Archiv D: Hokej v srdci

Dukla ovládla derby se Žižkovem. Jihlava sestřelila Táborsko z vedení ve druhé lize

Boj o vedení ve druhé lize vyhráli fotbalisté Jihlavy. Ti porazili v 5. kole Táborsko, které padlo v ročníku poprvé, 3:0 a vystřídali ho v čele tabulky. Hattrickem se blýskl Lukáš Fila. Na Vysočinu se dotáhl bodově Vyškov, který vyhrál nad béčkem Olomouce 1:0. Tři góly zaznamenal i Jakub Řezníček, který měl hlavní zásluhu na výhře Zbrojovky Brno nad Chrudimí 4:1. Kroměříž si překvapivě poradila s Příbramí 3:1, Prostějov na 26 gólů v MOL Cupu nenavázal a prohrál 0:1 s Vlašimí. Páté kolo uzavřelo pražské derby, které Dukla na Žižkově zvládla jasně 5:1 a poskočila na třetí místo.

V úvodním poločase se v Jihlavě trefil Fila dvakrát. Devatenáctiletý záložník zkompletoval hattrick ve 49. minutě. Fila se s pěti góly v sezoně dotáhl na nejlepší střelce druhé ligy Tomáše Schánělce z béčka Sparty a brněnského Jakuba Řezníčka. Zmar hostů podtrhl Dordič, jenž v 79. minutě neproměnil pokutový kop. Jihlavští počtvrté v ročníku zvítězili.

Dukla třetí výhrou za sebou potvrdila nejen dobrou formu, ale i nejlepší ofenzivu v soutěži. Svěřenci kouče Rady vedli už v 22. minutě o dvě branky po trefách Ullmana a Kozla. Před pauzou snížil Voltr, po změně stran se ale prosadil Šebrle a dvakrát útočník Matějka.

Dukla nastřílela v úvodních pěti kolech 17 gólů a díky lepšímu skóre je před Táborskem. Žižkovu patří 13. pozice.

Jediný gól utkání Vyškov – Olomouc B vstřelil v 44. minutě ugandský útočník Bayo. Jeho tým v sezoně drží neporazitelnost, naopak rezerva Olomouce ještě nezvítězila a je předposlední.

Sparťanský B-tým ve Varnsdorfu ztratil dvoubrankový poločasový náskok a remizoval 2:2. Hosty poslal do vedení ve 12. minutě Schánělec z penalty, krátce před pauzou zvýšil Horák. Domácí vybojovali bod díky "slepeným" gólům, v 74. a 76. minutě skórovali Hodek a Firbacher. Hráči Varnsdorfu nicméně dále čekají na premiérovou výhru v sezoně.

Řezníček v zápase Zbrojovky Brno s Chrudimí otevřel skóre v šesté minutě z penalty a v 77. a 83. minutě dokonal hattrick. S pěti trefami je nejlepším střelcem soutěže. Za Zbrojovku se prosadil v první půli ještě Smejkal, v závěru duelu zkorigoval skóre Míka. Brno uspělo po dvou porážkách, Chrudim je bez výhry na posledním místě.

Výhru Vlašimi zařídil po čtvrthodině gambijský útočník Singhateh. Hráč hostující z pražské Slavie se prosadil ve čtvrtém z pěti startů v sezoně. Prostějov nenavázal na nevídaný triumf 26:0 v úvodním kole domácího poháru proti divizním Řepištím, které kvůli stávce hráčů nastoupily s fotbalisty B-týmu a dorostenci.

Kroměříž poslal do vedení v 18. minutě Houser, další góly padly až v závěrečné dvacetiminutovce. V 71. minutě vyrovnal Jahič, vzápětí ale vrátil hostům vedení z penalty nigerijský záložník Charles. Pojistku přidal v nastavení Dočkal a Kroměříž si připsala druhou výhru v soutěži. Příbram prohrála třetí z pěti utkání v sezoně.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 1:5 (1:2)
Branky: 45.+2 Voltr - 59. a 73. Matějka, 6. Ullman, 22. Kozel, 68. Šebrle. Rozhodčí: Hocek - Kotalík, Šafránková. ŽK: Richter - Ullman, Moulis, Vondrášek. Diváci: 1790.

Vyškov - Olomouc B 1:0 (1:0)
Branka: 44. Bayo. Rozhodčí: Ulrich - Kotík, Vyhnanovský. ŽK: Lahodný - Mikulenka, Šíp. Diváci: 1520.

Prostějov – Vlašim 0:1 (0:1)
Branka: 15. Singhateh. Rozhodčí: Vokoun - Hádek, Ježek. ŽK: Habusta, Jaroň - Šmiga. Diváci: 590.

Brno – Chrudim 4:1 (2:0)
Branky: 6. z pen., 77. a 84. Řezníček, 33. Smejkal - 85. Míka. Rozhodčí: Všetečka - Dresler, Mikeska. ŽK: Jambor, Texl - Borkovec, Kesner. Diváci: 2036.

Příbram – Kroměříž 1:3 (0:1)
Branky: 71. Jahič - 18. Houser, 76. Charles z pen., 90.+3 Dočkal. Rozhodčí: Adámková - Líkař, Pospíšil. ŽK: Hušbauer, Biricz - Kudela, Dočkal. Diváci: 567.

Varnsdorf - Sparta Praha B 2:2 (0:2)
Branky: 74. Hodek, 76. Firbacher - 12. Schánělec z pen., 40. Horák. Rozhodčí: Bělák - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Švanda, Kříž - Kaštánek, Penxa, Schánělec, Goljan. Diváci: 1049.

Jihlava - Táborsko 3:0 (2:0)
Branky: 28., 42. a 49. Fila. Rozhodčí: Krejsa - Váňa, Vodrážka. ŽK: Tureček - Bláha, Skopec, Mach, Novák, Kateřiňák. Diváci: 700.