vv auto

Hlízov doma udolal Luštěnice a po gólu Jakuba Vančury bere tři body

30. srpen 2023, 20:13

Hlízov – Fotbalová I. A třída měla ve středu v programu zápasy prvního kola, v rámci kterého Hlízov doma přivítal Sokol Luštěníce:

Hlízov – Luštěnice 1:0 (0:0)

Domácí se sice snažili dostat do nebezpečných situací, dlouho se jim to ale nevedlo. První středu na branku hostů vyslal až ve 24. min. M. Král, jenže jeho rána byla slabá, a ještě k tomu nepřesná. Fotbalisté Luštěnic využívali každé možnosti, aby vyráželi do rychlých kontrů, ty ale většinou končily u domácích obránců. Dobré příležitosti si Hlízov připravil až v poslední desetiminutovce první půle: Ve 35. min. Šesták přenesl hru úplně volnému M. Královi, který gólmana Hájka sice protáhl, ale bez gólového efektu. O chvíli později se středem luštěnické obrany probil Maxa, jenže míč poslal těsně okolo tyče do autu. Ve 40. min. se blýskl technickou ranou Vančura, z jehož kopačky se roztočený míč odrazil jen od břevna. Těsně před přestávkou J. Růžička dlouhým pasem poslal za hostující obranu M. Krále, kterému však míč utekl, tu největší šanci si Hlízov schoval až těsně před přestávku: M. Král poslal centr do malého vápna volnému F. Tichému, jehož hlavička ale skončila v zámezí!

Do druhé půle Hlízov vstoupil skvěle: Maxův nastřelený míč z levé strany zalétl až k Vančurovi, jenž míč sice pořádně netrefil, přesto skončil za zády gólmana Hájka – 1:0. Domácí si udržovali mírnou převahu, hráli více na polovině soupeře, nadějné situace ale do nebezpečné koncovky dotáhnout nedokázali, snad jen kromě střely Šestáka, kterou vytáhl gólman a Maxův lob po závaru vykopávala hostující obrana z brány. A když Hlízovští dokázali včas zastavovat útoky soupeře, vysoké centry sbíral brankář Vavřina, dospěl zápas do konečného výsledku 1:0.

„Naše tři body jsou asi zasloužené,“ konstatoval trenér Hlízova David Linhart. „Dneska jsme bojovali,“ začal hodnotit zápas a pokračoval: „Hosté byli v prvních třiceti minutách lepší, my jsme se nemohli srovnat. Pořádně jsme neudrželi míč a nedokázali jsme dostat do hry Jakuba Vančuru. Třicet minut jsme si koledovali o gól, v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu jsme už byli lepší, Filip Tichý nevyužil tutovku a Jakub Vančura trefil břevno.“

Do druhého poločasu šli Hlízovští se změnou v rozestavění. „Chtěli jsme dostat do hry více Vančuru, kterého hosté bránili hodně těsně,“ upozornil kouč a dodal: „To se nám povedlo. Ve druhém poločase jsme byli lepší, fotbalově jsou v I. A třídě ale týmy hodně vyrovnané, zápasy jsou hodně bojovné. Určitě bych si od nás představoval vyšší kvalitu, ale jsem rád, že jsme získali tři body alespoň díky soubojům a důrazu, v čemž jsme ve druhém poločase v Poděbradech propadali.“

Branka: 49. Vančura. Rozhodčí: Žáček – Soukup, Kulanda. ŽK: Vančura, Šesták – Lada, Novák. Diváků: 80. Hlízov: Vavřina – Martínek, J. Růžička, Kubín – T. Šváb (57. Jilemnický), P. Růžička, Šesták (90.+1 M. Vojtíšek), Vančura – F. Tichý (54. M. Kruliš), Maxa, M. Král. Trenér David Linhart. Luštěnice: Hájek – Hrdlička (72. Holeš), Pavlíček, Grus, Semerák – Hlaváček (67. Novák), Hrynčuk, Vlasák, Lada – M. Mlynka (75. Fišer), Hlaváček. Trenér Jakub Pleško.