15. září 2023 - 07:25

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

ilustrační snímek zdroj: FB DŠ

Hokejisté Šumperka vstoupili do posledního přípravného utkání skvěle. Už ve 3. minutě poslal Draky do vedení finský forvard Otto Pitkänen a tento stav trval až do 25. minuty. Pak ale hráči Nového Jičína pořádně zabrali a skóre zápasu obrátili ve svůj prospěch. Svěřenci Davida Káni ale byli stále ve hře, i díky trefě Adama Polácha, nicméně na vyrovnání už neměli dostatek sil. I druhý vzájemný souboj tak končí vítězstvím Ďáblů. Draci mají nyní devět dní na pořádnou regeneraci a dopilování nedostatků a 23. září pak oficiálně zahájí nový ročník 2. ligy domácím soubojem se Žďárem nad Sázavou.

Branky a nahrávky: 25. Flok (Handl), 32. Kuboš st. (Zdeněk, Konečný), 39. Dobša (Tarnoczy, Maliník) – 3. Pitkänen, 36. Polách (Hajduch, Horký). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Úvodní vteřiny posledního přípravného utkání sice patřily domácímu týmu, proti němu ale stál připravený Ryšavý, který se hned ze startu blýsknul skvělými zásahy. To šumperští hráči si dali s první střelou na čas, což se ukázalo jako chytrý tah, neboť hned napoprvé skončila za brankovou čárou. Ve 3. minutě nedokázali novojičínští hokejisté správně zpracovat puk, čehož využil finský útočník Otto Pitkänen a po krásné samostatné akci zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Domácí se následně hnali za vyrovnáním, jenomže každý jejich pokus ztroskotal na hostujícím brankáři. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro Draky.

Ďáblové si do druhé třetiny přenesli zbytek přesilové hry, během které ihned uzamkli Draky v jejich obranném pásmu, branku Milana Ryšavého ale nijak neohrozili. Na druhé straně se do velmi výhodné pozice dostal Skopal, jehož bekhendový pokus gólman Hořejší zneškodnil. O chvíli později si i Šumperk zahrál v početní výhodě, ta ovšem netrvala příliš dlouho. Po nedovoleném zákroku Jaakkoly se přesně jednu minutu hrálo ve čtyřech na obou stranách. Poté následovala i zkrácená výhoda Jičína, který toho náležitě využil. Ve 25. minutě našel Handl osamoceného Adama Floka, jenž zamířil přesně mezi betony šumperského gólmana. Draci chtěli vrátit vedení na svoji stranu za každou cenu, jenomže ani jeden ze slibných pokusů šumperského rychlíka Horkého gólem neskončil. Nicméně, co se nepovedlo hostujícímu celku, to se naopak podařilo domácím. Ve 32. minutě nejprve Zdeněk zkušeně podržel kotouč, aby následně poslal přesný pas na Petra Kuboše, který bez sebemenšího problému zakončil do odkryté části Ryšavého svatyně, čímž poslal Nový Jičín poprvé v tomto zápase do vedení. Ani tento stav však netrval příliš dlouho. Ve 36. minutě usměrnil střelu od modré mezi tři tyče Adam Polách a opět bylo vyrovnáno. Ještě před koncem druhé dvacetiminutovky se ale během přesilové hry přihlásil o slovo David Dobša, jenž se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval a odražený kotouč dopravil do prázdné klece.

V závěrečné části se hra začala poněkud přiostřovat a problémy s disciplínou měli zejména Draci. K jejich štěstí už ale Ďáblové nedokázali potrestat ani jedno šumperské provinění. Nejblíže k navýšení náskoku měl ostřílený Roman Maliník, který to zkusil od modré, ale trefil pouze tyč. Tlak domácích neustával ani v dalším průběhu hry. Další velkou příležitost ke skórování měl Dobša, z bezprostřední blízkosti ale šumperského brankáře nepřekonal. Ani hosté to však předčasně nezabalili a snažili se s výsledkem ještě něco udělat, leč marně. Necelé dvě minuty před zazněním sirény zkusili trenéři Šumperka ještě odvolat gólmana, k vyrovnání už to však nestačilo.

I z druhého vzájemného utkání tak Draci nakonec odcházejí poraženě. Tentokrát ale sehráli rovnocennou partii.

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