sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Hradec vedení neudržel, Třeboň zvítězila a Třebětice stále čekají na body

JINDŘICHOHRADECKO – V dalším kole Divize A fotbalisté Jindřichova Hradce body nezískali. V Rokycanech sice dlouho vedli, soupeř ale dokázal v závěru otočit. Naprázdno vyšly v krajském přeboru znovu Třebětice, které těsně padly v Mirovicích. Naopak výhru v samotném závěru vybojovala ve Strakonicích Třeboň. V A třídě slavily Dačice, které Nové Včelnici nadělily bůra.

Jindřichův Hradec v Rokycanech ztratil dvougólový náskok

ROKYCANY – V rámci dalšího kola Divize A zajížděli fotbalisté Jindřichova Hradce v sobotu 26. srpna do Rokycan. Tady se od začátku vše vyvíjelo podle představ hostí, kteří díky dvěma trefám kanonýra Filipa Votavy už ve 28. minutě vedli 0:2. Nadějný stav držel nováček divize většinu zápasu, závěrečná dvacetiminutovka mu ale vůbec nevyšla. V 71. minutě snížil domácí Tomáš Zajíček a na něj o deset minut později navázal Lukáš Titl. Už to vypadalo, že Jihočeši odvezou alespoň bod, ale opak byl pravdou. Ve čtvrté minutě nastavení připravil Jindřichův Hradec i o remízu přesným zásahem rokycanský Jan Procházka.

FC Rokycany – FK Jindřichův Hradec 1910 3:2 (0:2)
Branky: 71. Zajíček, 82. Titl, 94. Procházka – 11. a 28. Votava
Rozhodčí: Glogar – Švagr, Doubrava. ŽK: 0:0. Diváků: 140
Jindřichův Hradec: Cettl – Rezek, Licehamr, Rejthar, Madar (74. Hauser) – Waník, Mischnik, Jaroš – Praveček (85. Fical), Janák (88. Cypra) – Votava

Výsledky 4. kola: FC Viktoria Mariánské Lázně – FK Baník Sokolov 2:0 (1:0), SK Aritma Praha – SK Petřín Plzeň 1:3 (0:0), FK Komárov – SK Hořovice 2:0 (2:0), FC Rokycany – FK jindřichův Hradec 1910 3:2 (0:2), SK Klatovy 1898 FK Slavoj Český Krumlov 6:1 (3:1), SK Otava Katovice – FK Tachov 3:0 (1:0), SK Senco Doubravka – TJ Jiskra Domažlice B 3:3 (1:1), TJ Spartak Soběslav – FK Příbram B 2:5 (1:3)

Program 5. kola: Sobota 2. září 10.15 FK Baník Sokolov – SK Otava Katovice, SK Petřín Plzeň – SK Klatovy 1898, 10.30 TJ Jiskra Domažlice B – SK Aritma Praha, 17.00 FK Příbram B – FC Rokycany, FK Slavoj Český Krumlov – FC Viktoria Mariánské Lázně, FK Tachov – TJ Spartak Soběslav, SK Hořovice – SK Senco Doubravka. Neděle 3. září 16.00 FK Jindřichův Hradec 1910 – FK Komárov

Výhru Třeboně ve Strakonicích zajistil na poslední chvíli Průcha

STRAKONICE – Poslední srpnovou neděli se fotbalisté Třeboně představili na strakonické Křemelce. Ve vyrovnaném zápase hosté o zisku tří bodů rozhodli až na poslední chvíli. V 90. minutě se po standardní situaci prosadil kanonýr Jiskry Martin Průcha. Třeboň tak odvezla všechny body a v příštím kole je čeká domácí utkání se Semicemi, které zatím nemají na kontě ani bod.

FK Junior Strakonice - TJ Jiskra Třeboň 0:1 (0:0)
Branka: 90. Průcha
Rozhodčí: Nedvěd - Dimitrov, Leiš. ŽK: 5:4 (10. Legdan, 63. Třeštík, 78. Kafka, 83. Fajtl, 85. Smola - 80. Hromádka, 80. Andres, 82. Průcha, 86. Matoušek). Diváků: 105
Třeboň: Kopecký – Zavadil, Pánek, Kubata, Širhal, Tůma, Matoušek (86. Bicenc), Průcha, Hromádka, Vrána (46. Schneider), Vranovský (46. Andres, 90. Candra)

Po dobrém výkonu vyšly Třebětice znovu naprázdno

MIROVICE - Čtvrté kolo nejvyšší krajské soutěže přineslo souboj dvou nováčků. Poslední srpnovou sobotu fotbalisté Mirovic hostili Třebětice, které zatím na první body čekaly. I když celek z Jindřichohradecka v utkání nebyl horším týmem, neuspěl ani tentokrát. V domácí sestavě se letos poprvé objevil kanonýr Matěj Štochl a hned se ke smůle hostí uvedl hattrickem. Hráči Třebětic naopak doplatili na nevyužité šance a z Mirovic odjeli s prázdnou. Domácí po půli vedli o dva góly. Soupeř sice po přestávce srovnal, ale nerozhodné skóre vydrželo pouze tři minuty. V 78. minutě zajistil Mirovicím druhé vítězství právě jejich nejlepší střelec Štochl.

SK Mirovice – FK Třebětice 4:3 (3:1)
Branky: 6., 28. a 78. M. Štochl, 37. Císař – 8. P. Švarc, 71. Černoch (penalta), 75. V. Švarc
Rozhodčí: Kaštánek – Smola, Němec. ŽK: 4:2 (Císař, J. Štochl, Peterka, Janota – R. Nehyba, Černoch). Diváků: 200
Mirovice: Čejdík – Mařík, R. Převrátil, Císař, J. Převrátil (63. Vondrák), J. Štochl, Peterka (74. Král), M. Štochl (90. Jelínek), Kocourek, M. Viták (60. Huleš), Janota
Třebětice: Pokorný – Habr (67. D. Kelbler), M. Kelbler, R. Nehyba, P. Švarc, Novák, Trávníček, Tříletý, V. Švarc, Černoch, F. Nehyba

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně a hned úvodní desetiminutovka přinesla dva góly. V 6. minutě z levé strany odcentroval Jan Císař a v šestnáctce přesně našel Matěje Štochla, který hlavou poslal Mirovice do vedení – 1:0. Náskok si ale domácí dlouho neužili. Vzápětí jeden z hostujících hráčů poslal do vápna prudkou přihrávku. Na tu gólman Zdeněk Čejdík nestihl zareagovat a na zadní tyči číhal Petr Švarc, který prudkou střelou vrátil na světelnou tabuli remízový stav – 1:1. Po vyrovnávací brance převzali otěže hry hosté a byli nebezpečnějším celkem. Při domácích ale několikrát stálo štěstí a skóre se neměnilo. To Mirovičtí byli v zakončení přesnější. Ve 28. minutě přišel rohový kop a Jakub Převrátil poslal balon na Karla Maříka, který prodloužil znovu přesně na hlavičku Matěje Štochla – 2:1. Chvíli před pauzou slavili domácí potřetí. Jakub Převrátil u středového kruhu šikovně soupeři vypíchl míč a nahrál Janu Císařovi. Ten z minima vytěžil maximum a překvapivou střelou nachytal třebětického gólmana Adama Pokorného – 3:1. Po změně stran byla hra celkem vyrovnaná. V 71. minutě po faulu Jakuba Štochla hosté zahrávali penaltu a Ondřej Černoch přesnou exekucí vrátil Třebětice do zápasu – 3:2 O chvíli později už bylo srovnáno, když z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl Vojtěch Švarc – 3:3. Mirovice ale doma nedávají body lacino a tak si vzal znovu slovo Matěj Štochl, který umístěnou střelou z hranice vápna definitivně rozhodl o výhře svého týmu – 4:3.

Výsledky 4. kola: Mirovice – Třebětice 4:3 (3:1), Semice – Osek 1:2 (0:1), Roudné – Protivín 7:2 (4:1), Týn nad Vltavou – Milevsko 2:3 (1:1), Strakonice – Třeboň 0:1 (0:0), Jankov – Dražice - odloženo

Program 5. kola: Pátek 1. září 18.00 Hluboká nad Vltavou – Mirovice. Sobota 2. září 15.00 Protivín – Olešník, 17.00 Třebětice – Strakonice, Rudolfov – Týn nad Vltavou. Neděle 3. září 14.30 Dražice – Roudné, 15.00 Osek – Trhové Sviny, 17.00 Milevsko – Jankov, Třeboň – Semice

