FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Florbalisté Boheminas mají před odvetou semifinále k Poháru mistrů blíž

Dobře začali čtvrtfinále Poháru mistrů florbalisté FbŠ Bohemians. Ti porazili ve svém domácím prostředí švýcarského mistra SV Wiler-Ersigen 5:4. Zápas rozhodl v 57. minutě v přesilové hře svým druhým gólem Matyáš Krebner. Odveta se hraje v sobotu od 19:30 v Gümlingenu, kde od 16:00 sehraje první čtvrtfinálový duel také český šampion Tatran Střešovice proti celku Köniz Bern.

Radost florbalistů Bohemians
zdroj: ČTK autor: Patrik Uhlíř

Bohemians, kteří se do soutěže dostali jako vítěz Poháru Českého florbalu, se ujali v UNYP Aréně na Podvinném mlýně vedení v čase 4:02 díky trefě Tomáše Kvasnici. Před polovinou úvodní části rozjásal domácí fanoušky také další slovenský útočník Šimon Batkovič. V 15. minutě sice snížil Radek Sikora mladší, ale 42 sekund před koncem první třetiny vrátil Pražanům dvoubrankový náskok bývalý hráč Wileru Krebner.

Ve druhém dějství nejdříve zkorigoval stav Max Vahlgren, potom kanonýr Jakub Buršík sice vrátil Bohemians dvoubrankový náskok, ale do druhé pauzy zařídili nerozhodný stav Simon Laubscher s Gianlucou Persicim.

Rozhodlo vyloučení Lukase Mosera, při kterém se za přispění teče Jana Bürkiho prosadil Krebner. V závěru při power-play Wileru, na jehož lavičce působí i asistent trenéra Radek Sikora starší, pomohla brankáři Tomáši Hyršlovi po Bürkiho střele horní tyč. Bohemians tak v odvetě k postupu do semifinále stačí i remíza, v případě vítězství třináctinásobného švýcarského mistra se rozhodne v nastavení.

Pohár mistrů ve florbalu:

Muži:

Jižní konference – čtvrtfinále – 1. zápas:

FbŠ Bohemians – SV Wiler-Ersigen 5:4 (3:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kvasnica, 11. Batkovič (Hronek), 20. M. Krebner (K. Petrák), 34. Buršík, 57. M. Krebner (Malič) – 14. Sikora ml. (Dudovič), 27. Valhgren (Dudovič), 36. Laubscher (Louis), 38. Persici (Laubscher). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil (oba ČR). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0.