Herrada zajistil první vítězství Španělska na letošní Vueltě. V průběžném vedení zůstává Američan Kuss

Jedenáctou etapu Vuelty s prudkým stoupáním do cíle vyhrál španělský cyklista Jesús Herrada. Favorité na celkové vítězství dojeli společně se šestiminutovou ztrátou, v červeném trikotu lídra zůstal po středečních 163,2 kilometrech Sepp Kuss z USA.

La Laguna Negra (Španělsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz 11. etapy Vuelty Jesus Herrada

Vítěz 11. etapy Vuelty Jesus Herrada | Foto: imago sportfotodienst/ Sirotti Stefano | Zdroj: ČTK

Třiatřicetiletý Jesús Herrada měl v závěrečných stovkách metrů na Laguna Negra nejvíce sil z vedoucí skupiny a dojel si pro třetí vítězství na Vueltě v kariéře. Po rovinaté části etapy roztrhal v 6,5 km dlouhém stoupání skupinu se 26 cyklisty vítěz úterní časovky Filippo Ganna. Italský cyklista rozjel tempo pro britského kolegu z týmu Ineos Grenadiers Gerainta Thomase, vítěz Tour de France z roku 2018 ale skončil pátý.

Peloton s hlavními favority jel v poklidu s více než pětiminutovou ztrátou. Až těsně před cílem nastoupil obhájce loňského vítězství Remco Evenepoel, všichni Belgičanovi rivalové však dojeli do cíle s totožným odstupem 5:50 minuty.

V čele průběžného pořadí je tak stále Kuss o 26 sekund před Španělem Marcem Solerem a o 1:09 minuty před Evenepoelem. Čtvrté místo patří Kussovu kolegovi z Jumba-Visma Primoži Rogličovi ze Slovinska, jenž ztrácí 1:36 minuty.

Čeští cyklisté

Jan Hirt, který se držel se svým stájovým lídrem Evenepoelem až téměř do cíle, dojel s odstupem 6:32 devětapadesátý a celkově zůstal na 37. pozici. Debutant Michal Schlegel obsadil 86. příčku a patří mu 103. místo.

Ve čtvrtek zavede 12. etapa cyklisty z Ólvegy do Zaragozy. V rovinatém finále by po 150 kilometrech měli přijít ke slovu spurteři.

Cyklistický závod Vuelta - 11. etapa (Lerma - La Laguna Negra, 163,2 km):

1. Herrada (Šp./Cofidis) 3:29:17, 2. Grégoire (Fr./Groupama-FDJ) -3, 3. Kron (Dán./Lotto-Dstny) -8, 4. Caicedo (Ekv./EF Education-EasyPost) -12, 5. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers) -19, 6. P. Sánchez (Šp./Burgos-BH) -24, ...59. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -6:32, 86. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -9:45.
Průběžné pořadí: 1. Kuss (USA/Jumbo-Visma) 39:27:45, 2. Soler (Šp./SAE Team Emirates) -26, 3. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step) -1:09, 4. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -1:36, 5. Martinez (Fr./Groupama-FDJ) -2:02, 6. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -2:16, ...37. Hirt -36:17, 103. Schlegel -1:23:41

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít