MS v ragby: Nový Zéland přejel Namibii 71:3, položil jedenáct pětek

0
Video se připravuje ...
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Ragbisté Nového Zélandu porazili ve svém druhém utkání na mistrovství světa Namibii 71:3 a odčinili tak úvodní porážku ve skupině A s domácí Francií. Favorizovaný tým All Blacks deklasoval v deštivém počasí v Toulouse soupeře jedenácti pětkami.

Trojnásobní mistři světa nasadili od počátku rychlé tempo a už v úvodních sedmi minutách položil dvě pětky při svém debutu na MS Cam Roigard. Další dvě přidal Damian McKenzie, jenž navíc nasbíral celkem 16 bodů z konverzí. Bonusový bod do tabulky si Novozélanďané zajistili už ve 25. minutě po pětce Leicestera Fainga'anukua.

Předtím ale zápas narušilo ošklivé zranění nohy namibijského reprezentanta Le Rouxe Malana, který v 17. minutě při pokusu zastavit soupeře podklouzl. Při pádu si podle prvních informací zlomil kotník a holenní kost. Po několikaminutovém ošetření na hřišti byl z trávníku odvezen na nosítkách.