středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Čkyně i Strunkovice zůstávají stoprocentní, Vimperk obral Zlatou Korunu

ilustrativní foto

PRACHATICKO – O uplynulém víkendu se fotbalistům z Prachaticka dařilo v A třídě. Hráči Vimperka připravili první ztrátu Zlaté Koruně. Stále stoprocentní zůstávají Strunkovice nad Blanicí a Čkyně, které společně vedou tabulku. Těsnou výhru nad Blatnou pak zapsaly Prachatice. Podruhé doma se představili prachatičtí hokejbalisté a proti Karviné vybojovali první bod.

Vimperk si vyšlápl na Zlatou Korunu

VIMPERK – V sobotu čtvrté kolo 1. A třídy, skupiny A přineslo souboj Vimperka a Zlaté Koruny. Nováček soutěže vyhrál všechny tři úvodní zápasy, domácí Šumavan za svým soupeřem zaostával o tři body. To se ale po utkání změnilo. Fotbalisté Vimperka měli skvělý vstup do zápasu a už ve 3. minutě vedli zásluhou Tomáše Kolouška. Hosté si sice vypracovali možnosti, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Po změně stran domácí zahodili několik šancí a Zlatá Koruna vrhla všechny síly do útoku. Celek trenéra Lukáše Sýse ale obětavým výkonem dokázal vítězství ubránit a v 90. minutě pak přidal druhý gól Pavlem Kubačkou.

TJ Šumavan Vimperk - SK Zlatá Koruna 2:0 (1:0)
Branky: 3. Koloušek, 90. Kubačka
Vimperk: Svěchota - Formánek, Benda, Kliment, Čech - Vintr, Rod, Vojta, Málek (90. Kubačka) - Pankratz (46. Uhlík) - Koloušek (90. Švarc)
Zlatá Koruna: Trnka – Wagner, Kroupa, Beránek (55. Sláma), Kroneisl, Voráček, Persán, Král (84. Miletić), Zajíc, Kollár, Konečný

Komentář trenéra Vimperku Lukáše Sýse: ,,Ve třetím domácím utkání jsme přivítali nováčka ze Zlaté Koruny. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání a celý týden jsme se na zkušeného soupeře připravovali. Udělali jsme v sestavě oproti minulému zápasu pár změn, asi nejzásadnější byla změna na postu brankáře. Poprvé v sezoně dostal šanci Lukáš Svěchota, který plní v týmu roli dvojky. Utkání se mu povedlo na jedničku, když vychytal nulu a blýskl se několika dobrými zákroky. Hlavně ve druhém poločase vychytal soupeřovu stoprocentní šanci za stavu 1:0. Příkladem celému týmu je náš gólman Jakub Formánek, který celý týden svého mladšího kolegu podporoval při trénincích i před samotným utkáním. Jsem za to velmi rád a ukazuje to dobrou energii v našem týmu. Do utkání jsme vstoupili na výbornou, když hned ve třetí minutě nádherně skóroval Tomáš Koloušek, který vymetl pavučinky v soupeřově brance. Poté jsme nepolevili a připravili jsme si ještě další tři šance ke vstřelení gólu, bohužel nám to tam nepadalo jako v minulém týdnu. Po třicáté minutě převzal iniciativu soupeř a bylo vidět, jak zkušený má tým. Nedokázali jsme se dostat do tempa a jen jsme bránili. Naštěstí jsme výsledek do poločasu udrželi a do kabin se šlo za stavu 1:0. Řekli jsme si v kabině, co je třeba všechno zlepšit a také jsme si připomněli, jak silný soupeř dokáže být a že nás čeká těžká dřina, abychom dokázali v utkání jakkoliv bodovat. Začátek druhého poločasu se nám celkem vyvedl a vypracovali jsme si opět pár, řekl bych tutových šancí, ovšem v tomto utkání nám nebylo souzeno, abychom divákům předvedli nějaké gólové žně a tak opět převzal iniciativu soupeř a to, co jsme dokázali ubránit v posledních patnácti minutách, bylo neskutečné. Ke konci už hrál soupeř na riziko a v útoku měl až pět hráčů, jen zázrakem a především dřinou našich hráčů jsme neinkasovali. V poslední minutě utkání šel do otevřené obrany soupeře Ondra Rod, který sice ještě hostujícího gólmana nepřekonal, ale na konečných 2:0 dorazil střídající Pája Ejs Kubačka, který vsítil svůj první gól v mistrovském utkání za muže. Moc mu to přeji já i celý tým, protože poctivě trénuje a zaslouží si to. Tři body před utkáním byly v kategorii snů, ale po utkání musím říct, že jsou zasloužené a pokud bychom remizovali nebo prohráli, tak by to byla pro nás vzhledem k neproměněným šancím ztráta. Musím dnes pochválit opravdu celý tým. Hrozně těžké to měla naše obrana, ale kluci to dnes zvládli na jedničku s hvězdičkou! Honza Formánek, Adam Kliment, Petr Benda a Honza Čech, to byla dnes zeď, která byla nepropustná. Ale nechci, aby výkon ostatních hráčů zapadl do průměru. Mám dnes pro všechny kluky opravdu jen slova chvály. Přál bych si, abychom na tento výkon navázali i příští týden, kdy zajíždíme na horkou půdu do Vodňan, věřím, že uděláme opět vše pro úspěch, ale je to fotbal a může to dopadnout jakkoliv. I proto jsem rád, že jsme dnešní těžké utkání zvládli za plný počet bodů. Řekl bych, že dnes se odehrál souboj generací, který lépe zvládli naši mladíci. Tuto výhru bych rád věnoval naší zdravotnici Janě Košnařové, která oslavila narozeniny a věřím, že ji tento dárek udělal velkou radost."

Strunkovice zvítězily v Hrdějovicích a jsou stále beze ztráty

HRDĚJOVICE – Čtvrtý zápas a čtvrtá výhra o gól. Fotbalisté Strunkovic nad Blanicí zapsali v sobotu další těsné vítězství. Na půdě nováčka z Hrdějovic, který měl na kontě čtyři body, o vítězi rozhodla jediná branka. O tu se po půl hodině hry postaral blanický Stanislav Pravda. Strunkovice tak zůstávají v A třídě stoprocentní a společně se Čkyní se dělí o první místo.

Slavoj Hrdějovice – TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí 0:1 (0:1)
Branka: 30. Pravda
Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Dvořák, Kadlec, Funda, J. Žurek, Pravda, Pícha, Hovorka, Beneš, Nosek, Kašpar (73. Mottl)

Prachatice těsně vyzrály na Blatnou

PRACHATICE – Další utkání A třídy odehráli fotbalisté Tatranu v sobotu, kdy ve svém areálu přivítali Blatnou, která měla na kontě pouze o bod méně. Diváci se první branky dočkali až po hodině hry, kdy skóre otevřel domácí Matyáš Babka. Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná a Prachatice získaly všechny body.

FK Tatran Prachatice – TJ Blatná 1:0 (0:0)
Branka: 63. Babka
Prachatice: Osvald – Jaroslav Rauscher, Jakub Rauscher, Makoš, Šváb (84. Wagner), Babka, Srch (74. Horák), Pravda, Cais (70. Toušek), Luňáček, Kováč

Čkyně vyhrála i na čtvrtý pokus

ČKYNĚ – Fotbalisté Čkyně jedou v úvodu podzimu na vítězné vlně a nic na tom nezměnil ani zápas 4. kola, ve kterém v sobotu doma přivítali Sousedovice. Nováček soutěže zatím čekal na první výhru a nedočkal se ani na půdě průběžného lídra. Domácí poslal do vedení už v 6. minutě Martin Chalupa, na kterého za půl hodiny navázal Gustav Bujok. Hosté sice snížili hned zkraje druhé půle, ale další branku už přidat nedokázali. Naopak Čkyně pět minut před koncem pečetila svou výhru proměněnou penaltou Jana Pešla.

SK Čkyně – FC Znakon Sousedovice 3:1 (2:0)
Branky: 6. M. Chalupa, 36. Bujok, 85. Pešl (penalta) – 46. Hromíř
Čkyně: Drnek – Červený, M. Chalupa, Mikeš, Pešl, Fiedler (70. S. Schettini), Bujok, Děd (84. Chvál), Král, Pinke (86. Štrobl), L. Chalupa (20. Turek)

Výsledky 4. kola: Hrdějovice – Strunkovice nad Blanicí 0:1, Prachatice – Blatná 1:0, Dolní Dvořiště – Vodňany 1:4, Čkyně – Sousedovice 3:1, Kamenný Újezd – Planá 0:1, Vimperk – Zlatá Koruna 2:0, Kaplice – Borek 4:2

Program 5. kola: Sobota 16. září 10.00 Borek – Dolní Dvořiště, 13.00 Sousedovice – Kamenný Újezd, Zlatá Koruna – Hrdějovice, 16.30 Vodňany – Vimperk, Planá – Prachatice, Blatná – Kaplice. Neděle 17. září 16.30 Strunkovice nad Blanicí – Čkyně

Branky: Čížek – Rejšek 2

Program 5. kola: Sobota 16. září 16.30 Volyně – Štěkeň, Bavorov – Stachy, Bělčice – Netolice, Střelské Hoštice – Sedlice. Neděle 17. září 15.00 Vlachovo Březí – Prachatice B, 16.00 Chelčice – Vacov, 16.30 Strakonice B – Dražejov

1. B třída, skupina A
Hluboká nad Vltavou B – Kaplice B 5:2 (3:2)
Branky: Šimek, Blažek, Masák, König – Tichovský

Program 5. kola: 16. září 13.00 Boršov nad Vlatovu – Olešnice, Loučovice – Mladé, 16.30 Frymburk – Chvalšiny, Trhové Sviny B – Hluboká nad Vltavou. Neděle 17. září 15.00 Lhenice – Větřní, Ledenice – Český Krumlov B, 16.30 Kaplice B – Roudné

Okresní přebor
Výsledky 3. kola: Zdíkov – Vacov B 4:1 (3:0), Šumavské Hoštice – Vitějovice 1:3 (1:1), Čkyně B – Volary 7:1 (3:1)

Program 4. kola: Sobota 16. září 14.00 Zdíkov – Nebahovy, 17.00 Vacov B – Šumavské Hoštice. Neděle 17. září 17.00 Vitějovice – Čkyně B

Krajský přebor dorostu
Slavia ČB U19 – Prachatice/Volary U19 0:4 (0:3)
Branky: Zuska 2, Růžička 2
Vimperk/Volyně U19 – Čtyři Dvory U19 5:3 (2:3)
Branky: Sova 2, Kliment, Pasecký, Uhlík – Zvánovec 3
Slavia ČB U17 – Prachatice/Volary U17 1:0pp
Vimperk/Volyně U17 – Čtyři Dvory U17 5:1 (3:0)
Branky: Ondrášek 3, Čikala, Kovačik – Petráň

Divize žen
Prachatice – Mokré 0:16 (0:10)

Prachatice v prodloužení podlehly Karviné

PRACHATICE – Ve druhém kole hokejbalové extraligy se hráči Prachatic představili znova v domácí aréně, kde v sobotu přivítali Karvinou. Utkání bylo po celou dobu hodně vyrovnané. Ve druhé části se hosté sice dostali do dvoubrankového vedení, ale Horalové ve třetí patnáctiminutovce zabrali a díky trefám Zelenky a Bárty poslali zápas do prodloužení. V něm rozhodl hostující Lukáš Rosůlek a Karviná odvezla o bod více.

HBC Prachatice – Hbk Karviná 4:5pp (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Sitter (Zelenka), 18. Valek (Štěpánek), 36. Zelenka (Sitter), 45. Bárta (Valek) – 1. Pořízek (Zaremba), 17. Diviš (Pala, Rosůlek L.), 19. Rosůlek L, 23. Pala (J. Rosůlek), 46. L. Rosůlek (Pala, Pořízek)
Rozhodčí: Jonák, Gráca. Střely na branku: 17:19. Vyloučení: 4:4. Přesilovky: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 84
Prachatice: Pixa – Dojčar, Kovařík, Šaršok, Stőhr – Bárta, Klement, Makovička, Plášil, Sitter, Jan Štěpánek, Jiří Štěpánek, Valek, Zelenka
Karviná: Humlíček – J. Rosůlek, Růžička, Zaremba – Diviš, Fárský, Kulawiak, Orság, Pala, Pořízek, Procházka, L. Rosůlek, Tóth, Wróbel

2. liga
SK Beer Stars Pluhův Žďár – HBC Prachatice C 5:4 (0:0, 4:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Kudrna (Šlégr), 18. Říha, 19. Vaněk (Kudrna, Šlégr), 23. Šerpán (J. Ondřej), 33. V. Ondřej (Paščenko, Janák) – 21. Makovička (Šmajcl, Hokr), 27. Svintek, 44. Hokr (Makovička), 45. Svintek (Valenta)