31. 8. 2023 | Tomáš Taybner, Redakce, foto: Ronald Hansel

Junioři předčili Plzeň, druhý bod jim vystřelil Čech

3., čtvrtek 31. 8. 2023
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
M l. B o l. – Bruslařům úvod na plzeňském ledě utekl: v 11. minutě prohrávali 0:2. V průběhu utkání však předvedli obrat, který řídil Vojtěch Polák. Mladoboleslavský forvard byl u všech tří tref Bruslařů. Ani on však nezabránil tomu, aby domácí při dvojnásobné přesilovce srovnali a poslali tak utkání do prodloužení. To nakonec trvalo jen 21 sekund než se prosadil Aleš Čech. Junioři tak z Plzně vezou cenné body, o další budou bojovat v sobotu od 12:30, kdy hostí Spartu. Vstup na utkání je ZDARMA, doražte naše mládence podpořit.
Plzeň: Bašta (Jansa) – Dolhý (C), Hromádka, Prošek, Čančura, Hodinář, Cícha, Houdek (A) – Makovec, Korčák, Hořejší – Pešek, Řehoř, Mazanec (A) – Hála, Sabiniok, Beran – Šiler, Kaiser, Šimák.
Ml. Boleslav: Hora (Forst) – Sypecký, Vlasák A., Čech, Hrouda (A), Průšek, Němec, Moravec (C) – Hruška, Polák, Hurt – Gardoň, Malínek (A), Teplý – Vlasák M., Zvagulis, Šachl – Kučera, Vojáček, Hradec.
Branky a nahrávky: 8. Řehoř (Makovec, Mazanec), 11. Hodinář (Dolhý, Mazanec), 41. Šiler (Dolhý) – 17. Polák (Čech), 28. Hrouda (Malínek, Polák), 39. Malínek (Polák), 61. Čech (Hradec). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kotlík, Sýkora. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3.

Komentář

Bruslaři vyrazili na západ i s dvěma navrátilci z reprezentační akce dvacítky - obráncem Alešem Čechem a útočníkem Vojtěchem Hradcem. Ani oni dva však nedokázali zabránit tomu, aby se Plzenští dostali do vedení. To Škodovce vystřelil Denis Řehoř, který byl nejaktivnější ve skrumáži před boleslavskou brankou a po třetím pokusu o střelu konečně uspěl. Už za tři minuty vedla Škoda 2:0, když si při přesilovce Jan Hodinář narazil s Dolhým, dostal se za beky a následně prostřelil Horu na stranu lapačky.

Mladoboleslavští chtěli odpovědět stejnou mincí - využitou přesilovkou, gól si však schovali do hry v plném počtu. V 17. minutě totiž Vojtěch Polák nabral puk ve své třetině, proklestil si cestu do útočného pásma a střelou z mezikruží zkorigoval stav na 2:1.

Po přestávce se stalo něco podobného. Tentokrát Bruslaři nezužitkovali čtyřminutovou početní převahu, přesto se jim podařilo skórovat. Na 2:2 srovnal Jakub Hrouda, jenž z modré střelou těsně nad ledem trefil prostor u pravé tyčky. Obrat byl dokonán necelé dvě minutky před druhým odchodem do šaten. O to se zasloužil Vojtěch Malínek, který si po vyhraném vhazování Poláka jako první našel puk a v pádu zařídil třetí gól Bruslařů.

Ještě před koncem druhé periody byl však vyloučen Hrouda a po návratu z kabin měl na trestné lavici společnost: za hrubost byl vykázán Čech. Plzenští se dvojnásobnou přesilovkou naložili tak, jak se sluší a využili ji. Po přistrčení Dolhého z pravého kruhu úspěšně pálil Jakub Šiler a bylo to 3:3.

Jelikož už ve třetí části žádná branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. Stejně jako při loňském čtvrtfinále zastavil časomíru v LOGSPEED CZ Aréně Aleš Čech. Ten nabral rychlost ve vlastní třetině, přebruslil plzeňského hráče a střelou z levého kruhu přisoudil Bruslařům bonusový bod. Středočeši zapisují druhé vítězství v sezoně, nyní je čeká repríza loňského semifinále proti Spartě. Domácí Škodovka naopak bere svůj první bod a na vítězství tak stále čeká.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan, hlavní trenér: Předně musím říct, že dnes soupeř dorazil ve velmi silné sestavě. Jsem rád, že jsme ho dokázali zaskočit v první třetině a vyrovnat se mu. Myslím si, že tam byly rozhodující momenty, za stavu 2:0 pro nás jsme měli samostatný nájezd na 3:0, který nevyšel. Hned z dalšího střídání jsme po faulu soupeře gól. Bohužel druhý gól jsme dostali také po neodpískaném faulu soupeře, ale tak to prostě dneska bylo. My si toho bodu vážíme. Určitě to byl již lepší výkon, takže čekáme, že se odrazíme dál.