Pardubice vstřelily šest gólů Ingolstadtu a získaly v Lize mistrů třetí výhru

foto Hokejová Liga mistrů HC Dynamo Pardubice - Ingolstadt (DEU), 9. září 2023, Pardubice. Zleva Lukáš Sedlák z Pardubic, Edwards Maurice z Ingolstadtu, Tomáš Dvořák z Pardubic, David Cienciala z Pardubic a St. Denis Travis z Ingolstadtu.

Pardubice - Hokejisté Pardubic vyhráli ve svém čtvrtém utkání v Lize mistrů nad Ingolstadtem 6:1. Dva góly do sítě německého vicemistra vstřelil David Cienciala, tři kanadské body nasbíral Lukáš Sedlák. Dynamo má po čtyřech zápasech na kontě devět bodů.

Pardubičtí vstřelili soupeři, který v úvodních třech zápasech Ligy mistrů získal plný počet bodů, čtyři branky hned v první třetině. Nejprve se po souhře se Zemanem trefil Rákos, na něj navázal v přesilovce Cienciala. Ve 12. minutě došlo na ledě k řadě šarvátek, za bitku byli do konce utkání vyloučení Dvořák z Pardubic a St. Denis z Ingolstadtu.

Další pardubické góly pak přidali Říčka, jenž střílel těsně po vypršení početní výhody, a Sedlák. Po souboji u branky hostů Dynamo přišlo o druhého obránce, když byl do konce utkání vyloučen i Vála za zásah do hlavy a krku. Ve zbytku utkání měli trenéři Východočechů k dispozici jen pět zadáků.

Ani to Dynamo nepřibrzdilo, ve 28. minutě po rychlé akci Sedlák našel Ciencialu, který v utkání skóroval podruhé. Po dalším pětiminutovém trestu hráli Pardubičtí dlouhou přesilovku, během níž se po střele Hrádka prosadil Urban.

Hosté zahájili třetí dějství přesilovkou pět na tři. Když se první z dvojice vyloučených vracel na led, snížil za Ingolstadt Simpson. V následující šanci německého týmu zasahoval brankář Will. Další gólovou radost už domácí početné výpravě příznivců Ingolstadtu nedopřáli a uhájili vítězství 6:1.

Výsledky hokejové Ligy mistrů

HC Dynamo Pardubice - ERC Ingolstadt 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Rákos (T. Urban), 9. Cienciala (Hyka, Říčka), 14. Říčka (L. Sedlák, Čerešňák), 17. L. Sedlák (Bučko, Čerešňák), 28. Cienciala (L. Sedlák, Hyka), 33. T. Urban (Hrádek, Bukač) - 41. Simpson (Edwards, Bailey). Rozhodčí: Hribik, Pražák - J. Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 3:7, navíc Dvořák, Vála - St. Denis, Bodie všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4389.

Sestava Pardubic: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, Bukač - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Mandát, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, T. Urban - T. Zeman. Trenér: Varaďa.

Tappara Tampere - Skelleftea 3:5,

Ženeva - Rouen 9:1,

Belfast - Bolzano 4:0

Salcburk - Stavanger 5:2.