Úterý 30.4 14:00 - Knihovna, Blatná

• Slet čarodějnic

Úterý 30.4 16:00 - Koupaliště, Volyně

Písečtí hasiči Brousil s Kubišem dál potvrzují skvělou formu

PÍSEK - Medailisté ze Světových policejních a hasičských her v Kanadě Michal Brousil a David Kubiš startovali v závodě FCC neboli Firefighter combat challenge na Slovensku. Jedná se o závod, kdy závodníci vybíhají na věž s dvacetikilovou hadicí na rameni, nahoře vytahují závaží, běží dolů a bouchají do kaiser boxu. Následně roztáhnou zavodněnou hadici a sestřiknou terč, poslední disciplínou je transport 80 kilogramové figuríny do cíle.

Písečtí hasiči znovu ukázali, že je skvělá forma neopouští a dál válcují konkurenci. Michal Brousil doběhl do cíle v novém osobním rekordu 1:24:34 minuty, nenašel žádného přemožitele a stal se absolutním vítězem.

David Kubiš ve své kategorií získal stříbrnou medaili. Kluci závodili ještě v tandemu, kdy si dvojice trať rozdělí. David Kubiš se svým parťákem vybojovali třetí příčku a v mladší kategorii Michal Brousil s kolegou obsadili čtvrté místo.

Na závěr ještě s dalšími kolegy z ČR poskládali štafetu, které se po vyřazovacích bojích podařilo dostat do malého finále a vybojovat bronzovou medaili.

Kluci předvedli výborné výkony a patřím jim poděkování za skvělou reprezentaci.