• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Písečtí hokejisté doma skolili Pasov a chystají se na Příbram

Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

PÍSEK - Nedělní podvečer nabídl na píseckém zimním stadionu svižný a důrazný hokej. A hlavně vítěznou radost pro tým Králů z Písku. Ti s německým soupeřem, v jehož dresu řádí expísecký útočník Jaku Čížek, dvakrát prohrávali.

Obratem ve druhé třetině se po gólech Filipa Picky a Václava Brože dostali do vedení. Ve třetí třetině Pasov srovnal, Yahor Hrakholski v přesilovce vrátil Písku vedení, ale černí jestřábi z Pasova znovu vyrovnali na 4:4. V prodloužení uspěl důrazný bek Jan Radoš.

IHC Králové Písek vs. EHF Black Hawks Pasov 5:4pp (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Picka, 31. Brož, 39. Picka (Matiášek), 53. Hrakholski, 62. Radoš (Matiášek) - 7. Zajíc (Sauer, Campbell), 29. Čížek (Buckley, Zeilbeck), 52. Čížek (Blackburn, Buckley), 57. Buckley (Blackburn, Čížek). Rozhodčí: Šperl, Mitáš, Velíšek. Využití přesilovek: 1:3. V oslabení: 0:1.

Sestava Písku: Kříž (Svoboda) – Radoš, Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek, Ženíšek, Koupal, Hrakholski, Novotný , Brož, Kolář, Andrle, Picka, Beránek

Poslední domácí přípravný zápas hrají Králové doma v úterý 12. září. Od 18.30 hostí u Otavy silný celek Příbrami.