Slalomářské hlídky získaly na úvod juniorského MS čtyři zlaté medaile

foto Ilustrační foto - Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu, 14. srpna 2022, České Budějovice. Klára Kneblová.

Krakov - Čtyři zlaté medaile vynesl českým reprezentantům úvodní soutěžní den mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu. V Krakově zvítězily hlídky juniorských kanoistů, kanoistek, kajakářek a kanoistek do 23 let, starší kajakářky přidaly stříbro a juniorští kajakáři bronz.

Nejjednoznačnější bylo prvenství juniorských kanoistek, které se na trať vydaly v sestavě Klára Kneblová, Valentýna Kočířová, Natálie Erlová a zvítězily o 5,69 sekundy před slovinskou trojicí. Kneblová předtím triumfovala i na kajaku spolu s Klárou Mrázkovou a Bárou Galuškovou.

"Začátek být lepší nemůže. Hezky to odstartovalo celý šampionát a doufám, že na podobné vlně budeme všichni v následujících dnech pokračovat," uvedla Kneblová v tiskové zprávě.

V Polsku zvítězili také kanoisté Lukáš Kratochvíl, Tomáš Větrovský, Filip Jiras a kanoistky Eva Říhová, Gabriela Satková a Tereza Kneblová. Ty v tomto složení zůstaly v průběhu čtyř let na mezinárodních akcích neporažené. "Sedneme na vodu, nejprve jsme lehce nervózní, ale pak jedeme a jsme nejlepší," podotkla Říhová.

Rovněž Satková získala v závodech hlídek dvě medaile, na kajaku byla v kategorii do 23 let druhá spolu s Antonií Galuškovou a Lucií Nesnídalovou. Pro juniorský bronz si dopádlovali kajakáři Matyáš Novák, Marek Bízek a Michal Kopeček. Bez medaile skončili čeští slalomáři jen ve dvou z osmi finálových závodů.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK