Fotbalisté Lecce v závěru otočili zápas s Laziem Řím, vicemistra zdolali 2:1

foto Utkání 1. kola italské fotbalové ligy AS Řím - Salernitana, 20. srpna 2023. Andrea Belotti (vpravo) z AS Řím střílí gól.

Řím - Lecce otočilo zápas úvodního kola italské fotbalové ligy proti vicemistrům z Lazia Řím v závěru během dvou minut a zvítězilo 2:1. Prosadili se Pontus Almqvist a Federico Di Francesco. Juventus rozhodl zápas na hřišti Udine během prvního poločasu. Domácí neporazili "Starou dámu" přes 13 let. AS Řím podruhé za sebou remizovalo se Salernitanou 2:2, zápas se nesl v režii střelců Andrey Belottiho a Antonia Candrevy. Bergamo díky produktivnímu závěru zvítězilo 2:0 na hřišti Sassuola, vítězný gól vstřelil při svém debutu Charles De Ketelaere.

Skóre zápasu mezi Lecce a Laziem otevřela v 26. minutě dlouholetá opora hostů Immobile, jeho zakončení ve skluzu znamenalo 200. ligový gól pro italského kanonýra. Třetí stovku mohl načít v závěru zápasu, jeho střela se však od brankářovy nohy odrazila pouze do tyče.

Domácí po soupeřově neproměněné příležitosti následně rychle vyrovnali. Almqvist se v prvním zápase za Lecce prosadil zpoza vápna a dvě minuty nato po závaru ve vápně rozhodl utkání pro domácí tým Di Francesco.

Juventusu se proti Udine daří, což ukázal hned úvod zápasu. Po dvou minutách se krásnou střelou prosadil Chiesa a ve 20. minutě vedli hosté již o dvě branky: Vlahovič k asistenci přidal i gól z penalty po Lovričově ruce v pokutovém území. Za Juventus se poprvé v soutěžním zápase představil americký útočník Weah, který před sezonou přišel z Lille. Dominanci Juventusu v prvním poločase potvrdil v nastavení hlavou Rabiot.

Útočník AS Řím Belotti se v minulé sezoně po příchodu z Turína v 31 ligových zápasech neprosadil ani jednou, v úvodním kole tohoto ročníku zaznamenal rovnou dvě branky. Na jeho první zareagoval Candreva dvěma góly na konci prvního a začátku druhého poločasu. Bojovný výkon Salernitanu nakonec ke třem bodům nedovedl, v 82. minutě vyrovnal Belotti hlavou po rohovém kopu.

Stejně jako Belottimu se nepodařilo v minulé sezoně prosadit ani De Ketelaeremu. AC Milán jej poslal na roční hostování do Bergama, za které skóroval hned v úvodním zápase. Jeho hlavička zajistila Atalantě výhru na hřišti Sassuola. V nastavení potvrdil tříbodový zisk hostů druhým gólem Zortea, který se do Bergama před sezonou vrátil z hostování v soupeřově týmu.

Výsledky 1. kola italské fotbalové ligy

AS Řím - Salernitana 2:2 (17. a 82. Belotti - 36. a 49. Candreva), Sassuolo - Bergamo 0:2 (83. De Ketelaere, 90.+3 Zortea), Lecce - Lazio Řím 2:1 (85. Almqvist, 87. Di Francesco - 26. Immobile), Udine - Juventus Turín 0:3 (2. Chiesa, 20. Vlahovič z pen., 45.+3 Rabiot).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK