Česko - Estonsko 20:4 Florbalisté na turnaji v Lotyšsku rozdrtili Estonsko

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Čeští florbalisté v úvodním utkání na turnaji čtyř zemí v lotyšské Valmieře porazili Estonsko 20:4. Pěti góly se na výhře úřadujících vicemistrů světa podílel Matěj Havlas, po pěti bodech zaznamenali také Matěj Pěnička (1+4) a Ondřej Němeček (2+3). V sobotu od 15:00 se svěřenci trenéra Jaroslava Berky utkají v Kekavě s domácím Lotyšskem.

Estonci prohráli s Českem i posedmé v historii. V 6. minutě se sice ujali vedení díky Kenu Pähnovi, ale za 14 sekund odpověděl Havlas, který v čase 13:17 v přesilové hře také otočil skóre. V první třetině ještě skóroval také dvakrát kapitán Ondřej Němeček a jednou Filip Forman s Mikulášem Krbcem.

Soupeř díky využité přesilovce Tanela Kasenurma a Kaspara Kalliona snížil, ale vzápětí se prosadil opět dvakrát Havlas. Potom skóroval Rýpar a v 37. minutě v početní výhodě dal už pátý gól Havlas. Z trestného střílení překonal debutujícího Lukáše Kříže opět Kasenurm.

Potom už ale navyšovali skóre jen Češi. Ještě v druhé části se prosadili Filip Langer s Krbcem. V závěrečné části stihl hattrick Jakub Gruber a prosadili se také Jonáš Kreysa, další debutant Adam Zubek, podruhé Pěnička s Formanem a rovněž Marek Beneš.

„Do jisté míry to byl zápas hodně jednoznačný, který jsme kontrolovali na balónu. Já přišel do rozjetého vlaku třetí třetiny, z čehož pramenil i můj gól. Mohlo jich sice být trochu víc, ale jsem za něj i tak moc rád,“ řekl webu Českého florbalu Zubek.

„To, co jsme v zápase chtěli splnit, jsme splnili. Chtěli jsme jej rozhodnout rychle, nejlépe už v první třetině, a to se nám podařilo. I nadále ale hledáme spojení, složení lajn a různé varianty, takže stále trénujeme,“ prohlásil asistent trenéra Pavel Brus.

Turnaj čtyř zemí florbalistů ve Valmieře a Lielvarde (Lotyšsko):
Česko - Estonsko 20:4 (6:1, 6:3, 8:0)
Branky: 7., 14., 28., 33. a 37. Havlas, 45. a 48. a 57. Gruber, 15. a 18. Němeček, 16. a 56. F. Forman, 18. a 39. M. Krbec, 34. Rýpar, 38. Langer, 43. Kreysa, 52. Zubek, 54. Pěnička, 55. Marek Beneš - 21. a 38. z tr. střílení Kasenurm, 6. Pähn, 28. Kallion
Lotyšsko - Švýcarsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).