Liga mistrů: První prohra Vítkovic, Oceláři mají jediný bod

Autor: ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Hokejisté Vítkovic prohráli v Lize mistrů na ledě Pelicans Lahti 0:4 a ve třetím duelu si připsali první porážku. Nenavázali na domácí výhry nad Mnichovem (4:3 po nájezdech) a Rappeswilem (4:1) z minulého týdne. Úřadující český šampion Třinec podlehl v Tampere Ilvesu 4:5. Oceláři tak mají po domácích prohrách s Rapperswilem (6:7 v prodloužení) a Mnichovem (0:2) jediný bod.

Ostravané v Lahti prohráli první třetinu 0:3 a Pelicans snadno dokráčeli k druhé výhře ze tří utkání. V čase 8:07 využil přesilovou hru při vyloučení Lukáše Kováře Aatu Jämsen. Za 82 sekund zvýšil Ryan Lasch, který se prosadil pouhé dvě sekundy po vypršení Kovářova trestu. Druhou asistenci si připsal bek Filip Král, letní posila finského vicemistra z Toronta.

V 19. minutě využil při trestu Romana Půčka další početní výhodu Elias Vilén a v čase 36:04 se podruhé prosadil Američan Lasch. Šestatřicetiletý pětinásobný vítěz produktivity Ligy mistrů přišel do Lahti z Luley. V sestavě vítězů se objevili vedle Krále i další tři Češi - zadák Michal Jordán a v ofenzivě Luboš Horký a devatenáctiletý Adam Bareš.

Oceláři museli v Nokia Aréně, dějišti posledních dvou mistrovství světa, od poloviny první třetiny dohánět dvoubrankové manko. V 6. minutě jako první překonal Marka Mazance Oula Palve a v čase 10:33 zvýšil při vyloučení Martina Růžičky explzeňský Petr Kodýtek. Asistenci si připsal i další český útočník Šimon Stránský, posila Ilvesu z Litvínova.

Oceláři odpověděli v úvodu druhého dějství, po jehož 22 sekundách využil přesilovku pěti proti třem Andrej Nestrašil. A za 56 sekund inkasoval gólman Jakub Málek po střele Richarda Pánika z pravého kruhu.

Domácím sice vrátil náskok Juuso Könönen, u jehož branky zaznamenal přihrávku bek Dominik Mašín, další ze čtveřice Čechů v sestavě Ilvesu, ale mezi 29. a 33. minutou otočili stav Marko Daňo a Pánikem. Přesně po třech minutách třetí třetiny při vyloučení Daniel Kurovského odpověděl Les Lancaster, který v čase 52:51 svým druhým gólem rozhodl. Asistenci u něj zaznamenal Kodýtek.

Hokejová Liga mistrů:

Pelicans Lahti - Vítkovice 4:0, Ilves Tampere - Třinec 5:4, Färjestad - Biel 4:1 (za domácí Tomášek 0+1), Växjö - Aalborg 5:2, Mnichov - Košice 5:2.