Celníci z různých koutů Česka i Evropy přijeli o víkendu poměřit do Teplic své síly ve třech běžeckých disciplínách
Teplice

Ústecký kraj - Celní úřad pro Ústecký kraj pořádal již 39. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je od roku 2001 zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).

Kromě zástupců krajských celních úřadů a generálního ředitelství cel reprezentujících českou celní správu se běžeckých závodů zúčastnilo 44 zahraničních kolegů-celníků z 11 evropských zemí (Anglie, Irska, Belgie, Dánska, Norska, Finska, Švédska, Německa, Polska, Slovenska a Itálie.

Již páteční odpoledne se na start celnické míle postavilo 75 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Jaroslav Šmíd reprezentující Generální ředitelství cel v čase 05:45 před Zdeňkem Krejčím z Celního úřadu pro Olomoucký kraj (05:51). Třetí doběhl Robert Gilligan z Irska s časem 06:06. V kategorii ženy nenašla přemožitelku Julia Hoog ze Švédska, která zdolala mílovou trať v čase 07:15. Druhá doběhla Němka Nicole Golombek (07:41), bronz brala Michaela Augstenová (07:44) z CÚ pro Liberecký kraj.

Na start sobotního hlavního závodu na 10 km se postavilo 73 běžců, mezi nimi i 27 odvážných žen. S náročným terénem na úpatí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat Zdeněk Krejčí, který proběhl cílem jako první v čase 40:13. Další příčky obsadili Jaroslav Šmíd (41:51) a Robert Gilligan (42:24). První ženou, která proběhla cílem byla Julia Hoog s časem 49:56. Druhá skončila opět Nicole Golombek (53:14), třetí doběhla Monika Gelnarová (53:33) z CÚ pro Jihočeský kraj.

I závěrečný Vyřazovací závod měl své vítěze. V kategorii mužů zvítězil Robert Janda z CÚ pro Zlínský kraj a v ženách Julia Hoog, která tím završila svůj běžecký hattrick.

Při slavnostním ceremoniálu si běžci, kteří se umístili na stupních vítězů převzali z rukou ředitele pořádajícího celního úřadu hodnotné ceny, diplomy a putovní poháry. Čeští celníci v porovnání s evropskými kolegy obstáli na výbornou.