• Slet čarodějnic

Úterý 30.4 16:00 - Koupaliště, Volyně

Vimperk, Strunkovice i Čkyně vstoupily do sezony vítězně

ilustrativní foto

PRACHATICKO – O uplynulém víkendu odstartovaly nižší krajské soutěže, kde má několik zástupců také prachatický okres. V A třídě mohli slavit fotbalisté Vimperka, kteří gólem v 90. minutě porazili Kaplici. Tři body získaly také Čkyně a Strunkovice nad Blanicí. Naopak prachatický Tatran jednoznačně prohrál ve Zlaté Koruně.

Vimperku vystřelil výhru v poslední minutě Rod

VIMPERK – Úvodní kolo 1. A třídy, skupiny A svedlo proti sobě v sobotu 19. srpna Vimperk a Kaplici. Oba týmy na tom v minulé sezoně byly hodně podobně. Domácí Vimperk skončil šestý, kaplický Spartak pátý. Dal se tedy očekávat napínavý duel. A to se také potvrdilo. Diváci se úvodní branky dočkali až po přestávce, kdy hosty poslal do vedení Martin Pulec. Celek trenéra Lukáše Sýse ale po čtvrthodině srovnal kapitánem Janem Čechem. Když už to vypadalo, že si mužstva body rozdělí, přišel zásah Ondřeje Roda, díky kterému všechny body získal Šumavan.

TJ Šumavan Vimperk - Spartak Kaplice 2:1 (0:0)
Branky: 68. Čech, 90. Rod – 54. Pulec
Vimperk: Jakub Formánek - Jan Formánek, Vojta, Kliment, Čech - Vintr (90. Juřík), Rod, Uhlík, Málek - Pankratz (61. Žofka) - Koloušek
Kaplice: Říha – Divoký, Daniel (73. Nowak), Česák (77. Smolen), Pulec, Gutheis, Pastier, Fučík, Ješina, Pál (82. Popov), Vaniš

Komentář trenéra Vimperka Lukáše Sýse: ,,V prvním utkání nové sezony nás čekal hned velmi silný soupeř. K utkání jsme přistoupili s respektem k soupeři, ale věděli jsme, že jsme dobře připraveni, a pokud budeme plnit věci, které máme natrénované, tak bychom mohli uspět. První poločas se hrálo takticky, nikdo nechtěl udělat chybu, na obou stranách bylo k vidění několik šancí. Asi největší měli hosté, když překonali i našeho gólmana, ale naštěstí pro nás míč jen těsně minul naši branku. Poločas tak skončil 0:0. Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře a soupeř nás zamknul na naší polovině, patnáct minut jsme se jen bránili a nedokázali jsme se z toho dostat. To vedlo až k tomu, že Kaplice vstřelila úvodní gól utkání. Poté si soupeř vytvořil ještě několik šanci, které ovšem zlikvidoval brankář Formánek. Naštěstí se nám o deset minut později podařilo vyrovnat, když Žofka pěkně odcentroval a našel v pokutovém území Čecha, který hlavou srovnal skóre na 1:1. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale šance, které jsme si my i soupeř vytvořili, skončily buď v rukavicích obou gólmanů, nebo vedle brankových konstrukcí. Klukům na každém tréninku cpu do hlavy, že se musí hrát až do konce a to se nám vyplatilo. V 90. minutě v souboji jeden na jednoho uspěl Koloušek a krásně našel v pokutovém území osamoceného Roda, který nekompromisně zavěsil. Musím pochválit celý tým za to, jak utkání odmakal. Vyzdvihl bych výkon třech našich hráčů a to brankáře Kuby Formánka, záložníka Járu Uhlíka a útočníka Tomáše Kolouška, který měl velký podíl na vítězné brance utkání. Mám radost, protože taková výhra nás může posunout hlavně psychicky. Velké díky patří i našim fanouškům, kteří nás podporovali až do konce a výbuch radosti v samotném závěru utkání je to, co dělá fotbal krásným. Je to odměna pro všechny. Příští týden hrajeme v Dolním Dvořišti, opět těžké utkání. Soutěž bude opět hodně vyrovnaná a je třeba se soustředit na každý zápas a pokusit se sbírat bod po bodu."

