vv auto

Tři body Hlízovu vystřelil Jakub Vančura svým druhým gólem v samotném závěru!

9. září 2023, 19:46

Hlízov – I. A třída, skupina B pokračovala pro fotbalisty Hlízova sobotním zápasem s FC Horky. Hosté v minulém kole deklasovali doma Bohemia Poděbrady 7:0 a tak bylo otázkou, jak na tento výsledek dokáží navázat:

Hlízov – Horky 3:2 (1:0)

Hlízovu skvěle vyšel vstup do zápasu: Už ve 4. min. zahrávali standardku, na Vančurův centr na přední tyč si výborně naběhl F. Tichý a pohotově usměrnil míč za zadní tyč – 1:0. Do hry se potom dostali také hosté, střely Novotného ze střední vzdálenosti nebo T. Mbaha těsně před přestávkou sice měly slušné parametry, leč míč se mezi tři tyče nevešel. To daleko větší šanci měl F. Tichý ve 33. min., který se zjevil před gólmanem úplně sám, Jíra ho však skvěle vychytal.

Druhá půle začala pěkně zostra: Hned po rozehrání se Kukla dostal až před bránu a srovnal, vzápětí Vančura skvěle trefil odražený míč z vápna a dostal domácí opět do vedení – 1:1. Toto vedení mělo ale jepičí život, ani ne za minutu totiž Machů poslal trestný kop přesně za obranu, kam si naběhl M. Mbah – 2:2. Domácí potom měli několik nadějných příležitostí, aby strhli vedení opět na svou stranu: V 59. min. Vančura přetáhl centr na volného M. Krále, jehož pohotové zakončení gólman Jíra vytáhl na roh. V 78. min. M. Kruliš poslal přesný centr na nabíhajícího M. Krále, který ale před bránou míč hlavou netrefil! A tak rozhodnutí přišlo až v samotném závěru: Vavřinův dlouhý výkon Málek prodloužil, Maxa přistrčil míč Vančurovi, který parádní ranou za tyč zápas rozhodl – 3:2.

„Průběh zápasu byl hodně divoký, jsem ale hrozně rád za tři body, protože to kluci odmakali,“ ulevil si trenér Hlízova David Linhart. „Opět se na nás někteří hráči s prominutím vykašlali, nastoupili jsme v kombinované sestavě a museli měnit i rozestavění,“ naznačil a navázal: „Jsem rád, že se mužstvo kouslo a ukázalo těm, kteří je nechali ve štychu, jak se bojuje. Hosté byli o něco fotbalovější, my jsme dnes chtěli hru maximálně zjednodušit, abychom jim nedělali prostor k brejkům. Horky mají rychlé útočníky, cizince, kteří jakmile se rozeběhnou, v těchto soutěžích je nikdo nechytne. Hráli jsme jednoduše a z toho důvodu šel do brána Vláďa Vavřina, který má dlouhý nákop. Při inkasovaných gólech jsme udělali nějaké individuální chyby, které jsou na této úrovni asi normální. Tým chci ale pochválit, kluci se kousli. V této sestavě a v tomto rozestavění to nebylo vůbec jednoduché.“

Branky: 4. F. Tichý, 48., 88. Vančura – 46. Kukla, 50. M. Mbah. Rozhodčí: Kohout – Špaček, Chylek. ŽK: Šesták. Diváků: 88. Hlízov: Vavřina – T. Šváb, Martínek (76. M. Šváb), P. Růžička, Kubín – M. Kruliš (86. Málek), Šesták, Vančura, M. Král – F. Tichý (89. Míšek), Maxa. Trenér David Linhart. Horky: Jíra – Novotný (78. Kolínský), M. Mbah, Macek, Igbinosa – Machka (46. Eremiáš), Diawara, Machů, Zedníček, Kukla – T. Mbah.  Trenér Martin Zamazal.