclaví. Valaši byli lepším týmem už od samotného začátku a zaslouženě vedli po první třetině o čtyři branky. A gólově se jim dařilo i nadále, i když už předváděná hra nebyla stoprocentní. Soupeři nakonec dovolili jen jednu branku a sami si připsali první tříbodové vítězství a více než povedený vstup do sezony.

Liga dorostu - 1.kolo pá 15.9.16:45
VHK ROBE Vsetín
HC Břeclav
8:1(4:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Fusek (Dvořáček, Drozd), 7. Paták (Vaculík), 13. Zezulka (Dvořáček), 19. Vinklárek (Kučerňák), 22. Fusek (Sadílek, Kužel), 35. Dvořáček (Malý), 37. Fusek (Zezulka), 39. Vaculík (Němec) – 38. Adler (Chlubný). Rozhodčí: Janča — Peluha, Kaprál. Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 78.  Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Sadílek (C), Dvořáček, Noga, Dubec, Kučný (A), Hynek, Kužel – Drozd, Němec, Malý, Paták, Fusek, Vaculík, Kučerňák, Meissner, Zezulka (A), Vinklárek. Trenér: Miroslav Barus
HC Břeclav: Haronik – Adler, Hurnický, Veselský, Osička (C), Král – Pravda, Chlubný, Jedlička, Šťastný, Prchal, Novotný, Charvát, Prchal. Trenér: Libor Kocúr

Vsetínští dorostenci začali sezonu ve velkém stylu, když už po první třetině drželi náskok 4:0. Do vedení se Valaši dostali už ve druhé minutě utkání, kdy za zády břeclavského brankáře skončila dorážka Matyáše Fuska. Vsetínští byli v úvodu utkání výrazně lepší, což se projevilo faulem hostů. A právě přesilovku využil Alexandr Paták k přesné střele z mezikruží do pravého horního rohu. Jiří Zezulka si krátce po polovině první třetiny nabruslil od modré čáry na pravé křídlo, kde měl dostatek prostoru na ránu k bližší tyči.

Vsetínští byli na koni, a to se utkání ještě zcela nerozběhlo. Ve velké šanci se ocitl Hynek, který nahodil puk k levé tyči, odkud jej gólman vykopl zpět na jeho hokejku. Hynek objel branku a zakončoval ke zcela volné pravé tyče, kam na poslední chvíli skočil bránící Charvát. A tak to byl až Lukáš Vinklárek, kdo ještě v první třetině navýšil vedení žluto-zelených barev, a to z přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostal společně s Jakubem Kučerňákem.

Naprosto totožné situaci se jen o pár sekund později dostalo Fuskovi s Vaculíkem, ti ovšem další gólovou radost nepřidali. Do úvodu druhé třetiny se výrazně promítly dva faktory. Prvním bylo vyloučení hostujícího Krále šest sekund před koncem prvního dějství. Druhým pak dvouminutový trest hostů za pozdní nástup. No a přesilovka pět na tři znamenala druhou branku Matyáše Fuska. Ve druhé třetině už to nebyla taková dominance Vsetína, ale velké šance i tak patřily právě hráčům VHK.

V 29. minutě Břeclav po hraničním zákroku domácího obránce na chvíli přestala hrát, což byla pro Vsetín ideální šance. Němec jel na hostující branku úplně sám, počkal však na Zezulku, s kterým si vyměnil kotouč. Vsetínští útočníci měli v předbrankovém prostoru až moc času a Zezulka nakonec trefil jen pravý beton břeclavského gólmana Haronika. V brejku se ocitl také Drozd, který soupeřova brankáře nepřekonal bekhendovým pokusem.

V přesilovce ovšem Lukáš Malý našel přihrávkou od modré čáry Daniela Dvořáčka, který si na vrcholu levého kruhu vypracoval ideální střeleckou pozici. Hostující brankář přes clonící hráče vůbec nic neviděl a střela vsetínského obránce zapadla přesně do vzdálenějšího horního rohu. A o necelé dvě minuty později mohl Matyáš Fusek slavit hattrick, když uspěl v individuální akci. Svého prvního gólu se ale za stavu 0:7 dočkali také hosté.

V přesilovce skóroval Lukáš Adler, který Cegliňského překonal střelou od modré čáry. Domácí brankář v této situace na pokus z větší vzdálenosti vůbec neviděl. A najednou jako by se se vsetínskými fauly roztrhl pytel. Valachy ovšem inkasovaná branka ani další vyloučení nezastavily. Ve vlastním oslabení se do akce jeden na jednoho dostal Ondřej Vaculík, jenž se prosadil pohotovým zakončením do levého horního rohu. Třetí třetina už žádnou velkou šanci nepřinesla.

A není divu. Vsetínu sedmibrankový náskok stačil a hra Břeclavi nebyla natolik kompaktní, aby se hosté dostali do větší šance a ještě alespoň snížili náskok soupeře. Bylo tedy rozhodnuto. Vsetínští otevřeli novou sezonu osmi góly. Další utkání čeká dorostence v neděli, kdy vyrazí do Chrudimi, ta v prvním utkání nové sezony podlehla Havlíčkovu Brodu 3:8.

Ohlasy k utkání

Ondřej Němec (VHK ROBE Vsetín): Rozhodně pozitivní je dobrý vstup do nové sezony. Půlka zápasu byla podle našich představ, kdy kluci plnili to, co měli. Na druhou půlku se musíme ještě podívat, ale občas jsme zbytečně vymýšleli nebo polevili. Myslím si, že máme na čem pracovat. Ale jak říkám, pozitivní je vítězný vstup do nové sezony, který klukům naleje krev do žil. Máme jeden cíl, kluci si ho vzali za svůj a jdeme si za ním.

Roman Kaděra (HC Lvi Břeclav): Zápas skončil jednoznačným výsledkem. Vsetín byl po všech stránkách lepší a výsledek odpovídal poměru sil na ledě. My jsme přijeli v trošku okleštěné sestavě, protože máme nějaké kluky zraněné, tak jsme vytěžovali třináct hráčů. Bylo to pro ně fyzicky náročné, ale nějaké šance jsme si i tak, například v přesilovkách, vytvořili. Myslím si, že není velice co hodnotit, protože jsme ze začátku nezachytili tempo utkání, a od toho se odvíjel celý zápas. Vsetín si vytvořil pohodlný náskok, který kontroloval. Soupeři gratulujeme k zasloužené výhře.