Čkyně na úvod uspěla na hřišti nováčka

BOREK – Fotbalisté Čkyně odstartovali novou sezonu A třídy na půdě nováčka. V sobotu 19. srpna zajížděli do Borku, který loni postoupil z nejnižší krajské soutěže. Hosté šli brzy do vedení, když se už v 10. minutě prosadil Josef Fiedler. Těsný náskok Čkyně hájila a po hodině hry se dočkala uklidnění v podobě druhé branky. O tu se postaral Gustav Bujok. Čkyně z Borku přivezla výhru 0:2 a v sobotu celek trenéra Jana Děda čeká domácí premiéra, ve které přivítá Blatnou.

FK Borek – SK Čkyně 0:2 (0:1)
Branky: 10. Fiedler, 63. Bujok
Čkyně: Drnek – Turek, Červený, M. Chalupa, Mikeš (89. L. Chalupa), Pešl (73. Miklas), Fiedler (79. S. Schettini), Bujok (85. M. Schettini), Děd (82. Friedl), Pinke

Prachatice nezvládly duel se Zlatou Korunou

ZLATÁ KORUNA – První kolo A třídy přineslo souboj dvou nováčků soutěže. V sobotu 19. srpna Zlatá Koruna, která s přehledem postoupila z B třídy, přivítala Prachatice. Tatran naopak po nepovedené sezoně sestoupil z krajského přeboru, kam by se ale rád, co nejrychleji vrátil. Na půdě nováčka se mu ale vůbec nedařilo. Domácí šli do vedení už ve 3. minutě Jakubem Wagnerem. Ještě během první půle zvýšil vedení František Persán a Tatran prohrával 0:2. Hned v úvodu druhého dějství přidal třetí gól Jan Šebelka a bylo rozhodnuto. Zlatá Koruna tak ve své premiéře obstála a připsala tři body. Naopak Prachatice o první zisk zabojují doma proti Vodňanům.

SK Zlatá Koruna – FK Tatran Prachatice 3:0 (2:0)
Branky: 3. Wagner, 28. Persán, 47. Šebelka
Zlatá Koruna: Trnka – Wagner, Zajíc, Konečný (82. Sláma), Beránek, Šebelka, Kroneisl, Voráček (83. Matúš), Persán (89. Weinhard), Rytíř, Král (68. Kroupa)
Prachatice: Osvald – Jakub Rauscher (68. Balica), Jaroslav Rauscher, Luňáček, Makoš, Šváb, Babka, Srch (72. Toušek), Horák (81. Vlk), Miesbauer, Bízek (68. Kovář)

Strunkovice těsně vyzrály na Blatnou

BLATNÁ – Strunkovice nad Blanicí vstoupily do nového ročníku A třídy v sobotu v Blatné. Tady se diváci dočkali první branky chvilku před přestávkou, kdy mířil přesně hostující Jiří Nosek. Ve zbylém čase už se ani jeden tým prosadit nedokázal. Blaník tak z Blatné odvezl nejtěsnější výhru 0:1.

TJ Blatná – TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí 0:1 (0:1)
Branka: 42. Nosek
Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Kašpar, Dvořák, Pravda, Kadlec, Pícha, Hovorka, Beneš, Honomichl (46. R. Žurek), Nosek, Páník

Výsledky 1. kola: Borek – Čkyně 0:2 (0:1), Dolní Dvořiště – Hrdějovice 2:3 (1:1), Zlatá Koruna – Prachatice 3:0 (2:0), Blatná – Strunkovice nad Blanicí 0:1 (0:1), Vodňany – Kamenný Újezd 2:1 (2:1), Planá – Sousedovice 1:1 (1:0), Vimperk – Kaplice 2:1 (0:0)

Program 2. kola: Pátek 25. srpna 18.00 Kaplice – Zlatá Koruna. Sobota 26. srpna 10.00 Hrdějovice – Sousedovice, 10.15 Prachatice – Vodňany, 13.30 Dolní Dvořiště – Vimperk, 17.00 Čkyně – Blatná. Neděle 27. srpna 17.00 Kamenný Újezd – Borek, Strunkovice nad Blanicí – Planá

1. B třída, skupina B
Výsledky 1. kola:
SK Slavoj Volyně – TJ Sokol Bělčice 4:0 (3:0)
Branky: 20. a 36. Brabec, 41 Dlouhý (penalta), 47. Chvosta
SK Vacov – TJ Otavan Štěkeň 3:2 (1:1)
Branky: 14. a 50. Bujok, 76. Bubík (penalta) – 41. a 55. Poláček
TJ Sedlice – TJ Dražejov 3:0 (1:0)
Branky: 4. Mikeš, 53. Janoušek, 75. Zíka
TJ Sokol Bavorov – FC Vlachovo Březí 4:1 (1:0)
Branky: 43., 74. a 81. Varyš, 68. Tomek – 70. Novotný
TJ Střelské Hoštice – TJ Netolice 1892 5:0 (2:0)
Branky: 27. Málek, 35. Květoň, 55. Strnad, 59. Červený, 82. Hlava
FK Tatran Prachatice B – FK Chelčice 4:1 (2:0)
Branky: 25. a 58. Cais, 38. Wagner, 63. Balica – 87. Křenek
FK Junior Strakonice B – Sokol Stachy 1:1 (0:1)
Branky: 86. Sýs – 17. Záleský

Program 2. kola: Sobota 26. srpna 13.30 Stachy – Chelčice, Netolice – Volyně, 17.00 Dražejov – Vlachovo Březí, Sedlice – Vacov, Bělčice – Bavorov. Neděle 27. srpna 11.00 Prachatice B – Střelské Hoštice, 17.00 Štěkeň – Strakonice B

1. B třída, skupina A
FK Boršov nad Vltavou 5:1 (2:0)
Branky: 50. a 59. Benhák, 10. Řežáb, 11. Kofroň, 58. Čuřík – 89. Anderle
TJ Malše Roudné B – FK Slavoj Český Krumlov B 0:5 (0:4)
Branky: 4., 43, 45. Poláček, 19. Šára, 53. Matuška
TJ Sokol Olešnice – TJ Hluboká nad Vltavou B 3:1 (0:1)
Branky: 72. Horelica, 84. Koktavý, 90. Bína – 29. Suchan
Trhové Sviny B – Vltavan Loučovice 6:1 (2:0)
Branky: 8. Graman, 10. a 63. Macák, 60. Popovič, 82. Korčák, 87. Tuscher – 51. Ardó
SK Lhenice – FC Šumava Frymburk 2:1 (2:0)
Branky: 19. Krejčí, 40. Prenner – 72. Králik
TJ Ledenice – SK Větřní 5:2 (2:0)
Branky: 19. a 76. Maxa, 43. Čouza, 66. Bicera, 85. Hrubý – 53. Weinhard, 58. Bauer
TJ Spartak Kaplice B – Mladé 0:0

Program 2. kola: Sobota 26. srpna 13.30 Loučovice – Lhenice, 17.00 Větřní – Boršov nad Vltavou, Roudné B – Olešnice, Chvalšiny – Kaplice B. Neděle 27. srpna 17.00 Český Krumlov B – Frymburk, Mladé – Trhové Sviny B, Hluboká nad Vltavou B – Ledenice

Okresní přebor
Program 1. kola: Sobota 26. srpna 17.00 Nebahovy – Vitějovice, Zdíkov – Volary, Šumavské Hoštice – Čkyně B. Neděle 27. srpna 17.00 Vacov B – Husinec