Dačice nedaly Nové Včelnici nejmenší šanci

DAČICE – Druhé kolo A třídy, skupiny A přineslo souboj dvou jindřichohradeckých celků. V sobotu fotbalisté Dačic přivítali Novou Včelnici, která postoupila z nejnižší krajské soutěže. Od úvodního hvizdu na hřišti úřadovali domácí. Kanonýr Robin Štolba do 12. minuty stihl vstřelit dva góly. K němu se přidali Petr Slabý s Markem Šimánkem a nováček soutěže šel do kabin za stavu 4:0. Po přestávce se skóre měnilo už jen jednou a znovu na straně domácích. Na konečných 5:0 upravil v 77. minutě Richard Máša.

FK Dačice – TJ Nová Včelnice 5:0 (4:0)
Branky: 9. a 12. Štolba, 36. Slabý, 42. Šimánek, 77. Máša
Dačice: Marek – Brtník, Distel, Leitkep (77. Šívr), Přikryl, Slabý (71. Máša), Šimánek (85. Šmíd), Kněžínek, Chyška, Burian (62. Zejda), Štolba (68. Vítkovský)
Nová Včelnice: Vokuš – D. Jaroš, Průša (17. Mojžíšek, 65. Schelelia), Poslušný (46. Blažek), Šlapanský, Petráš, Pivko, Tuček, Kalkus (59. Neubauer), P. Jaroš, Hornát

Výsledky 2. kola: Dačice – Nová Včelnice 5:0, Čtyři Dvory – Lišov 1:0, Jistebnice – Slavia B 1:2, Bernartice – Meteor Tábor 2:2, Kovářov – Mladá Vožice 5:0, Veselí nad Lužnicí – Sezimovo Ústí 2:1, Chýnov – Loko ČB 0:1

Program 3. kola: Pátek 1. září 18.00 Nová Včelnice – Veselí nad Lužnicí. Sobota 2. září 10.15 Loko ČB – Bernartice, 10.30 Meteor Tábor – Dačice, Slavia ČB – Kovářov, 13.30 Sezimovo Ústí – Jistebnice, 17.00 Lišov – Chýnov, Mladá Vožice – Čtyři Dvory

1. B třída, skupina D
Výsledky 2. kola:
AC Buk – SK Dobrá Voda 4:2 (3:2)
Branky: Bula, Heger, Jasanský, Tomšík (penalta) – Serbin, Novotný
FK Kardašova Řečice – SK Ševětín 3:1 (1:0)
Branky: Kovář 2, Klokner – Syrovátka
FK Studená – Suchdol nad Lužnicí 1:1 (0:0)
Branky: Dvořák – Trnal
TJ Lomnice nad Lužnicí – SK Horní Žďár 0:4 (0:2)
Branky: Völfel, Voldán, Koranda, Beneda
TJ Slavonice – TJ Nová Bystřice 1:3 (1:1)
Branky: Marhoun – Kapias, Fabriger (vlastní), Králíček
SK Nemanice – TJ Jiskra Třeboň B 0:0
TJ Neplachov – TJ stráž nad Nežarkou 3:1 (1:0)
Branky: Hindy 2, Novotný – Kozel

Program 3. kola: Sobota 2. září 10.15 Dobrá Voda – Slavonice, Ševětín – Studená, 10.30 Horní Žďár – Nemanice, 17.00 Třeboň B – Neplachov. Neděle 3. září 15.00 Stráž nad Nežárkou – Buk, 17.00 Suchdol nad Lužnicí – Lomnice nad Lužnicí, Nová Bystřice – Kardašova Řečice

Okresní přebor
Výsledky 2. kola: Jarošov nad Nežárkou – Strmilov 1:3, Kunžak – Dačice B 1:8, Stará Hlína – Lodhéřov 6:3, Staré Hobzí – Bystřice B/Číměř 3:3, Třebětice B – Novosedly 2:0, Suchdol B – Lásenice 3:4

Program 3. kola: Sobota 2. září 17.00 Bystřice B/Číměř – Stará Hlína, Lodhéřov – Jarošov nad Nežárkou, Novosedly – Suchdol B, Strmilov – Třebětice B. Neděle 3. září 15.00 Lásenice – Kunžak, 17.00 Dačice B – Staré Hobzí