Vítězná trefa Citizens neměla platit. Soupeře litoval i Haaland, Silva se tentokrát udržel

OBSAHUJE OHLASY

Manchester City rozdrtil Fulham poměrem 5:1, je ale otázkou, jak by duel 4. kola Premier League dopadl v případě, že by arbitr Michael Oliver neuznal vítěznou trefu úřadujícího mistra ze závěru první půle. Jednalo se totiž o evidentní ofsajd.

V páté minutě nastavení první půle se po rohovém kopu do míče hlavou opřel Nathan Aké a poslal City opět do vedení. Opakované záběry jednoznačně prokázaly, že za ofsajdovou linií se nacházel Manuel Akanji, který svým pohybem zmátl gólmana Bernda Lena.

Arbitr Michael Oliver se poradil s videem, ale k překvapení všech branku uznal. Manažer Fulhamu Marco Silva běsnil, ve své bilanci, která přepsala historii Premier League, ale nepokračoval a čtvrtou žlutou kartu ve čtvrtém utkání si udělit nenechal.

Po utkání ale kritikou nešetřil. "Samozřejmě měl ten okamžik na hráče obrovský dopad. Žádné vysvětlení nedávalo vůbec smysl. Každý, kdo hraje fotbal, každý, kdo má nějaké znalosti o fotbale, musí vidět, že to byl stoprocentní ofsajd," prohlásil v pozápasovém rozhovoru pro SkySports.

Ještě dále zašel bývalý rozhodčí Mike Dean, který ve studiu nevěřil svým očím. "Na 1000 % je to ofsajd. Nechápu, jak mohl být gól uznán. V žádném fotbalovém utkání takový gól nemohl nikdy platit. Brankář nemohl jít hned po míči, musel čekat, až se Akanji pohne," kritizoval rozhodnutí VARu Dean.

"Myslím, že to byl evidentní ofsajd. Cítím se za ně zle, byl bych naštvaný," dodal autor hattricku Erling Haaland.