Domaro

Derby s Kácovem rozhodl třemi góly kanonýr Červených Janovic David Novák

9. září 2023, 15:36

Červené Janovice – Po dvou derby sehrál nováček I. B třídy, skupina D třetí duel s celkem z regionu: Po domácí výhře nad Sázavou a prohře minulý týden v Uhlířských Janovicích fotbalisté Sokola Červené Janovice v sobotu po obědě přivítali AFK Kácov:

Č. Janovice – Kácov 3:1 (2:1)

Domácí se od první minuty pustili do soupeře, dobře kombinovali na jeho polovině, jenže stejně jako v prvním domácím duelu se Sázavou, i tentokrát inkasovali z prvního útoku hostů, který táhl po levé straně M. Svoboda – 0:1. Inkasovaná branka tým Červených Janovic přece jen trochu přibrzdila, přesto se v 17. min. dočkal vyrovnání: Po dlouhém pasu se Novák dokázal prosadit v šestnáctce a srovnal na 1:1. Na hřišti se přiostřilo a nepřesný rozhodčí měl plné ruce práce, aby krotil emoce na obou stranách. Skóre domácí ještě do přestávky otočili, když po akci Maříka se po jeho zpětné přihrávce od brankové čáry podruhé prosadil Novák – 2:1.

Druhý poločas byl plný osobních soubojů, i přesto se některé šance urodily: V 60. min. propadl míč hostující obranou, jenže Novák ještě trefil jen nohy dobře vybíhajícího gólmana Tlustého. Na druhé straně se za domácí zadáky dostal V. Štorch, jenže míč mu z kopce utekl a Záruba mohl zakročit. V 82. min. mohl rozhodnout Mařík, jenže uvnitř velkého vápna mířil jen těsně vedle, gól nepadl ani na druhé straně po standardce a sérii kácovských hlaviček, a tak v 85. min. udeřil opět Novák: Po úniku Cejnara a přesném centru na hranici malého vápna mu jeho stoprocentní šanci gólman Tlustý sice skvěle zlikvidoval, ovšem domácí kanonýr odražený míč dostal akrobaticky přece jen do sítě – 3:1.

Domácí chtěli doma vybojovat tři body. „Ze tří předchozích jsme měli jen tři body a s tím jsme spokojení nebyli,“ naznačil domácí hráč Tomáš Dudla. „Věděli jsme, že k nám přijede kvalitní soupeř, s nadstandardními hráči na hrotu a na stoperu, jde o velmi dobrý a zkušený tým,“ předeslal a pokračoval: „Na můj vkus bylo utkání v některých částech zbytečně vyhecované. V prvním poločase jsme byli lepší, i když jsme si opět neodpustili špatný vstup do zápasu. Věděli jsme, že naše šance přijdou a že je musíme využít. A to se povedlo. V první půli jsme byli lepší, nebezpečnější a měli více gólových příležitostí. Druhý poločas jsme chtěli uválčit na tři body, a to se nakonec povedlo. Nebyla z naší strany žádná velká krása, ale tři body jsme chtěli a máme je.“

Prohru kácovský trenér Michal Veliký označil za zaslouženou. „Za celý zápas jsme si nevytvořili jedinou gólovou šanci a z Červených Janovic nás přehrál David Novák,“ hodnotil střetnutí a navázal: „Hra se ani nedá nazvat fotbalem, to byla bída. Samozřejmě s naším přispěním.“

Branky: 17., 36., 85. Novák – 4. M. Svoboda. Rozhodčí: Laštovička – Divilek, Mareš. ŽK: Záruba, Eichler, Mařík – Černík, J. Petrů, M. Svoboda, Cettl, Š. Štorch. Diváků: 110. Č. Janovice: Záruba – T. Dudla, Kubík, Kaufman, Jonáš – D. Marek, Jiránek, Mařík, Eichler, Cejnar – Novák. Trenér Milan Kopřiva. Kácov: Tlustý – Černík (83. Vaník), Solnář, J. Petr, Jan Kmoch (46. Pivoňka) – Martin Zeman (46. Š. Štorch), L. Vebr, Melnyk (81. Mejstřík), Cettl, M. Svoboda (68. V. Štorch) – Jícha. Trenér Michal Vebr.