Hokejisté Sparty v posledním testu před extraligou prohráli s Libercem 1:5

foto Lední hokej - puk v brance - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté pražské Sparty podlehli v generálce před startem extraligy doma ve Sportovní hale Fortuna Liberci 1:5. Svěřenci trenéra Pavla Grosse tak až v sedmé přípravném duelu poprvé neuspěli. Hradec Králové v posledním testu deklasoval ve Vídni tamním Capitals 7:0.

Bílí Tygři opanovali v Praze už první třetinu, kterou vyhráli 3:0. V 6. minutě využil přesilovou hru při vyloučení Aarona Irvinga liberecký kapitán Michal Birner. Za 67 sekund zužitkoval přihrávku Jakuba Rychlovského zpoza branky Oscar Flynn, který se 71 vteřin před koncem úvodní části po neproměněném úniku Rychlovského z dorážky prosadil i podruhé.

V polovině utkání překonal gólmana Jakuba Kováře také Jan Šír a v čase 43:39 při pětiminutovém vyloučení Davida Němečka zvýšil Michal Bulíř už na 5:0. Za 139 sekund zmírnil porážku ve vlastním oslabení po přečíslení po přihrávce Michala Řepíka Vladimír Sobotka.

Liberec zakončil přípravu s bilancí tří výher a čtyř porážek a Spartě oplatil domácí prohru z 10. srpna 2:3. Pražané vstoupí do extraligy příští týden v pátek v O2 areně proti Motoru České Budějovice, Bílí Tygři ve stejný den přivítají Mladou Boleslav.

Hradec Králové dostal ve Steffl Areně po 40 sekundách do vedení obránce Jérémie Blain a ve 3. minutě zvýšil další Kanaďan Christophe Lalancette. Ještě v první třetině se prosadili také Oliver Okuliar a Patrik Miškář. Další tři branky padly až v závěrečné části, v níž skórovali Alex Tamáši, Jan Eberle a Aleš Jergl. Gólman Patrik Bartošák udržel čisté konto.

Mountfield zakončil přípravu čtvrtou výhrou za sebou a celkově šestou z devíti utkání. Do soutěžního ročníku vstoupí za týden na ledě Komety Brno.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Sobotka - 8. a 19. Flynn, 6. Birner, 31. J. Šír, 44. Bulíř.

EV Vídeň Capitals - Mountfield Hradec Králové 0:7 (0:4, 0:0, 0:3)

Branky: 1. Blain, 3. Lalancette, 15. Okuliar, 17. Miškář, 46. Tamáši, 51. Eberle, 52. Jergl.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK