neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Fotbalisté Protivína pěti góly semleli Jankov

PROTIVÍN – Fotbalisté Protivína v úvodním zápase krajského přeboru s přehledem zvítězili na hřišti Týna nad Vltavou a v sobotu 19. srpna je čekal první domácí duel. Ve svém areálu přivítali Jankov, který měl v loňské sezoně velkou práci s udržením soutěže. Svěřenci trenéra Miroslava Říhy šli za vítězstvím od první minuty, kdy se prosadil kapitán Jaromír Vorel. Domácí měli ve hře jasnou převahu, do konce poločasu přidali další dvě branky a na přestávku šli s třígólovým náskokem. I po změně stran mířili přesně pouze hráči Protivína a nakonec slavili vysokou výhru 5:0.

FK Protivín – SK Jankov 5:0 (3:0)
Branky: 1. a 40. J. Vorel, 18. Petr, 51. Bečvář, 82. Štěpka
Rozhodčí: Pečenka – Dimitorv, Tomaň. ŽK: 0:1 (Bürger). Diváků: 200
Protivín: Branštýl – Pícha (58. Sháněl), Kulík, Zach, Nedvěd, Z. Vorel (70. Kozák), Buko (62. Štěpka), Hrachovec, Bečvář, J. Vorel, Petr
Jankov: Skála – Jirkovský, Tůma (46. Řezníček), Kočí (54. Kotnauer), M. Hüttner, Votava, Vokurka, Hájek (82. Bürger), Kocian (46. T. Hüttner), Borovka, Sklář