Branky, body, vteřiny

Úvodní kolo florbalové superligy uzavřela pohodlná výhra Mladé Boleslavi, Vařecha vstřelil čtyři góly

Debut jako hrom. Teprve šestnáctiletý Jakub Vařecha zaznamenal v prvním utkání superligy čtyři branky a pomohl Mladé Boleslavi k vysoké výhře 15:3 nad Českou Lípou v úvodním kole nové sezony. Obhájci titulu ze Střešovic naopak vstup do ročníku nezvládli a podlehli Bohemians 3:4 po samostatných nájezdech, pražské derby mezi Spartou a Chodovem dopadlo lépe pro zástupce z Jižního Města.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav – Česká Lípa

"Na první zápas v superlize jsem se strašně těšil, nemohl jsem v noci usnout. A čtyři góly? Myslím si, že to je debut, jaký si může každý přát," hodnotil mladoboleslavský Vařecha. Semifinalisté poslední sezony prožili pohodlný start, ke kterému přispěl také autor hattricku Jan Natov. Milan Tomašík si připsal pět asistencí.

Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice podlehli v zahajovacím utkání nového ročníku FbŠ Bohemians 3:4 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Milana Fridricha tak nezopakují výkon z minulé sezony, kdy jako první tým v historii prošli základní částí bez ztráty a vytvořili nový rekord i se 78 body.

Střešovicím přitom vyšel skvěle vstup do utkání. Po 43 sekundách otevřel skóre Milan Meliš a za dalších 42 vteřin skončila za brankářem Danielem Mückem i tečovaná střela Martina Šindeláře. Mezi 25. a 28. minutou smazali hosté ztrátu díky brankám nejlepšího střelce minulého ročníku Jakuba Buršíka a slovenského útočníka Tomáše Kvasnici, posily z Trenčína.

V čase 47:15 vrátil Tatranu vedení kapitán Marek Beneš, který ale v polovině třetí třetiny neproměnil trestné střílení a 18 sekund před vypršením běžné hrací doby při power-play vyrovnal Jaroslav Petrák. Nájezdy načal úspěšně Slovák Šimon Batkovič a dalších pět exekutorů už neuspělo.

Pražský celek Butchis při své premiéře v nejvyšší soutěži florbalistů podlehl úřadujícímu vicemistrovi Vítkovicím 3:12. Na dvouciferné výhry dosáhly v úvodním kole superligy také další dva celky. Chodov zvítězil v pražském derby na hřišti Sparty 11:6 a Liberec doma zvítězil nad Sokolem Královské Vinohrady 11:2.

Hráči FBC Ostrava získali tři body díky výhře v Karlových Varech 5:4. Dvěma brankami a přihrávkou k tomu pomohl Lukáš Pobořil, stejnou bilanci měl za domácí Jiří Lebeda. Pardubice zvítězily v Praze nad Black Angels 5:3, dvěma brankami k tomu přispěl Radek Drba, jenž posílil Východočechy ze Sparty.

Tatran se trápil i v předehrávce 2. kola

Mistrovský Tatran zdolal v předehrávce 2. kola superligy v pražském derby Sokol Královské Vinohrady 5:4 v prodloužení. Pro Střešovice byl duel generálkou na Pohár mistrů, v jehož úvodním utkání čtvrtfinále představí v sobotu v Gümligenu proti vítězi švýcarského poháru Köniz Bern.

Favorit sice vedl po dvou třetinách 4:2, ale ve třetí části vynutil prodloužení dvěma góly Ivan Pergler. V čase 64:30 rozhodl svou druhou trefou v utkání Tomáš Hanák.

Superliga florbalistů – 1. kolo:

Mladá Boleslav – Česká Lípa 15:3 (5:2, 5:0, 5:1)
Branky: 7., 12., 21. a 33. Vařecha, 27., 30. a 53. Natov, 17. a 57. Gašparík, 5. Suchánek, 10. Punčochář, 38. Zoufalý, 51. Koláčný, 54. Bergman, 57. Zakonov – 7. a 20. Krajcigr, 41. Vavruška.

Tatran Střešovice – Bohemians 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:0 – 0:0)
Branky: 1. Meliš, 2. Šindelář, 48. Marek Beneš – 25. Buršík, 28. Kvasnica, 60. J. Petrák, rozhodující sam. nájezd Batkovič.

Butchis – 1. SC Vítkovice 3:12 (1:2, 1:6, 1:4)
Branky: 14. J. Černý, 36. Waldhauser, 47. P. Novotný – 28., 36. a 56. Zubek, 9. a 26. R. Gattnar, 25. a 30. A. Šmíd, 15. Matejčík, 36. Fukala, 45. Palčinský, 46. Hubálek, 49. Pažák.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC Ostrava 4:5 (1:2, 0:1, 3:2)
Branky: 45. a 58. Lebeda, 11. Staněk, 43. Macháček – 30. a 48. Pobořil, 8. Pešat, 13. Bräuer, 52. Herblich.

Sparta Praha – Chodov 6:11 (2:2, 2:2, 2:7)
Branky: 7. a 37. Curney, 19. J. Sedláček, 37. Matěj Čermák, 52. Košir, 58. Zouzal – 3., 26. a 58. M. Vávra, 22., 47. a 59. Ondrušek, 43. a 46. Vošta, 17. Votava, 42. Eremiáš, 48. Kafka.

Black Angels – Sokoli Pardubice 3:5 (0:0, 2:4, 1:1)
Branky: 32. M. Burian, 40. Sirotek, 60. Obuškevič – 25. a 32. Drba, 26. Hurt, 27. P. Pakosta, 42. Ďopan.

FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:2 (3:1, 4:0, 4:1)
Branky: 12. a 27. Korych, 31. a 49. P. Ferdan, 3. Rozkovec, 12. Šoltys, 21. Mádlo, 32. Faksa, 51. Smutný, 55. J. Kopecký, 59. Janeček – 7. T. Gärtner.