Domaro

Derby v Malešově rozhodly až dvě branky v poslední čtvrthodině

1. září 2023, 20:39

Malešov – Druhý fotbalový víkend v okresním přeboru v pátek zahájilo sousedské derby: Na hřiště SK Malešov přijel jeho nejbližší soupeř – Rozvoj Křesetice. Ještě před zápasem přivezli rozhodčí z Prahy východ dar pro rodinu zesnulého hasiče Zdeňka Hejduka: Rozhodčí a Výkonný výbor OFS Praha – východ předal zástupcům OFS Kutná Hora Miloslavu Pospíšilovi a Václavu Pudilovi šek v hodnotě 32 tisíc korun právě pro rodinu Zdeňka Hejduka.

Malešov – Křesetice 2:0 (0:0)

Malešovští měli sice mírnou územní převahu, snažili se tvořit hru, ovšem na šance byl první poločas velmi vyrovnaný. Už ve 13. min. hosté vycenili zuby, když po dlouhém výkopu gólmana Korejtka a kombinaci Dytrycha s P. Grauerem musel poprvé zasahovat domácí brankář P. Hromádka. Domácí odpověděli ve 22. min.: Rychlou akci Škrobáka s Vojtou zastavil až brankář Korejtko, o chvíli později R. Menšík po nepřesnosti soupeře ve středu hřiště vysunul Škrobáka, ale ten si na Korejtka nepřišel. U křesetického gólmana a jeho reflexivního zákroku skončila i další rychlá akce po ose Krásenský, Vojta a Škrobák. Hodně blízko ke gólu byli domácí ve 26. min.: M. Barenčík poslal přesný centr na hranici malého vápna, kde byl úplně volný Vojta, jemuž se ale zakončení hlavou vůbec nepovedlo. Nakonec se do vedení mohli dostat Křesetičtí: Po nepřesné rozehře Malešov otevřel střed obrany, do zakončení se natlačil Dytrych, který ale trefil jen spojnici tyče a břevna!

Prvních patnáct minut se více na domácí polovinu tlačili Křesetičtí, ovšem jejich útočnou chuť překazila šance R. Zoufalého, který mířil v 62. min. ještě jen do gólmana Korejtka. Od té chvíle Malešov stupňoval tlak a gól doslova visel ve vzduchu. V 75. min. Vojta poslal trestný kop za obranu do „kapsy“, ale Pudil v tísni míč mezi tyče nedostal. To v 76. min. se domácí už dočkali: I když křesetická obrana reklamovala ofsajd, na její bránu pelášil Škrobák, obešel i gólmana a otevřel skóre – 1:0. Razítko na malešovské vítězství dal hostující obránce Faltýn, který po rohu R. Zoufalého poslal míč hlavou přímo do šibenice vlastní brány – 2:0. V poslední desetiminutovce se hosté sice pokusili o nápor, jenže kromě několika rohů z něj nic nevytěžili.

Trenér SK Malešov Tomáš Frejlach ocenil sílu soupeře. „Křesetice podaly velmi dobrý výkon, hodně bojovný,“ předeslal a pokračoval: „Měli jsme velké problémy, a i když jsme měli více šancí, mohl zápas skončit jinak. Kdyby hosté za stavu 0:0 dali gól, už bychom to otáčeli horko těžko.“

„Soupeř byl jednoznačně lepší, v podstatě po celý zápas,“ přiznal trenér Rozvoje Křesetice Vojtěch Vančura. „My jsme měli v prvním poločase velkou šanci po chybě domácích, ale gól jsme nedali. Mohli jsme to domácím více ztížit,“ upozornil a dodal: „Potom jsme udělali hrubku ve druhé půli. Bylo ale jen otázkou času, jak dlouho s Malešovem udržíme krok. Fotbalově jsou domácí dobrým týmem.“

Branky: 76. Škrobák, 79. vlastní (Faltýn). Rozhodčí: Špaček – Petýrek, Horák. ŽK: Vojta, Škrobák – Korejtko, Bláha. Diváků: 280. Malešov: P. Hromádka – Krásenský, M. Poklop, Basl, Pudil (81. Špírek ml.) – Vojta, M. Barenčík (55. R. Zoufalý), Kvíčala (73. M. Frejlach), T. Čížek (55. Fuksa) – R. Menšík (73. Škopek), Škrobák. Trenér Tomáš Frejlach. Křesetice: Korejtko – Ptáčník, Bláha (79. Vonšovský), Mejtský, Faltýn (82. Št. Strnad) – P. Grauer (46. J. Grauer), Charvát, Zvolánek, Mich. Jarůněk – Dytrych (55. Zlatohlávek), Veselý. Trenér Vojtěch Vančura.